Kde se pobavit

Bibliotour aneb Šlapeme s knihovnou. Tři dny, devět měst, sto čtyřicet sedm kilometrů

Reklama

Chomutovsko, Mostecko, Lounsko – Víkend plný cyklistiky. I tak by se daly nazvat nadcházející dny volna. Kromě avizovaného ultramaratonu horských kol (čtěte zde), můžete vyrazit na šnůru cyklovyjížděk, pořádaných regionálními knihovnami a nazvaných zcela stylově „Bibliotour aneb Šlapeme s knihovnou."

biblio 46

Od pátku do neděle

Zajímavý podnik začíná zítra (pátek 5. června) a trvat bude do neděle (7. června). Na den první je naplánovaná trasa o celkové délce 47 kilometrů z Klášterce nad Ohří do Chomutova a dále pak přes Jirkov do Mostu.

Den číslo dva, tedy sobota 6. června, začíná v Litvínově a jede se do Loun (42 kilometrů) a právě odtud se v neděli vyjíždí na třetí etapu, při které se přes Postoloprty a Žatec dostanete do Kadaně (58 kilometrů).

„Není to závod, jde o zážitky"

Byť by název akce mohl napovídat, že se jedná o závod, opak je pravdou. „O měření sil v tomto případě vůbec nejde. Naopak, účelem není být první, ale jízdu si užít. My vlastně budeme rádi, když se celé pole udrží pohromadě. Jde o zážitky," shodují se pořadatelé. Ti také upozorňují na pár důležitých věcí: „Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, což před startem stvrdí podpisem prezenční listiny. Děti do patnácti let mohou jet pouze v doprovodu rodičů, děti do osmnácti let pak musí mít jejich písemné svolení. Nutná je také přilba a to bez výjimky u všech."

Odkudkoliv kamkoliv

Necítíte se na výše uvedené kilometry? Nevadí. Rozhodně není nutné, účastnit se celého maratonu ani celé denní etapy. Přidat se můžete kdekoliv na trase a následně jet libovolný úsek trati. Vše záleží čistě a jen na vás.

Důležité

Další náležitosti a podrobnosti o Bibliotour (pokyny, bezpečnostní opatření, přesné mapy tras atd.) najdete na tomto odkaze (pod daným článkem jsou v příloze důležité propozice).

Bibliotour 2015

Startuje se vždy od Městských knihoven...

5. června – Etapa I

12.30 – Klášterec nad Ohří
15.00 – Chomutov (zahájení, start v 15.30 hodin)
16.15 – Jirkov
18.15 – Most

6. června – Etapa II

09.45 – Litvínov (zahájení, start v 10.00 hodin)
13.45 – Louny

7. června – Etapa III

09.45 – Louny (zahájení, start v 10.00 hodin)
11.00 – Postoloprty
13.00 – Žatec
16.00 - Kadaň

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×