Kde se pobavit

Regionální tipy na víkend: Divadlo a koncerty, farmářské trhy a také něco pro milovníky piva

Reklama

Chomutovsko – Už víte, jak a kde budete trávit nadcházející víkend? Kdybyste čistě náhodou plán neměli, přinášíme vám pár tipů z regionu, kam se můžete vypravit.

femi a 225

Foto: zdroj - www.facebook.com/femitone

SOBOTA 23. května

JirkovMezinárodní setkání sběratelů pivních suvenýrů – Akce se koná v jirkovském Kulturním domě (u autobusového nádraží), začíná v 7.30 hodin ráno a délku trvání uvádí pořadatel šest a půl hodiny.

JirkovToulky přírodou s Archou – Výlet do Bezručova údolí, jehož cílem je hledání tajemství jarní přírody kolem nás. Trasa celkem 15 km po zelené stezce. Na cestě bude zkušený a turisticky zdatný dospělý doprovod, tedy koordinátorka Dětského klubu Michaela Nevrlá a dobrovolník Aleš Brožík. Buřty, svačinu a pití s sebou. Sraz je v 8.00 na jirkovském Náměstí Dr. E. Beneše, poté se odjíždí autobusem „1" do Chomutova. Konec akce je naplánován na třetí hodinu odpolední, dospělí zaplatí 60, děti pak 40 korun.

JirkovDivadelní a hudební festival – Akce se koná v Kludského zahradě, začátek je naplánován na 13.00 hodin (délka trvání 8 hodin). Těšit se můžete na Blues Up7 (13 hodin, bigbeat), Kocour Modroočko (14 hodin, divadlo Krapet), Příběhy včelích medvídků (15.30 hodin, divadlo Krapet), Vladivojna La Chia a Violoncellistka Terezie Kovalová (17 hodin, alternativní pop), Pískomil se vrací (18.30 hodin, hudební show), Blues Up7 (19.30 hodin), Zrní (20.30 hodin, něžný hudební artbrut).

StrupčiceZahájení letní sezony sportovního areálu – více čtěte zde.

ChomutovSeveročeské farmářské trhy – náměstí 1. máje, začátek 8.00 hodin

ChomutovChomutovský skřivánek – Okresní soutěže dětí ve zpěvu lidových písní. Akce probíhá v chomutovské knihovně, začátek je v 9.30 hodin.

KadaňPohádkový večer (odpoledne) ve Františkánských zahradách – Pohádková akce pro děti i jejich rodiče začíná ve 14 hodin, vstupné zdarma.

KadaňFemi Temowo - Femi Temowo, Nigérijec, nyní žijící v Londýně, je jazzový hudebník a příležitostný zpěvák, který se nejvíceproslavil jako kytarista hrající po boku zesnulé Amy Winehouse. Na programu budou jak klasické jazzové standardy, tak i jazz s nádechem afrických kořenů. Koncert se koná v kadaňském Amfíku, začátek je naplánován na 19 hodin a za vstup zaplatíte 100 korun v předprodeji a 150 na místě.

NEDĚLE 24. května

ChomutovJak víla Modrovláska splnila tři přání - Pohádkový příběh z Podkrkonoší, který na motivy pohádky Svatavy Pavlové napsala Hana Hessová. Vhodné pro děti od 3 do 11 let. Výpravná veselá pohádka plná písniček vás zavede do lesního království Modrovlásky, moudré a spravedlivé víly, která Matěje s Andělkou odmění za dobrý skutek kouzlem. Představení proběhne v Městském divadle, začátek bude v 15 hodin.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×