Kde se pobavit

Chomutovský festival Otevřeno klepe na dveře, vrcholem budou Tři sestry a Horkýže Slíže

Reklama

Chomutov – Celé to začne na chomutovské Hřebíkárně v pátek 29. května, končit se bude o týden později v sobotu 6. června. V průběhu pěti festivalových dní se v našem městě představí na osmnáct kapel rozličných žánrů a také trojice divadelních souborů. Vrcholem bude vystoupení legendárních Tří sester, slovenských Horkýže Slíže a rockové formace Doctor P.P. Ani další festivalová jména nejsou ovšem žádná „béčka".

fananek 245

Kompletní program

PÁTEK 29. KVĚTNA, HŘEBÍKÁRNA, VSTUPNÉ NA DEN 100 KORUN

17.00PLEXIS - Pražská kapela, působící na tuzemské scéně již od roku 1984, vydala šest řadových alb. Hraje ve tříčlenném složení klasický punk rock. Plexis, který dodnes neztratil syrovost a agresivitu punku vlastní, táhne od samého počátku až do dnešních dní frontman, basista a zpěvák Petr Sid Hošek.

18.00DO ŘADY! - Původně pražská kapela založená partou studentů architektury v roce 1987. Volně navazuje na původní pražskou formací V3S. Kapela vydala pět řadových alb a je zastoupena na různých alternativních kompilacích po celém světě.

19.00ZNOUZECTNOST - Ve druhé polovině 80. letech začínala jako skupina ovlivněná punkovou jednoduchostí, už od prvních nahrávek se ale nebála odbočit i do jiných hudebních stylů. Znouzectnost je kapela s punkovou pověstí a schopností napsat popovou písničku i folkovou baladu. Trio muzikantů, kteří spolu hrají už prvního koncertu v roce 1986, vydalo dosud 14 alb.

20.15TOTÁLNÍ NASAZENÍ - Punk-rocková kapela, kterou v roce 1990 založil baskytarista a zpěvák Sváťa Šváb se svými spolužáky na slánském gymnáziu. Kromě několika výběrů vydala kapela 15 řadových alb, poslední vyšlo letos v únoru a svým názvem „25 let Černobílý svět" připomíná čtvrtstoletí působení Totálního nasazení na české punkové scéně.

22.15FAST FOOD ORCHESTRA - Kapela se zformovala v polovině 90. let. Koncertní činnost (převážně po klubech) zahájila v roce 1998. Zatím poslední novinka, album ZEN, vyšla vloni na podzim. Za nejvýznamnější ve své historii považuje soubor společné vystoupení s jamajskou legendou The Skatalites.

SOBOTA 30. KVĚTNA, HŘEBÍKÁRNA, VSTUPNÉ NA DEN 200 KORUN

14.30BAGS - Osmičlenná pop-rocková skupina ze Strakonic hraje v klasické rockové sestavě, obohacené ženským zpěvem, dechovou sekcí a elektronikou. Sází na energičnost a svou hudbou chce bavit a oslovovat publikum napříč generacemi. Za pět let existence má za sebou přes půl druhé stovky koncertů, vydání tří EP, jednoho CD a úspěchy v hudebních soutěžích.

15.50IAN - Přestože brněnské duo IAN funguje teprve něco málo přes dva roky, zvládli již Ian Yvese a Jan Kaňka vyhrát Youtube Fest nebo hrát na nejprestižnějších festivalech u nás i v zahraničí. Dělají energickou muziku a nemají rádi žádné škatulky, což potvrzují originálním spojením svižných písní v angličtině, doprovázených akustickou kytarou a smyčcovým nástrojem.

17.30POLETÍME? - Kapela se svérázným smyslem pro humor a ještě větším smyslem pro nesmysl. Netradiční nástrojové obsazení (baskytara, trubka, flétna, klávesy, bicí, saxofon, housle, kytara, banjo) přímo vybízí ke kombinaci hudebních stylů.

19.00LEŠEK SEMELKA A S.L.S. - Lešek Semelka je jedním z pamětníků zlatého období českého beatu ve druhé polovině 60. let. Tehdy hrál v kapele Cardinals, v roce 1970 vystřídal Vladimíra Mišíka v Blue EffectU. Zde působil až do roku 1975, poté zakládá vlastní jazz-rockové uskupení Bohemia. V posledních letech Semelka úspěšně oživil svůj projekt S L S (Společnost Leška Semelky) z roku 1981, s nímž se vrací k rockovým kořenům.

20.45FRAMUS FIVE - Jedna z kapel, které psaly historii českého bigbítu. Je spjata se jménem svého frontmana, zpěváka a skladatele Michala Prokopa. Prapočátky skupiny sahají až do roku 1963, skutečná historie pod stávajícím názvem se ale datuje k roku 1967. Tehdy se dosavadní kytarista Michal Prokop poprvé postavil k mikrofonu jako zpěvák. Těšit se můžete na průřez celou tvorbou, chybět nebudou nejnovější písně a ani hity z vrcholného období kapely, tedy druhé poloviny 80. let.

22.45BLUE EFFECT - Skupina neodmyslitelně spojená s jednou z největších osobností českého bigbítu, kytarovým mágem Radimem Hladíkem. Od svých počátků patřila k uznávaným špičkám svého stylu. Hladík během desetiletí vystřídal řadu stylových posunů (fúze rocku s jazzem, spolupráce s jazzovým orchestrem, adaptace lidových písní, písničky blížící se ke střednímu proudu), ale v poslední dekádě se obklopil mladšími spoluhráči a vrátil se ke svižnému, moderně znějícímu rocku.

