Kde se pobavit

Regionální tipy na víkend: Divadlo a koncerty, farmářské trhy a také něco pro milovníky piva

Reklama

Chomutovsko – Už víte, jak a kde budete trávit nadcházející víkend? Kdybyste čistě náhodou plán neměli, přinášíme vám pár tipů z regionu, kam se můžete vypravit.

femi a 225

Foto: zdroj - www.facebook.com/femitone

SOBOTA 23. května

JirkovMezinárodní setkání sběratelů pivních suvenýrů – Akce se koná v jirkovském Kulturním domě (u autobusového nádraží), začíná v 7.30 hodin ráno a délku trvání uvádí pořadatel šest a půl hodiny.

JirkovToulky přírodou s Archou – Výlet do Bezručova údolí, jehož cílem je hledání tajemství jarní přírody kolem nás. Trasa celkem 15 km po zelené stezce. Na cestě bude zkušený a turisticky zdatný dospělý doprovod, tedy koordinátorka Dětského klubu Michaela Nevrlá a dobrovolník Aleš Brožík. Buřty, svačinu a pití s sebou. Sraz je v 8.00 na jirkovském Náměstí Dr. E. Beneše, poté se odjíždí autobusem „1" do Chomutova. Konec akce je naplánován na třetí hodinu odpolední, dospělí zaplatí 60, děti pak 40 korun.

JirkovDivadelní a hudební festival – Akce se koná v Kludského zahradě, začátek je naplánován na 13.00 hodin (délka trvání 8 hodin). Těšit se můžete na Blues Up7 (13 hodin, bigbeat), Kocour Modroočko (14 hodin, divadlo Krapet), Příběhy včelích medvídků (15.30 hodin, divadlo Krapet), Vladivojna La Chia a Violoncellistka Terezie Kovalová (17 hodin, alternativní pop), Pískomil se vrací (18.30 hodin, hudební show), Blues Up7 (19.30 hodin), Zrní (20.30 hodin, něžný hudební artbrut).

StrupčiceZahájení letní sezony sportovního areálu – více čtěte zde.

ChomutovSeveročeské farmářské trhy – náměstí 1. máje, začátek 8.00 hodin

ChomutovChomutovský skřivánek – Okresní soutěže dětí ve zpěvu lidových písní. Akce probíhá v chomutovské knihovně, začátek je v 9.30 hodin.

KadaňPohádkový večer (odpoledne) ve Františkánských zahradách – Pohádková akce pro děti i jejich rodiče začíná ve 14 hodin, vstupné zdarma.

KadaňFemi Temowo - Femi Temowo, Nigérijec, nyní žijící v Londýně, je jazzový hudebník a příležitostný zpěvák, který se nejvíceproslavil jako kytarista hrající po boku zesnulé Amy Winehouse. Na programu budou jak klasické jazzové standardy, tak i jazz s nádechem afrických kořenů. Koncert se koná v kadaňském Amfíku, začátek je naplánován na 19 hodin a za vstup zaplatíte 100 korun v předprodeji a 150 na místě.

NEDĚLE 24. května

ChomutovJak víla Modrovláska splnila tři přání - Pohádkový příběh z Podkrkonoší, který na motivy pohádky Svatavy Pavlové napsala Hana Hessová. Vhodné pro děti od 3 do 11 let. Výpravná veselá pohádka plná písniček vás zavede do lesního království Modrovlásky, moudré a spravedlivé víly, která Matěje s Andělkou odmění za dobrý skutek kouzlem. Představení proběhne v Městském divadle, začátek bude v 15 hodin.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×