Kde se pobavit

Tipy na víkend: Masopusty, reprezentační ples, koza Róza, karnevaly a Včelí medvídci

Reklama

Chomutovsko – Už víte, co budete dělat o nadcházejícím víkendu? Přinášíme vám pár tipů, kdy a kam se můžete vypravit.

masopust132

Sobota 14. února

Chomutov - 13.00 hodin – Masopustní průvod a veselice ve Staré Vsi. Akce začíná v chomutovském zooparku u restaurace Tajga, poté se půjde městem na náměstí 1. máje, kde na radnici bude předán klíč od města a povoleno masopustní veselí. Od 14.30 hodin bude masopustní rej pokračovat ve Staré Vsi (opět zoopark), kde budou v místní stodole připraveny vepřové hody. K poslechu zahrají kapely Úlet a Švejk band, vstupné činí 30 korun pro děti, 60 pak pro dospělé. Účastníci průvodu v maskách mají vstup zdarma.

Kadaň - 10.00 hodin – C.K.Masopust. Na tradiční masopust ve velkém stylu se můžete vypravit i do Kadaně. Tady se městem prožene rej plný masek, které vyrazí úderem 13. hodiny za velení dobrého vojáka Švejka z kadaňského hradu, odkud se maškarní průvod spolu s muzikanty a povozy vydá směrem na radnici. Tam, po přehlídce pluku pětatřicátníků, požádá Švejk starostu města o povolení masopustního veselí. Z náměstí se pak průvod vydá okolo Střelnice ke mlýnu na řece Ohři, kde bude utopena Morana. Poté se masopustní rej opět vrátí na náměstí, kde budou moci návštěvníci pokračovat v gastronomických hodech, při kterých se bude podávat jak pivo a slivovice, tak sladké koláče a podobné dobroty, které bude možno zapíjet i medovinou nebo svařeným vínem (kompletní program dne najdete zde).

Kadaň / KZ Orfeum – 17.00 – Večer s Baranijankou. Zábava pro všechny generace s orchestrem Milana Baranijaka. Vstupné 70 korun, pro seniory za 50.

Klášterec nad Ohří / Kulturní dům – 20.00 hodin – Reprezentační ples města. Hraje Big Band Bonit, jako hosté vystoupí Tereza Kerndlová, mistři v rock n ́rollu Capoeira Axé, brazilské bojové umění a Taneční studio M. Vstupné je 250 korun.

Neděle 15. února

Chomutov / areál Domovinka – 14.00 hodin – Fašank aneb Kozí masopust. Vydejte se na druhý díl chomutovského Rodinného zápolení, na programu bude masopustní průvod, loutkové divadlo, zabijačkové hody a další. Registrace a výdej známek bude probíhat od 13.30 do 15 hodin, začátek průvodu bude ve 14 hodin.

Chomutov / Domeček – 15.00 hodin – Karneval. Čeká vás diskotéka a soutěže. Nejkrásnější masky budou odměněny.

Jirkov – 14.00 hodin – Masopust. Masopustní veselí připravili i v Jirkově, sraz bude v atriu Galerie Jirkov, maškary projdou městem až do restaurace Bremen. Tekutiny na cestu povoleny, hlučet nařízeno.

Jirkov / Kulturní dům – 15.00 hodin – Karneval show. Hudební divadlo Hnedle vedle uvádí Velký dětský maškarní rej, pořad plný bezprostředního humoru, dětských písniček, soutěží a řádění s Tomem a jeho kamarády, masky s sebou! Plné vstupné 50 korun.

Kadaň / KD Střelnice – 15.00 hodin – Včelí medvídci zpívají. Bráškové Brumda s Čmeldou se probudí po dlouhém, zimním spánku a protože zrovna nemají co na práci, začnou společně vzpomínat, co všechno už společně prožili. Nejvíce ze všeho se ale mají do zpěvu a tak zpívají a zpívají! Když poprvé spatří diváky v publiku, snaží se zjistit, co je to za podivný druh hmyzu. Kromě Roháčka, Kvapníka, Čmelinky a loupežníka Čmelobuba, se v příběhu divadla Věž objeví také neviditelný brouk Bubeníček a neviditelná čmeláčí tanečnice Medovinka. Vstupné 30 korun, dospělý doprovod zdarma.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×