ČTVRTEK 4. ČERVNA, DIVADLO, VSTUPNÉ 100 KORUN

19.00SKETCHMAN - hraje: Radim Novák, režie: Luboš Balák. Úžasná komedie o humoru, skutečný příběh muže, kterému řekli, že už není vtipný. Jak se s tím vyrovná člověk, který se humorem živil? Představení brněnského divadla Komediograf, zaměřeného na původní komediální produkci postavenou na výrazných hereckých osobnostech (Matonoha, Liška, Polášek a další). V roli Sketchmana exceluje Radim Novák, jehož si možná pamatujete jako patolízalského zástupce šéfa Jáchyma v sitcomu Kancl.

21.30COPELLIA (vstup zdarma) - Neoklasické taneční představení, volně zpracované podle námětu Ernsta Theodora. Za večerního osvětlení na kruhovém pódiu v prostorách před Městským divadlem Chomutov tančí žáci ZUŠ Chomutov na hudbu Nightwish v choreografii Světlany Dundrové. Doktor Coppélius, tajemný učenec, který propadl technice, se pokouší stvořit umělou bytost Coppélii.

PÁTEK 5. ČERVNA, LETNÍ KINO, VSTUPNÉ 325 KORUN V PŘEDPRODEJI, 380 KORUN NA MÍSTĚ

18.30 - TŘI SESTRY (Radegast Tour 2015) + HORKÝŽE SLÍŽE + DOCTOR P.P. - Skupinu Tři sestry asi netřeba dlouze představovat. Tři sestry mají letos kulatiny a 30. narozeniny oslaví novým albem a koncertní šňůrou. Od května do září navštíví postupně 21 open air areálů, na nichž zazní jak nové písničky z úplně čerstvého alba Fernet Underground, tak léty prověřené songy.

Ani Horkýže Slíže nejsou v České republice žádnou neznámou. Za 23 let své hudební činnosti vydala skupina z Nitry 14 alb svižné punkrockové muziky s vtipnými texty, které se nevyhýbají žádným tabu. I proto jsou stylově blízcí Třem sestrám, s nimiž absolvují podstatnou část jejich letošní tour.

hork 245

Doctor P.P. je na rockové scéně aktivní od roku 1996. Za tuto dobu vydal sedm alb „veselého rock´n´rollu". Přesně těmito slovy označuje zaměření kapely její lídr, doktor práv Petr Pečený, jehož jméno a profese dala vzniknout názvu skupiny. Doctor P.P. bývá častým doprovodem „sesterských" turné.

SOBOTA 6. ČERVNA, KULISÁRNA A STAGE

00:01EDDIE STOILOW (vstupné 50 korun) - Eddie Stoilow je představitelem kvalitního českého pop rocku zpívaného anglicky. Skupina si v posledních letech získává stále rostoucí popularitu (v roce 2012 Skokan roku v anketě Český Slavík) a zaujala mimo jiné tím, že s ní občas jako příležitostný bubeník vystupuje fotbalový reprezentační brankář Petr Čech.

16.00CHÁRONOVI BLÁZNI – DIVADLO 100 OPIC (vstup zdarma) - Představení Cháronovi blázni je příběhem dvou pasažérů převozníka přes řeku zapomnění do říše mrtvých. Žebrající šumař, kterého podivně potkala náhlá sláva a jakýsi dobrák, který se zčistajasna stane vysoce postavenou osobou. V jejich osudech má samozřejmě prsty ďábel. Vydejte se na loutkové skeče, tančení na chůdách a motorovou pilu, pyrotechnické efekty a omračující kytarové sólo.

17.30END OF SCREAM (vstup zdarma) - Instrumentální kapela z Karlovarského kraje, jejíž styl by se dal popsat jako osobité skloubení rockové hudby s prvky hudby klasické. Místo zpěvu využívá zvuku dvou houslí, rockovou sekci tvoří dvě elektrické kytary, baskytara a bicí. Kapela hraje především vlastní tvorbu, občas pro zpestření zahraje i známé skladby, pro které tvoří vlastní aranžmá.

19.30KORBEN DALLAS (vstup zdarma) - Bratislavská kapela Korben Dallas vznikla v roce 2010 a na kontě má tři alba. Pokud se styl tria hrajícího v obsazení kytara – baskytara – bicí dá někam zařadit, pak je to alternativní rock. Korben Dallas získali několik cen Radio Head Awards, slovenské obdoby českých Andělů v menšinových žánrech.

21.30NYLON JAIL (vstup zdarma) - Nylon Jail je hudební projekt založený na kombinaci akustické a elektronické hudby. V jejich skladbách se mísí mnohé prvky, které jsou často jednotlivě v protipólu, v rukách Nylon Jail se však stávají jednotnou hudbou plnou energie a různorodosti. Základní duch kapely se opírá o atmosféru a osobitost Divokého západu, do které jsou záměrně i nahodile přidávány prvky moderní doby. Kapela zformovaná roku 2012 v Olomouci ve své hudbě kombinuje zdánlivě nekombinovatelné a vyvrací tak nejeden mýtus o žánrovém škatulkování.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×