Kde se pobavit

V Chomutově se uskuteční historická konference Comotovia 2015

Reklama

Chomutov – Chcete se dozvědět něco o místních dějinách? Přijďte v úterý 3. listopadu na historickou konferenci Comotovia 2015. Čekají na vás přednášky z různých období, od středověku přes raný novověk až po 20. století.

Ilustračni foto

Konference začíná v 9.30 a končí 15.15 hodin v zasedací síni historické radnice na náměstí 1. máje. Dozvíte se například o sídlech Weitmilů v severozápadních Čechách, o chomutovském mužském spolku, o dějepisci J. J. Urtikovi a jeho Dějinách města Chomutova, generálovi Karlu Kutlvašrovi a jeho spojení s Chomutovem a o mnoha dalších zajímavých tématech.

Letošní konference je věnována 500. výročí sňatku Šebestiána z Weitmile s Annou Glacovou ze Starého Dvora. Tím byla spojena panství Chomutov a Červeného Hrádku, čímž poprvé došlo ke sjednocení správního území zhruba o velikosti dnešního okresu do jedněch rukou.

Konference Comotovia jsou pořádány od roku 2002, od roku 2005 vždy v dvouletých cyklech. V letech mezi konferenci je vydáván sborník, ve kterém jsou publikovány odborné texty. Sborník Comotovia 2015 vyjde v příštím roce.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×