Kde se pobavit

Tipy na víkend: Masopusty, reprezentační ples, koza Róza, karnevaly a Včelí medvídci

Reklama

Chomutovsko – Už víte, co budete dělat o nadcházejícím víkendu? Přinášíme vám pár tipů, kdy a kam se můžete vypravit.

masopust132

Sobota 14. února

Chomutov - 13.00 hodin – Masopustní průvod a veselice ve Staré Vsi. Akce začíná v chomutovském zooparku u restaurace Tajga, poté se půjde městem na náměstí 1. máje, kde na radnici bude předán klíč od města a povoleno masopustní veselí. Od 14.30 hodin bude masopustní rej pokračovat ve Staré Vsi (opět zoopark), kde budou v místní stodole připraveny vepřové hody. K poslechu zahrají kapely Úlet a Švejk band, vstupné činí 30 korun pro děti, 60 pak pro dospělé. Účastníci průvodu v maskách mají vstup zdarma.

Kadaň - 10.00 hodin – C.K.Masopust. Na tradiční masopust ve velkém stylu se můžete vypravit i do Kadaně. Tady se městem prožene rej plný masek, které vyrazí úderem 13. hodiny za velení dobrého vojáka Švejka z kadaňského hradu, odkud se maškarní průvod spolu s muzikanty a povozy vydá směrem na radnici. Tam, po přehlídce pluku pětatřicátníků, požádá Švejk starostu města o povolení masopustního veselí. Z náměstí se pak průvod vydá okolo Střelnice ke mlýnu na řece Ohři, kde bude utopena Morana. Poté se masopustní rej opět vrátí na náměstí, kde budou moci návštěvníci pokračovat v gastronomických hodech, při kterých se bude podávat jak pivo a slivovice, tak sladké koláče a podobné dobroty, které bude možno zapíjet i medovinou nebo svařeným vínem (kompletní program dne najdete zde).

Kadaň / KZ Orfeum – 17.00 – Večer s Baranijankou. Zábava pro všechny generace s orchestrem Milana Baranijaka. Vstupné 70 korun, pro seniory za 50.

Klášterec nad Ohří / Kulturní dům – 20.00 hodin – Reprezentační ples města. Hraje Big Band Bonit, jako hosté vystoupí Tereza Kerndlová, mistři v rock n ́rollu Capoeira Axé, brazilské bojové umění a Taneční studio M. Vstupné je 250 korun.

Neděle 15. února

Chomutov / areál Domovinka – 14.00 hodin – Fašank aneb Kozí masopust. Vydejte se na druhý díl chomutovského Rodinného zápolení, na programu bude masopustní průvod, loutkové divadlo, zabijačkové hody a další. Registrace a výdej známek bude probíhat od 13.30 do 15 hodin, začátek průvodu bude ve 14 hodin.

Chomutov / Domeček – 15.00 hodin – Karneval. Čeká vás diskotéka a soutěže. Nejkrásnější masky budou odměněny.

Jirkov – 14.00 hodin – Masopust. Masopustní veselí připravili i v Jirkově, sraz bude v atriu Galerie Jirkov, maškary projdou městem až do restaurace Bremen. Tekutiny na cestu povoleny, hlučet nařízeno.

Jirkov / Kulturní dům – 15.00 hodin – Karneval show. Hudební divadlo Hnedle vedle uvádí Velký dětský maškarní rej, pořad plný bezprostředního humoru, dětských písniček, soutěží a řádění s Tomem a jeho kamarády, masky s sebou! Plné vstupné 50 korun.

Kadaň / KD Střelnice – 15.00 hodin – Včelí medvídci zpívají. Bráškové Brumda s Čmeldou se probudí po dlouhém, zimním spánku a protože zrovna nemají co na práci, začnou společně vzpomínat, co všechno už společně prožili. Nejvíce ze všeho se ale mají do zpěvu a tak zpívají a zpívají! Když poprvé spatří diváky v publiku, snaží se zjistit, co je to za podivný druh hmyzu. Kromě Roháčka, Kvapníka, Čmelinky a loupežníka Čmelobuba, se v příběhu divadla Věž objeví také neviditelný brouk Bubeníček a neviditelná čmeláčí tanečnice Medovinka. Vstupné 30 korun, dospělý doprovod zdarma.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×