Kde se pobavit

SOUTĚŽ: Na Hřebíkárnu míří Ivan Hlas Trio, jako host vystoupí Hromosvod. Máme pro vás lístky

Reklama

Chomutov – Ivan Hlas, Jaroslav Olin Nejezchleba, Norbi Kovács a jako host folkrockový Hromosvod. Chomutovská Hřebíkárna přichází s další porcí skvělé muziky a my jsme pro vás opět připravili soutěž o čtyři vstupenky.

hlas203Ivan Hlas – muž mnoha profesí

Skladatel, textař, zpěvák a kytarista Ivan Hlas by se bez nadsázky dal označit slovem všeuměl. Než se začal výhradně živit muzikou, prošel všemi možnými profesemi (sám jich uvádí asi třiadvacet). Namátkou můžeme jmenovat prodavače zeleniny, výstupního kontrolora u počítačů, dělníka na lepičce v papírnách, odečítače vody, stavebního dělníka, topiče, závozníka, poštovního doručovatele, kulisáka a posléze čalouníka v Národním divadle.

První hudební pokusy Ivana Hlase se datují již ke školním letům, kapela The Mise (1968) je toho jasným důkazem. V roce 1971 zakládá s Janem Velebou bluesovou skupinu Žízeň, mezi jmény jejích členů najdeme třeba i Ondřeje Hejmu. Po rozchodu kapely hraje chvíli s Yo - Yo bandem, později právě s Hejmou dávají vzniknout Žlutému psu.

V roce 1980 přichází další těleso, Navi Papaya, (Jan Kalousek, Pavel Kučera, Richard Dvořák, Ivan Dvořák). Muzikanti hrají výhradně vlastní písničky s orientací na blues, reggae, písničkáře Dylana a jemu podobné. Po emigraci Jana Kalouska v roce 1983 zakládá s Jiřím Horálkem a Vlastou Voralem skupinu Nahlas. V roce 1989 dochází k úplné výměně hudebníků, potom konec prvního období Nahlasu. Pak již jde vše v rychlém sledu. 1990 - TRN, později pak Volné sdružení hudebníků, dále znovu Nahlas. V roce 1995 se realizuje projekt a CD Alias (Hlas, Ivan Král, Karel Šůcha z Laury, David Koller) a spolu s Michalem Dvořákem hudba k filmu Báječná léta pod psa. Následuje obnovení Navi Papayi. 2003 je rokem vzniku Růžových brejlí, zde už nalézáme základ dnešního Tria Ivan Hlas, Norbi Kovács, Jaroslav Olin Nejezchleba.

Hromosvod

Srdeční autorská kapela klávesisty a kytaristy Ondřeje Fencla, který na Hřebíkárně pravidelně koncertuje v řadách 5P Luboše Pospíšila, Schodiště, Uširváče nebo v triu s Vladimírem Mertou a Janem Hrubým. V Hromosvodu se vám dále představí Tereza K. Koucká (příčná a zobcová flétna, vokály), Hanka Vyšínská (vokály), Jiří Vlasák (basová kytara), Jakub Homola (bicí) a Vojtěch Jindra (akustická kytara, ukulele a mandolína).

Kdy a za kolik

Na koncert Tria a Hromosvodu se můžete vypravit v sobotu 28. března, začátek je naplánován na 19.00 hodin. Za vstup zaplatíte 240 korun v předprodeji (recepce Hřebíkárny), 300 pak na místě v den konání.

Soutěž o 2x2 lístky

Jak jsme v úvodu uvedli, i tentokrát jsme pro dva z vás připravili po dvou vstupenkách. Pravidla, podle kterých hrajeme, jsou již známá, přesto je znovu zopakujeme. Odpovězte správně na soutěžní otázku, odpověď nám posílejte na redakční poštu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (do mailu nezapomeňte uvést své telefonní číslo, abychom vás mohli v případě výhry kontaktovat) a pak již stačí čekat, zda se na vás usměje štěstí. Uzávěrka soutěže bude v pátek 27. března v 12.00 hodin přesně. (Upozornění: Odpovědi bez telefonního kontaktu nebudou do soutěže zařazeny, v případě, že se nebudeme moci dovolat, losujeme dalšího výherce.)

Soutěžní otázka: V roce 2010 měl Ivan Hlas svoji literární premiéru. Napište nám název jeho knihy...

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×