Kde se pobavit

Bibliotour aneb Šlapeme s knihovnou. Tři dny, devět měst, sto čtyřicet sedm kilometrů

Reklama

Chomutovsko, Mostecko, Lounsko – Víkend plný cyklistiky. I tak by se daly nazvat nadcházející dny volna. Kromě avizovaného ultramaratonu horských kol (čtěte zde), můžete vyrazit na šnůru cyklovyjížděk, pořádaných regionálními knihovnami a nazvaných zcela stylově „Bibliotour aneb Šlapeme s knihovnou."

biblio 46

Od pátku do neděle

Zajímavý podnik začíná zítra (pátek 5. června) a trvat bude do neděle (7. června). Na den první je naplánovaná trasa o celkové délce 47 kilometrů z Klášterce nad Ohří do Chomutova a dále pak přes Jirkov do Mostu.

Den číslo dva, tedy sobota 6. června, začíná v Litvínově a jede se do Loun (42 kilometrů) a právě odtud se v neděli vyjíždí na třetí etapu, při které se přes Postoloprty a Žatec dostanete do Kadaně (58 kilometrů).

„Není to závod, jde o zážitky"

Byť by název akce mohl napovídat, že se jedná o závod, opak je pravdou. „O měření sil v tomto případě vůbec nejde. Naopak, účelem není být první, ale jízdu si užít. My vlastně budeme rádi, když se celé pole udrží pohromadě. Jde o zážitky," shodují se pořadatelé. Ti také upozorňují na pár důležitých věcí: „Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, což před startem stvrdí podpisem prezenční listiny. Děti do patnácti let mohou jet pouze v doprovodu rodičů, děti do osmnácti let pak musí mít jejich písemné svolení. Nutná je také přilba a to bez výjimky u všech."

Odkudkoliv kamkoliv

Necítíte se na výše uvedené kilometry? Nevadí. Rozhodně není nutné, účastnit se celého maratonu ani celé denní etapy. Přidat se můžete kdekoliv na trase a následně jet libovolný úsek trati. Vše záleží čistě a jen na vás.

Důležité

Další náležitosti a podrobnosti o Bibliotour (pokyny, bezpečnostní opatření, přesné mapy tras atd.) najdete na tomto odkaze (pod daným článkem jsou v příloze důležité propozice).

Bibliotour 2015

Startuje se vždy od Městských knihoven...

5. června – Etapa I

12.30 – Klášterec nad Ohří
15.00 – Chomutov (zahájení, start v 15.30 hodin)
16.15 – Jirkov
18.15 – Most

6. června – Etapa II

09.45 – Litvínov (zahájení, start v 10.00 hodin)
13.45 – Louny

7. června – Etapa III

09.45 – Louny (zahájení, start v 10.00 hodin)
11.00 – Postoloprty
13.00 – Žatec
16.00 - Kadaň

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×