Kde se pobavit

Bibliotour aneb Šlapeme s knihovnou. Tři dny, devět měst, sto čtyřicet sedm kilometrů

Reklama

Chomutovsko, Mostecko, Lounsko – Víkend plný cyklistiky. I tak by se daly nazvat nadcházející dny volna. Kromě avizovaného ultramaratonu horských kol (čtěte zde), můžete vyrazit na šnůru cyklovyjížděk, pořádaných regionálními knihovnami a nazvaných zcela stylově „Bibliotour aneb Šlapeme s knihovnou."

biblio 46

Od pátku do neděle

Zajímavý podnik začíná zítra (pátek 5. června) a trvat bude do neděle (7. června). Na den první je naplánovaná trasa o celkové délce 47 kilometrů z Klášterce nad Ohří do Chomutova a dále pak přes Jirkov do Mostu.

Den číslo dva, tedy sobota 6. června, začíná v Litvínově a jede se do Loun (42 kilometrů) a právě odtud se v neděli vyjíždí na třetí etapu, při které se přes Postoloprty a Žatec dostanete do Kadaně (58 kilometrů).

„Není to závod, jde o zážitky"

Byť by název akce mohl napovídat, že se jedná o závod, opak je pravdou. „O měření sil v tomto případě vůbec nejde. Naopak, účelem není být první, ale jízdu si užít. My vlastně budeme rádi, když se celé pole udrží pohromadě. Jde o zážitky," shodují se pořadatelé. Ti také upozorňují na pár důležitých věcí: „Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, což před startem stvrdí podpisem prezenční listiny. Děti do patnácti let mohou jet pouze v doprovodu rodičů, děti do osmnácti let pak musí mít jejich písemné svolení. Nutná je také přilba a to bez výjimky u všech."

Odkudkoliv kamkoliv

Necítíte se na výše uvedené kilometry? Nevadí. Rozhodně není nutné, účastnit se celého maratonu ani celé denní etapy. Přidat se můžete kdekoliv na trase a následně jet libovolný úsek trati. Vše záleží čistě a jen na vás.

Důležité

Další náležitosti a podrobnosti o Bibliotour (pokyny, bezpečnostní opatření, přesné mapy tras atd.) najdete na tomto odkaze (pod daným článkem jsou v příloze důležité propozice).

Bibliotour 2015

Startuje se vždy od Městských knihoven...

5. června – Etapa I

12.30 – Klášterec nad Ohří
15.00 – Chomutov (zahájení, start v 15.30 hodin)
16.15 – Jirkov
18.15 – Most

6. června – Etapa II

09.45 – Litvínov (zahájení, start v 10.00 hodin)
13.45 – Louny

7. června – Etapa III

09.45 – Louny (zahájení, start v 10.00 hodin)
11.00 – Postoloprty
13.00 – Žatec
16.00 - Kadaň

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×