Kde se pobavit

TRIPrague: TRI je víc! Větší výzva, emoce i zábava

Reklama

Praha – Naběhali či najezdili jste na kole už stovky či tisíce kilometrů a původní nadšení a požitek se vytrácí? Nebo prostě jen milujete výzvy? Chopte se příležitosti, která tu ještě nebyla! Přihlaste se na první triatlonový závod, který o víkendu 15. - 16. srpna hostí Praha. Vyzkoušejte atraktivní trať a zároveň atmosféru mezinárodního podniku s profesionálním zázemím a organizací.


foto: Filip Ospalý

V hlavním závodu se o nejvyšší stupně bude prát i česká špička – Petr Vabroušek a Filip Ospalý, čerstvý mistr Evropy ve středním triatlonu. „Na startu velkého závodu ve středním triatlonu se sejdeme vůbec poprvé. Takže jsem nejen já velmi zvědavý, jak to dopadne. Dá se čekat, že do prvního pražského triatlonu půjdeme oba na maximum. Pro mě je to jeden z vrcholů sezóny,“ předvídá tvrdý boj Filip Ospalý, několikanásobný vítěz mezinárodních závodů Ironman 70.3.

Pořadatelé ale myslí i na ty, kteří kouzlo triatlonu teprve objevují. Domluvte se s kolegy nebo kamarády a dejte dohromady tým. Hlavní závod se dá totiž absolvovat také jako štafeta, každého z týmu čeká jedna disciplína.

Překonejte sami sebe. Zkombinujte plavání, cyklistiku a běh v jedinečné triatlonové akci TRIPrague. Jako například profesor Jan Pirk. „Dlouhodobě běhám, ale krom toho se věnuji i dalším sportům. Tak jsem si před lety řekl, že nebude od věci zkusit to dohromady v jeden den. Už jsem pár triatlonů absolvoval, ale na TRIPrague se obzvlášť těším. S kulisou historické Prahy v zádech to bude skvělý zážitek,“ vysvětluje svou motivaci známý kardiochirurg a sportovec.

Různé závody v rámci triatlonového víkendu jsou určené jak pro zdatné závodníky, tak pro začátečníky či děti. Většina tras vede přímo centrem Prahy. Při hlavním závodu účastníci poplavou 1,9 km kolem Střeleckého ostrova, na kole se vypraví po Strakonické ulici směrem na Jíloviště, aby pak po 90 km v sedle uběhli čtyři okruhy v celkové délce půlmaratonu převážně po březích Vltavy mezi mosty Legií a Palackého. Pro začátečníky je připraven závod MiniTRI – 380 m plavání, 18 km na kole a 4,2 km běhu. „Tuto vzdálenosti zvládne opravdu každý trochu fyzicky zdatný člověk. Na celého Ironmana by se musel připravovat třeba rok v kuse, ale tady může mít natrénováno relativně snadno. Navíc možnost zúčastnit se profi závodu se vám jen tak nenaskytne,“ zve předsedkyně České triatlonové asociace Lenka Kovářová na TRIPrague ty, co ještě váhají.


INFO BOX
•    přihlášky a další informace na www.triprague.cz
•    15. – 16. 8. 2015
•    první velký triatlonový závod v centru Prahy
•    hlavní závod – TRIPrague v délce polovičního Ironmana (1,9 – 90 – 21,1 km)
•    doprovodné akce –běh na 5km pro ženy, Aquatlon pro děti, Cesta za snem - handy quadriatlon smíšených dvojic, závod MiniTRI určen široké veřejnosti i triatlonovým začátečníkům


Jednotlivé závody pražského triatlonového víkendu TRIPrague:

TRIPrague (16. 8. od 10:00) – lze absolvovat jako štafetu
1,9 km plavání
90 km jízda na kole
21,1 km běh

MiniTRI (16. 8. od 11:00)
380 m plavání
18 km jízda na kole
4,2 km běh

Cesta za snem - Handy quadriatlon smíšených dvojic (16. 8. od 11:00)
380 m plavání
18 km jízda na kole
střelba
2 km kanoistika

Ženský běh (15. 8. od 17:00)
    5 km

Aquatlon – věkové kategorie 8 - 15 let (15. 8. od 12:00)
Plavání + běh

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×