Kde se pobavit

Chomutovský festival Otevřeno klepe na dveře, vrcholem budou Tři sestry a Horkýže Slíže

Reklama

Chomutov – Celé to začne na chomutovské Hřebíkárně v pátek 29. května, končit se bude o týden později v sobotu 6. června. V průběhu pěti festivalových dní se v našem městě představí na osmnáct kapel rozličných žánrů a také trojice divadelních souborů. Vrcholem bude vystoupení legendárních Tří sester, slovenských Horkýže Slíže a rockové formace Doctor P.P. Ani další festivalová jména nejsou ovšem žádná „béčka".

fananek 245

Kompletní program

PÁTEK 29. KVĚTNA, HŘEBÍKÁRNA, VSTUPNÉ NA DEN 100 KORUN

17.00PLEXIS - Pražská kapela, působící na tuzemské scéně již od roku 1984, vydala šest řadových alb. Hraje ve tříčlenném složení klasický punk rock. Plexis, který dodnes neztratil syrovost a agresivitu punku vlastní, táhne od samého počátku až do dnešních dní frontman, basista a zpěvák Petr Sid Hošek.

18.00DO ŘADY! - Původně pražská kapela založená partou studentů architektury v roce 1987. Volně navazuje na původní pražskou formací V3S. Kapela vydala pět řadových alb a je zastoupena na různých alternativních kompilacích po celém světě.

19.00ZNOUZECTNOST - Ve druhé polovině 80. letech začínala jako skupina ovlivněná punkovou jednoduchostí, už od prvních nahrávek se ale nebála odbočit i do jiných hudebních stylů. Znouzectnost je kapela s punkovou pověstí a schopností napsat popovou písničku i folkovou baladu. Trio muzikantů, kteří spolu hrají už prvního koncertu v roce 1986, vydalo dosud 14 alb.

20.15TOTÁLNÍ NASAZENÍ - Punk-rocková kapela, kterou v roce 1990 založil baskytarista a zpěvák Sváťa Šváb se svými spolužáky na slánském gymnáziu. Kromě několika výběrů vydala kapela 15 řadových alb, poslední vyšlo letos v únoru a svým názvem „25 let Černobílý svět" připomíná čtvrtstoletí působení Totálního nasazení na české punkové scéně.

22.15FAST FOOD ORCHESTRA - Kapela se zformovala v polovině 90. let. Koncertní činnost (převážně po klubech) zahájila v roce 1998. Zatím poslední novinka, album ZEN, vyšla vloni na podzim. Za nejvýznamnější ve své historii považuje soubor společné vystoupení s jamajskou legendou The Skatalites.

SOBOTA 30. KVĚTNA, HŘEBÍKÁRNA, VSTUPNÉ NA DEN 200 KORUN

14.30BAGS - Osmičlenná pop-rocková skupina ze Strakonic hraje v klasické rockové sestavě, obohacené ženským zpěvem, dechovou sekcí a elektronikou. Sází na energičnost a svou hudbou chce bavit a oslovovat publikum napříč generacemi. Za pět let existence má za sebou přes půl druhé stovky koncertů, vydání tří EP, jednoho CD a úspěchy v hudebních soutěžích.

15.50IAN - Přestože brněnské duo IAN funguje teprve něco málo přes dva roky, zvládli již Ian Yvese a Jan Kaňka vyhrát Youtube Fest nebo hrát na nejprestižnějších festivalech u nás i v zahraničí. Dělají energickou muziku a nemají rádi žádné škatulky, což potvrzují originálním spojením svižných písní v angličtině, doprovázených akustickou kytarou a smyčcovým nástrojem.

17.30POLETÍME? - Kapela se svérázným smyslem pro humor a ještě větším smyslem pro nesmysl. Netradiční nástrojové obsazení (baskytara, trubka, flétna, klávesy, bicí, saxofon, housle, kytara, banjo) přímo vybízí ke kombinaci hudebních stylů.

19.00LEŠEK SEMELKA A S.L.S. - Lešek Semelka je jedním z pamětníků zlatého období českého beatu ve druhé polovině 60. let. Tehdy hrál v kapele Cardinals, v roce 1970 vystřídal Vladimíra Mišíka v Blue EffectU. Zde působil až do roku 1975, poté zakládá vlastní jazz-rockové uskupení Bohemia. V posledních letech Semelka úspěšně oživil svůj projekt S L S (Společnost Leška Semelky) z roku 1981, s nímž se vrací k rockovým kořenům.

20.45FRAMUS FIVE - Jedna z kapel, které psaly historii českého bigbítu. Je spjata se jménem svého frontmana, zpěváka a skladatele Michala Prokopa. Prapočátky skupiny sahají až do roku 1963, skutečná historie pod stávajícím názvem se ale datuje k roku 1967. Tehdy se dosavadní kytarista Michal Prokop poprvé postavil k mikrofonu jako zpěvák. Těšit se můžete na průřez celou tvorbou, chybět nebudou nejnovější písně a ani hity z vrcholného období kapely, tedy druhé poloviny 80. let.

22.45BLUE EFFECT - Skupina neodmyslitelně spojená s jednou z největších osobností českého bigbítu, kytarovým mágem Radimem Hladíkem. Od svých počátků patřila k uznávaným špičkám svého stylu. Hladík během desetiletí vystřídal řadu stylových posunů (fúze rocku s jazzem, spolupráce s jazzovým orchestrem, adaptace lidových písní, písničky blížící se ke střednímu proudu), ale v poslední dekádě se obklopil mladšími spoluhráči a vrátil se ke svižnému, moderně znějícímu rocku.

