Kde se pobavit

V galerii Kryt se představí umělci z Kadaně

Reklama

Klášterec nad Ohří - Výstavu kadaňských výtvarníků, jejichž tvorba se vzájemně doplňuje, můžete navštívit od pátku 30. října od 17 hodin v klášterecké galerii Kryt. Sochy Pavly Kleinhamplové a obrazy Dalibora Vajnara jsou plné ladných linií a zároveň čehosi nadčasového.

Kdo jsem, odkud přichází má životní síla? Co se skrývá za hranicemi běžného vnímání? Oba umělci svým dílem inspirují k hlubšímu pohledu na náš život plný tajemství a možností k sebevyjádření.

Pavla Kleinhamplová pracuje s hořickým pískovcem nebo s opukou z Hředlí u Rakovníka. Její plastiky zaujmou jak tvaroslovím, tak krásou kamene, jehož jemná barevnost a zároveň stálost působí uklidňujícím dojmem. Olejomalby Dalibora Vajnara jsou plné jasných barev, které přitahují divákovu pozornost. Spolu s postavami na nich ztvárněnými se přeneseme do tajuplných vesmírných sfér.

Dalibor Vajnar projevoval svůj zájem o výtvarné umění již v dětství, v Ústí nad Labem vystudoval fakultu užitého umění a designu, obor grafický design. Chová v sobě přání, aby zhlédnutí jeho obrazů znamenalo pro diváky poklidné zastavení ve shonu dnů a aby to vznešené a důstojné, co občas pociťujeme v pozadí svého bytí, v nás povstalo a přineslo lehký úsměv našim srdcím.

Pavla Kleinhamplová vystudovala Obchodní akademii v Karlových Varech, výtvarné tvorbě se věnuje rovněž od dětství. Začínala tvorbou šperků a miniatur. Oba umělci už mají za sebou řadu účastí na společných výstavách u nás i v zahraničí a také samostatné výstavy. Některá z vystavených děl bude možné i zakoupit.

Vernisáž zpěvem a hrou na kytaru doprovodí Michaela Babáčková, která nás svým projevem zaujala již na vernisáži Jiřího Votruby.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×