Kde se pobavit

Hřebíkárna uvádí: Akustika s Alasdairem Bouchem a francouzský večer s kapelou Bran

Reklama

Chomutov – Po nedávném koncertu Ivana Hlase přichází chomutovská Hřebíkárna s dalším hudebním bonbonkem a tentokrát si fandové dobré muziky přijdou na své hned dvakrát. V pátek 17. dubna uvede rekreační centrum akustický večer s Alasdairem Bouchem, o den později je tady nachystán večer ve francouzském stylu doplněný koncertem kapely Bran. E-chomutovsko má pro vás již tradičně vstupenky, vyhrát můžete lístky na obě z uvedených akcí.

alas 94

Angličan, žijící v Praze

Alasdair Bouch, sólový zpěvák a textař, se muzikantem na plný úvazek stal teprve před šesti lety, s vystupováním má ale více než dvacet let zkušeností. Během této doby si vytvořil pověst zpěváka s nezaměnitelným hlasem. Jeho styl je těžko definovatelný, mísí se v něm alternativní folk, melodický rock a hard blues. Jelikož je Alasdair světoběžníkem s kytarou v ruce, je jasné, že se v textech objevují zkušenosti, které při svých dlouhých cestách prožil. Během posledních let odehrál Alasdair běžně 150 vystoupení ročně, a to jak na samostatných koncertech, tak i na festivalech.

Kromě České republiky koncertuje Bouch pravidelně v Německu, Rakousku, Polsku, Francii, Belgii, Velké Británii a Švýcarsku. Jeho debutové folk-bluesové album 'First Person Singular', druhé soul-rockové 'Second-Hand Lullabies' a později také třetí rock-bluesové 'Third Time Lucky' nadchlo posluchače i kritiky. Výjimkou pak není ani aktuální deska 'Go Forth!'. Tento čtvrtý zpěvákův počin je plný songů, které by dokázaly dojmout i toho největšího pesimistu. Bouchovo intimní a vášnivé živé koncerty ohromily široké obecenstvo a ani nejpřísnější kritiky nenechaly na pochybách, že patří ke světové špičce.

Kdy a za kolik

Na koncert Alasdaira Boucha se můžete vypravit v pátek 17. dubna, začátek je naplánován na 20.00 hodin. Za vstup zaplatíte 80 korun.

bran 94

Bran

Páteční koncert není ale zdaleka tím posledním, co se daný víkend bude na Hřebíkárně odehrávat. Den nato je připraven večer ve francouzském stylu doplněný vystoupením skupiny Bran.

Slovo bran znamená v bretonštině havran a v keltských legendách je havran uváděn jako posel zpráv. V případě této kapely je havran poslem zpráv těch navýsost nejlepších. Bran, to je profesionální pojetí hudby vycházející ze starých bretaňských lidových motivů, dávných tanců a zpěvů moře. Moderní instrumentace je podpořena dynamickou a pulsující rytmikou. Osobitě zpracované tradiční tance a písně, doplněné vlastními skladbami členů kapely, vytvářejí zvláštní svět, ve kterém mají rozhodující slovo sny. Takové je i zatím poslední album „Le carnet noir", které skupina nyní na svém turné propaguje.

Kdy a za kolik

Na koncert kapely Bran se můžete vypravit v sobotu 18. dubna, začátek je naplánován na 19.00 hodin. „Návštěvníci ale mohou přijít již o hodinu dříve a ochutnat něco z nabízeného „francouzského" menu," zve k návštěvě kulturní manažer Hřebíkárny Vladan Malkus. Za vstup na Bran zaplatíte 180 korun v předprodeji (recepce Hřebíkárny), 240 pak na místě v den konání.

Soutěž o 4x2 lístky

Jak jsme v úvodu uvedli, i tentokrát jsme pro čtyři z vás připravili po dvou vstupenkách (na každý večer dva výherci). Pravidla, podle kterých hrajeme, jsou již známá, přesto je znovu zopakujeme. Odpovězte správně na soutěžní otázku, odpověď nám posílejte na redakční poštu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (do mailu nezapomeňte uvést své telefonní číslo, abychom vás mohli v případě výhry kontaktovat) a pak již stačí čekat, zda se na vás usměje štěstí. Uzávěrka soutěže bude v pátek 17. dubna v 12.00 hodin přesně. (Upozornění: Odpovědi bez telefonního kontaktu nebudou do soutěže zařazeny, v případě, že se nebudeme moci dovolat, losujeme dalšího výherce.)

Soutěžní otázka o lístky na páteční večer: Na jaké hudební nástroje hraje Alasdair Bouch?

Soutěžní otázka o lístky na sobotu: Kolik skladeb je na CD skupiny Bran „Le carnet noir"?

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×