Kde se pobavit

TRIPrague: TRI je víc! Větší výzva, emoce i zábava

Reklama

Praha – Naběhali či najezdili jste na kole už stovky či tisíce kilometrů a původní nadšení a požitek se vytrácí? Nebo prostě jen milujete výzvy? Chopte se příležitosti, která tu ještě nebyla! Přihlaste se na první triatlonový závod, který o víkendu 15. - 16. srpna hostí Praha. Vyzkoušejte atraktivní trať a zároveň atmosféru mezinárodního podniku s profesionálním zázemím a organizací.


foto: Filip Ospalý

V hlavním závodu se o nejvyšší stupně bude prát i česká špička – Petr Vabroušek a Filip Ospalý, čerstvý mistr Evropy ve středním triatlonu. „Na startu velkého závodu ve středním triatlonu se sejdeme vůbec poprvé. Takže jsem nejen já velmi zvědavý, jak to dopadne. Dá se čekat, že do prvního pražského triatlonu půjdeme oba na maximum. Pro mě je to jeden z vrcholů sezóny,“ předvídá tvrdý boj Filip Ospalý, několikanásobný vítěz mezinárodních závodů Ironman 70.3.

Pořadatelé ale myslí i na ty, kteří kouzlo triatlonu teprve objevují. Domluvte se s kolegy nebo kamarády a dejte dohromady tým. Hlavní závod se dá totiž absolvovat také jako štafeta, každého z týmu čeká jedna disciplína.

Překonejte sami sebe. Zkombinujte plavání, cyklistiku a běh v jedinečné triatlonové akci TRIPrague. Jako například profesor Jan Pirk. „Dlouhodobě běhám, ale krom toho se věnuji i dalším sportům. Tak jsem si před lety řekl, že nebude od věci zkusit to dohromady v jeden den. Už jsem pár triatlonů absolvoval, ale na TRIPrague se obzvlášť těším. S kulisou historické Prahy v zádech to bude skvělý zážitek,“ vysvětluje svou motivaci známý kardiochirurg a sportovec.

Různé závody v rámci triatlonového víkendu jsou určené jak pro zdatné závodníky, tak pro začátečníky či děti. Většina tras vede přímo centrem Prahy. Při hlavním závodu účastníci poplavou 1,9 km kolem Střeleckého ostrova, na kole se vypraví po Strakonické ulici směrem na Jíloviště, aby pak po 90 km v sedle uběhli čtyři okruhy v celkové délce půlmaratonu převážně po březích Vltavy mezi mosty Legií a Palackého. Pro začátečníky je připraven závod MiniTRI – 380 m plavání, 18 km na kole a 4,2 km běhu. „Tuto vzdálenosti zvládne opravdu každý trochu fyzicky zdatný člověk. Na celého Ironmana by se musel připravovat třeba rok v kuse, ale tady může mít natrénováno relativně snadno. Navíc možnost zúčastnit se profi závodu se vám jen tak nenaskytne,“ zve předsedkyně České triatlonové asociace Lenka Kovářová na TRIPrague ty, co ještě váhají.


INFO BOX
•    přihlášky a další informace na www.triprague.cz
•    15. – 16. 8. 2015
•    první velký triatlonový závod v centru Prahy
•    hlavní závod – TRIPrague v délce polovičního Ironmana (1,9 – 90 – 21,1 km)
•    doprovodné akce –běh na 5km pro ženy, Aquatlon pro děti, Cesta za snem - handy quadriatlon smíšených dvojic, závod MiniTRI určen široké veřejnosti i triatlonovým začátečníkům


Jednotlivé závody pražského triatlonového víkendu TRIPrague:

TRIPrague (16. 8. od 10:00) – lze absolvovat jako štafetu
1,9 km plavání
90 km jízda na kole
21,1 km běh

MiniTRI (16. 8. od 11:00)
380 m plavání
18 km jízda na kole
4,2 km běh

Cesta za snem - Handy quadriatlon smíšených dvojic (16. 8. od 11:00)
380 m plavání
18 km jízda na kole
střelba
2 km kanoistika

Ženský běh (15. 8. od 17:00)
    5 km

Aquatlon – věkové kategorie 8 - 15 let (15. 8. od 12:00)
Plavání + běh

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×