Kde se pobavit

Hřebíkárna v rytmu reggae: Ze Slovenska přijíždí Smola a Hrušky, českou scénu zastoupí Fast Food Orchestra

Reklama

Chomutov – Po nedávno proběhlém rockovém festivalu chystá chomutovská Hřebíkárna další porci skvělé muziky. Tentokrát si na své přijdou příznivci „jamajských“ stylů ska a reggae, ze Slovenska k nám míří seskupení Smola a Hrušky, z Prahy pak formace Fast Food Orchestra. E-chomutovsko připravilo pro dva z vás čtveřici lístků.

smola a hrušky 1

Foto: zdroj/facebook skupiny Smola a Hrušky

Smola a Hrušky

Zrod kapely Smola a Hrušky se datuje k roku 1997. Skupina ze Spišské Nové Vsi se do současné doby může prezentovat šesti vydanými alby. V roce 2002 se umístila na druhém místě hudební soutěže Jim Beam Music, v roce 2009 pak zaznamenala další úspěch v podobě finálové účasti na soutěži Eurovision Sound Contest (skladba Na čom záleží). Finále Eurovison si Smola zopakovala i rok později, tentokrát se singlem Pridaj si ma. Ani pro české publikum není Smola a Hrušky neznámou. V roce 2013 absolvovala skupina velké česko-slovenské turné, na němž pokořila hranici 850 koncertů ve své historii.

O zábavu není v kapele nouze, jak její členové sami uvádějí, spojují je kanadské žertíky, basketbal, crazy komedie, horory, party a všudypřítomná recese. Po hudební stránce je skupina ovlivněna punkem, reagge, alternativou a ska.

Fast Food Orchestra

Kapela Fast Food Orchestra se zformovala v letech 1994-96 a od roku 1998 začala aktivně vystupovat po klubech. V roce 2000 vydává své debutové album s názvem Fugison party a o dva roky později vychází stylově mnohem vyhraněnější deska Lastfood. V roce 2004 přichází na svět třetí album s názvem Mangrooves, které je oproti dvěma předešlým obohaceno o hlas v současné době více méně stálého hosta, toastera Dr. Karyho. V roce 2008 vydávají Fast Food Orchestra zatím poslední desku Urban Menu, na které je znát posun k větší stylové rozmanitosti a obohacení zvuku kapely o prvky reggae, dancehallu, ragga, rocksteady, punku, hip-hopu, popu nebo breakbeatu. Tato deska vychází i v USA a Japonsku.

Kdy a za kolik

Na dvojkoncert ve stylu reggae na Hřebíkárně se můžete vypravit v sobotu 3. října, startuje se v 19.00 hodin. Za vstup zaplatíte sto osmdesát korun v předprodeji (v recepci areálu, tel. 725 051 466; 603 594 458), dvě stě padesát pak na místě v den konání akce.

Soutěž o 2x2 lístky

Jak jsme v úvodu uvedli, i tentokrát jsme pro dva z vás připravili po dvou vstupenkách. Pravidla, podle kterých hrajeme, jsou již známá, přesto je znovu zopakujeme. Odpovězte správně na soutěžní otázku, odpověď nám posílejte na redakční poštu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (do mailu nezapomeňte uvést své telefonní číslo, abychom vás mohli v případě výhry kontaktovat) a pak již stačí čekat, zda se na vás usměje štěstí. Uzávěrka soutěže bude v pátek 2. října v 12.00 hodin přesně. (Upozornění: Odpovědi bez telefonního kontaktu nebudou do soutěže zařazeny, v případě, že se nebudeme moci dovolat, losujeme dalšího výherce.

Soutěžní otázka: Napište nám, jak se jmenuje první album skupiny Smola a Hrušky...

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×