Kde se pobavit

Hřebíkárna v rytmu reggae: Ze Slovenska přijíždí Smola a Hrušky, českou scénu zastoupí Fast Food Orchestra

Reklama

Chomutov – Po nedávno proběhlém rockovém festivalu chystá chomutovská Hřebíkárna další porci skvělé muziky. Tentokrát si na své přijdou příznivci „jamajských“ stylů ska a reggae, ze Slovenska k nám míří seskupení Smola a Hrušky, z Prahy pak formace Fast Food Orchestra. E-chomutovsko připravilo pro dva z vás čtveřici lístků.

smola a hrušky 1

Foto: zdroj/facebook skupiny Smola a Hrušky

Smola a Hrušky

Zrod kapely Smola a Hrušky se datuje k roku 1997. Skupina ze Spišské Nové Vsi se do současné doby může prezentovat šesti vydanými alby. V roce 2002 se umístila na druhém místě hudební soutěže Jim Beam Music, v roce 2009 pak zaznamenala další úspěch v podobě finálové účasti na soutěži Eurovision Sound Contest (skladba Na čom záleží). Finále Eurovison si Smola zopakovala i rok později, tentokrát se singlem Pridaj si ma. Ani pro české publikum není Smola a Hrušky neznámou. V roce 2013 absolvovala skupina velké česko-slovenské turné, na němž pokořila hranici 850 koncertů ve své historii.

O zábavu není v kapele nouze, jak její členové sami uvádějí, spojují je kanadské žertíky, basketbal, crazy komedie, horory, party a všudypřítomná recese. Po hudební stránce je skupina ovlivněna punkem, reagge, alternativou a ska.

Fast Food Orchestra

Kapela Fast Food Orchestra se zformovala v letech 1994-96 a od roku 1998 začala aktivně vystupovat po klubech. V roce 2000 vydává své debutové album s názvem Fugison party a o dva roky později vychází stylově mnohem vyhraněnější deska Lastfood. V roce 2004 přichází na svět třetí album s názvem Mangrooves, které je oproti dvěma předešlým obohaceno o hlas v současné době více méně stálého hosta, toastera Dr. Karyho. V roce 2008 vydávají Fast Food Orchestra zatím poslední desku Urban Menu, na které je znát posun k větší stylové rozmanitosti a obohacení zvuku kapely o prvky reggae, dancehallu, ragga, rocksteady, punku, hip-hopu, popu nebo breakbeatu. Tato deska vychází i v USA a Japonsku.

Kdy a za kolik

Na dvojkoncert ve stylu reggae na Hřebíkárně se můžete vypravit v sobotu 3. října, startuje se v 19.00 hodin. Za vstup zaplatíte sto osmdesát korun v předprodeji (v recepci areálu, tel. 725 051 466; 603 594 458), dvě stě padesát pak na místě v den konání akce.

Soutěž o 2x2 lístky

Jak jsme v úvodu uvedli, i tentokrát jsme pro dva z vás připravili po dvou vstupenkách. Pravidla, podle kterých hrajeme, jsou již známá, přesto je znovu zopakujeme. Odpovězte správně na soutěžní otázku, odpověď nám posílejte na redakční poštu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (do mailu nezapomeňte uvést své telefonní číslo, abychom vás mohli v případě výhry kontaktovat) a pak již stačí čekat, zda se na vás usměje štěstí. Uzávěrka soutěže bude v pátek 2. října v 12.00 hodin přesně. (Upozornění: Odpovědi bez telefonního kontaktu nebudou do soutěže zařazeny, v případě, že se nebudeme moci dovolat, losujeme dalšího výherce.

Soutěžní otázka: Napište nám, jak se jmenuje první album skupiny Smola a Hrušky...

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×