Kde se pobavit

Patříte k milovníkům čerstvého řízku z kapra?

Reklama

Chomutovsko - Prodejců kaprů každým rokem přibývá. Před lety se prodejem ryb zabývali hlavně rybáři, kteří se o ryby po celý rok starají. Poslední 2 roky však přibývá plno prodejců zejména před obchodními řetězci a tak nastává otázka kde rybu zakoupit? Rozhodně se Vám vyplatí při výběru ryby dodržet pár pravidel, které Vám pomohou koupit čerstvou a zdravou rybu.

 

Nejdůležitějším pro rybu je, jestli prodejce má do kádě přivedeno vzduchování, které zajistí dostatek kyslíku. Prodejci toto často nahrazují přívodem čisté vody, ovšem vzhledem ke koncentraci ryb v kádi je vzduchování nejlepší variantou, pár minut puštěného vzduchování dodá do vody více kyslíku než kompletně vyměněná voda. Ryba při prodeji vydrží opravdu hodně, ale domů si často můžete nést vystresovanou rybu. Dalším faktorem je čas, po který je ryba v kádi uchována, zeptejte se svého prodejce, kdy byly ryby do kádě vloženy. Dobrý prodejce zaváží ryby každý den, někdy i 2x denně. Ideální známkou nevystresované ryby je, že klidně plavou v kádi. Pokud se ryby melou a vyskakují z kádě je to známka, že jim něco chybí. V nejhorším případě plavou bříškem nahoru. Takovou rybu si rozhodně nekupujte i za předpokladu, že Vám ji prodejce ihned usmrtí a vykuchá.

Nejlepší variantou je nakupovat u místních a známých lidí. Prodejci, kteří přijedou z jiných měst, či zemí pojedou příště nejspíše na jiné místo. Ti místní však na Vás budou těšit ve stejném osazení.

Pokud patříte k lidem, kteří vyhledávají ryby bez kostí, doporučujeme koupit větší 3-4kg rybu. Taková ryba má kosti velké a dobře se z filetů vyndávají. Její maso je sice tučnější, to ale pro milovníky ryb není rozhodně chyba. Naopak sousedi z Německé republiky upřednostňují ryby malé. Není problém koupit kilového kapříka, maso mladé ryby je nejzdravější. Nastává však velký boj o maso a vybírání drobných kostí. Pro ty, kteří si rádi usmaží rybu bez obalování, je ideální kapr lysec. U obalovaných ryb je naopak lepší šupináč. Šupináč je však často vyhledáván pro lehčí očištění.

Ryby jsou skvělým zdrojem kvalitních bílkovin, obsahují také vitaminy D a B2 (riboflavin) a spoustu minerálních látek jako vápník, fosfor, zinek, železo, zmiňovaný jód, hořčík a draslík.

Velkým trendem poslední dobou je, že firmy kupují Vánoční poukazy svým zaměstnancům. Prodejci natisknou krásné poukazy a zaměstnavatelé mají dárky vyřešené bez starostí, ale hlavně darují smysluplnou a zdravou surovinu. Do takové akce se zapojují i velké firmy z Chomutova a Jirkova.

Dostali jste chuť na čerstvou a zdravou rybu z Jižních Čech? Můžete si ji snadno zamluvit u osvědčeného prodejce před velkoskladem nápojů Cash & Carry v Jirkově, ulice U Sauny 837. Nebo si odběr domluvit osobně na tel. čísle 777 478 285.

Více informací na http://dologh.wix.com/prodejkapra

Cash & Carry – „WORLD INVEST“ v.o.s., v Jirkově nabízí za výborné velkoobchodní ceny prodej alkoholických i nealkoholických nápojů, pochutiny všeho druhu či sezónní zboží. Aktuálně nabízíme ohňostroje a silvestrovské petardy, pravé maďarské klobásy. Po celý rok si u nás lze zapůjčit výčepní zařízení za mírný poplatek...

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×