Kde se pobavit

Patříte k milovníkům čerstvého řízku z kapra?

Reklama

Chomutovsko - Prodejců kaprů každým rokem přibývá. Před lety se prodejem ryb zabývali hlavně rybáři, kteří se o ryby po celý rok starají. Poslední 2 roky však přibývá plno prodejců zejména před obchodními řetězci a tak nastává otázka kde rybu zakoupit? Rozhodně se Vám vyplatí při výběru ryby dodržet pár pravidel, které Vám pomohou koupit čerstvou a zdravou rybu.

 

Nejdůležitějším pro rybu je, jestli prodejce má do kádě přivedeno vzduchování, které zajistí dostatek kyslíku. Prodejci toto často nahrazují přívodem čisté vody, ovšem vzhledem ke koncentraci ryb v kádi je vzduchování nejlepší variantou, pár minut puštěného vzduchování dodá do vody více kyslíku než kompletně vyměněná voda. Ryba při prodeji vydrží opravdu hodně, ale domů si často můžete nést vystresovanou rybu. Dalším faktorem je čas, po který je ryba v kádi uchována, zeptejte se svého prodejce, kdy byly ryby do kádě vloženy. Dobrý prodejce zaváží ryby každý den, někdy i 2x denně. Ideální známkou nevystresované ryby je, že klidně plavou v kádi. Pokud se ryby melou a vyskakují z kádě je to známka, že jim něco chybí. V nejhorším případě plavou bříškem nahoru. Takovou rybu si rozhodně nekupujte i za předpokladu, že Vám ji prodejce ihned usmrtí a vykuchá.

Nejlepší variantou je nakupovat u místních a známých lidí. Prodejci, kteří přijedou z jiných měst, či zemí pojedou příště nejspíše na jiné místo. Ti místní však na Vás budou těšit ve stejném osazení.

Pokud patříte k lidem, kteří vyhledávají ryby bez kostí, doporučujeme koupit větší 3-4kg rybu. Taková ryba má kosti velké a dobře se z filetů vyndávají. Její maso je sice tučnější, to ale pro milovníky ryb není rozhodně chyba. Naopak sousedi z Německé republiky upřednostňují ryby malé. Není problém koupit kilového kapříka, maso mladé ryby je nejzdravější. Nastává však velký boj o maso a vybírání drobných kostí. Pro ty, kteří si rádi usmaží rybu bez obalování, je ideální kapr lysec. U obalovaných ryb je naopak lepší šupináč. Šupináč je však často vyhledáván pro lehčí očištění.

Ryby jsou skvělým zdrojem kvalitních bílkovin, obsahují také vitaminy D a B2 (riboflavin) a spoustu minerálních látek jako vápník, fosfor, zinek, železo, zmiňovaný jód, hořčík a draslík.

Velkým trendem poslední dobou je, že firmy kupují Vánoční poukazy svým zaměstnancům. Prodejci natisknou krásné poukazy a zaměstnavatelé mají dárky vyřešené bez starostí, ale hlavně darují smysluplnou a zdravou surovinu. Do takové akce se zapojují i velké firmy z Chomutova a Jirkova.

Dostali jste chuť na čerstvou a zdravou rybu z Jižních Čech? Můžete si ji snadno zamluvit u osvědčeného prodejce před velkoskladem nápojů Cash & Carry v Jirkově, ulice U Sauny 837. Nebo si odběr domluvit osobně na tel. čísle 777 478 285.

Více informací na http://dologh.wix.com/prodejkapra

Cash & Carry – „WORLD INVEST“ v.o.s., v Jirkově nabízí za výborné velkoobchodní ceny prodej alkoholických i nealkoholických nápojů, pochutiny všeho druhu či sezónní zboží. Aktuálně nabízíme ohňostroje a silvestrovské petardy, pravé maďarské klobásy. Po celý rok si u nás lze zapůjčit výčepní zařízení za mírný poplatek...

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×