Kde se pobavit

Regionální tipy na víkend: Divadlo a koncerty, farmářské trhy a také něco pro milovníky piva

Reklama

Chomutovsko – Už víte, jak a kde budete trávit nadcházející víkend? Kdybyste čistě náhodou plán neměli, přinášíme vám pár tipů z regionu, kam se můžete vypravit.

femi a 225

Foto: zdroj - www.facebook.com/femitone

SOBOTA 23. května

JirkovMezinárodní setkání sběratelů pivních suvenýrů – Akce se koná v jirkovském Kulturním domě (u autobusového nádraží), začíná v 7.30 hodin ráno a délku trvání uvádí pořadatel šest a půl hodiny.

JirkovToulky přírodou s Archou – Výlet do Bezručova údolí, jehož cílem je hledání tajemství jarní přírody kolem nás. Trasa celkem 15 km po zelené stezce. Na cestě bude zkušený a turisticky zdatný dospělý doprovod, tedy koordinátorka Dětského klubu Michaela Nevrlá a dobrovolník Aleš Brožík. Buřty, svačinu a pití s sebou. Sraz je v 8.00 na jirkovském Náměstí Dr. E. Beneše, poté se odjíždí autobusem „1" do Chomutova. Konec akce je naplánován na třetí hodinu odpolední, dospělí zaplatí 60, děti pak 40 korun.

JirkovDivadelní a hudební festival – Akce se koná v Kludského zahradě, začátek je naplánován na 13.00 hodin (délka trvání 8 hodin). Těšit se můžete na Blues Up7 (13 hodin, bigbeat), Kocour Modroočko (14 hodin, divadlo Krapet), Příběhy včelích medvídků (15.30 hodin, divadlo Krapet), Vladivojna La Chia a Violoncellistka Terezie Kovalová (17 hodin, alternativní pop), Pískomil se vrací (18.30 hodin, hudební show), Blues Up7 (19.30 hodin), Zrní (20.30 hodin, něžný hudební artbrut).

StrupčiceZahájení letní sezony sportovního areálu – více čtěte zde.

ChomutovSeveročeské farmářské trhy – náměstí 1. máje, začátek 8.00 hodin

ChomutovChomutovský skřivánek – Okresní soutěže dětí ve zpěvu lidových písní. Akce probíhá v chomutovské knihovně, začátek je v 9.30 hodin.

KadaňPohádkový večer (odpoledne) ve Františkánských zahradách – Pohádková akce pro děti i jejich rodiče začíná ve 14 hodin, vstupné zdarma.

KadaňFemi Temowo - Femi Temowo, Nigérijec, nyní žijící v Londýně, je jazzový hudebník a příležitostný zpěvák, který se nejvíceproslavil jako kytarista hrající po boku zesnulé Amy Winehouse. Na programu budou jak klasické jazzové standardy, tak i jazz s nádechem afrických kořenů. Koncert se koná v kadaňském Amfíku, začátek je naplánován na 19 hodin a za vstup zaplatíte 100 korun v předprodeji a 150 na místě.

NEDĚLE 24. května

ChomutovJak víla Modrovláska splnila tři přání - Pohádkový příběh z Podkrkonoší, který na motivy pohádky Svatavy Pavlové napsala Hana Hessová. Vhodné pro děti od 3 do 11 let. Výpravná veselá pohádka plná písniček vás zavede do lesního království Modrovlásky, moudré a spravedlivé víly, která Matěje s Andělkou odmění za dobrý skutek kouzlem. Představení proběhne v Městském divadle, začátek bude v 15 hodin.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×