ČTVRTEK 4. ČERVNA, DIVADLO, VSTUPNÉ 100 KORUN

19.00SKETCHMAN - hraje: Radim Novák, režie: Luboš Balák. Úžasná komedie o humoru, skutečný příběh muže, kterému řekli, že už není vtipný. Jak se s tím vyrovná člověk, který se humorem živil? Představení brněnského divadla Komediograf, zaměřeného na původní komediální produkci postavenou na výrazných hereckých osobnostech (Matonoha, Liška, Polášek a další). V roli Sketchmana exceluje Radim Novák, jehož si možná pamatujete jako patolízalského zástupce šéfa Jáchyma v sitcomu Kancl.

21.30COPELLIA (vstup zdarma) - Neoklasické taneční představení, volně zpracované podle námětu Ernsta Theodora. Za večerního osvětlení na kruhovém pódiu v prostorách před Městským divadlem Chomutov tančí žáci ZUŠ Chomutov na hudbu Nightwish v choreografii Světlany Dundrové. Doktor Coppélius, tajemný učenec, který propadl technice, se pokouší stvořit umělou bytost Coppélii.

PÁTEK 5. ČERVNA, LETNÍ KINO, VSTUPNÉ 325 KORUN V PŘEDPRODEJI, 380 KORUN NA MÍSTĚ

18.30 - TŘI SESTRY (Radegast Tour 2015) + HORKÝŽE SLÍŽE + DOCTOR P.P. - Skupinu Tři sestry asi netřeba dlouze představovat. Tři sestry mají letos kulatiny a 30. narozeniny oslaví novým albem a koncertní šňůrou. Od května do září navštíví postupně 21 open air areálů, na nichž zazní jak nové písničky z úplně čerstvého alba Fernet Underground, tak léty prověřené songy.

Ani Horkýže Slíže nejsou v České republice žádnou neznámou. Za 23 let své hudební činnosti vydala skupina z Nitry 14 alb svižné punkrockové muziky s vtipnými texty, které se nevyhýbají žádným tabu. I proto jsou stylově blízcí Třem sestrám, s nimiž absolvují podstatnou část jejich letošní tour.

hork 245

Doctor P.P. je na rockové scéně aktivní od roku 1996. Za tuto dobu vydal sedm alb „veselého rock´n´rollu". Přesně těmito slovy označuje zaměření kapely její lídr, doktor práv Petr Pečený, jehož jméno a profese dala vzniknout názvu skupiny. Doctor P.P. bývá častým doprovodem „sesterských" turné.

SOBOTA 6. ČERVNA, KULISÁRNA A STAGE

00:01EDDIE STOILOW (vstupné 50 korun) - Eddie Stoilow je představitelem kvalitního českého pop rocku zpívaného anglicky. Skupina si v posledních letech získává stále rostoucí popularitu (v roce 2012 Skokan roku v anketě Český Slavík) a zaujala mimo jiné tím, že s ní občas jako příležitostný bubeník vystupuje fotbalový reprezentační brankář Petr Čech.

16.00CHÁRONOVI BLÁZNI – DIVADLO 100 OPIC (vstup zdarma) - Představení Cháronovi blázni je příběhem dvou pasažérů převozníka přes řeku zapomnění do říše mrtvých. Žebrající šumař, kterého podivně potkala náhlá sláva a jakýsi dobrák, který se zčistajasna stane vysoce postavenou osobou. V jejich osudech má samozřejmě prsty ďábel. Vydejte se na loutkové skeče, tančení na chůdách a motorovou pilu, pyrotechnické efekty a omračující kytarové sólo.

17.30END OF SCREAM (vstup zdarma) - Instrumentální kapela z Karlovarského kraje, jejíž styl by se dal popsat jako osobité skloubení rockové hudby s prvky hudby klasické. Místo zpěvu využívá zvuku dvou houslí, rockovou sekci tvoří dvě elektrické kytary, baskytara a bicí. Kapela hraje především vlastní tvorbu, občas pro zpestření zahraje i známé skladby, pro které tvoří vlastní aranžmá.

19.30KORBEN DALLAS (vstup zdarma) - Bratislavská kapela Korben Dallas vznikla v roce 2010 a na kontě má tři alba. Pokud se styl tria hrajícího v obsazení kytara – baskytara – bicí dá někam zařadit, pak je to alternativní rock. Korben Dallas získali několik cen Radio Head Awards, slovenské obdoby českých Andělů v menšinových žánrech.

21.30NYLON JAIL (vstup zdarma) - Nylon Jail je hudební projekt založený na kombinaci akustické a elektronické hudby. V jejich skladbách se mísí mnohé prvky, které jsou často jednotlivě v protipólu, v rukách Nylon Jail se však stávají jednotnou hudbou plnou energie a různorodosti. Základní duch kapely se opírá o atmosféru a osobitost Divokého západu, do které jsou záměrně i nahodile přidávány prvky moderní doby. Kapela zformovaná roku 2012 v Olomouci ve své hudbě kombinuje zdánlivě nekombinovatelné a vyvrací tak nejeden mýtus o žánrovém škatulkování.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×