Kde se pobavit

Tipy na víkend: Masopusty, reprezentační ples, koza Róza, karnevaly a Včelí medvídci

Reklama

Chomutovsko – Už víte, co budete dělat o nadcházejícím víkendu? Přinášíme vám pár tipů, kdy a kam se můžete vypravit.

masopust132

Sobota 14. února

Chomutov - 13.00 hodin – Masopustní průvod a veselice ve Staré Vsi. Akce začíná v chomutovském zooparku u restaurace Tajga, poté se půjde městem na náměstí 1. máje, kde na radnici bude předán klíč od města a povoleno masopustní veselí. Od 14.30 hodin bude masopustní rej pokračovat ve Staré Vsi (opět zoopark), kde budou v místní stodole připraveny vepřové hody. K poslechu zahrají kapely Úlet a Švejk band, vstupné činí 30 korun pro děti, 60 pak pro dospělé. Účastníci průvodu v maskách mají vstup zdarma.

Kadaň - 10.00 hodin – C.K.Masopust. Na tradiční masopust ve velkém stylu se můžete vypravit i do Kadaně. Tady se městem prožene rej plný masek, které vyrazí úderem 13. hodiny za velení dobrého vojáka Švejka z kadaňského hradu, odkud se maškarní průvod spolu s muzikanty a povozy vydá směrem na radnici. Tam, po přehlídce pluku pětatřicátníků, požádá Švejk starostu města o povolení masopustního veselí. Z náměstí se pak průvod vydá okolo Střelnice ke mlýnu na řece Ohři, kde bude utopena Morana. Poté se masopustní rej opět vrátí na náměstí, kde budou moci návštěvníci pokračovat v gastronomických hodech, při kterých se bude podávat jak pivo a slivovice, tak sladké koláče a podobné dobroty, které bude možno zapíjet i medovinou nebo svařeným vínem (kompletní program dne najdete zde).

Kadaň / KZ Orfeum – 17.00 – Večer s Baranijankou. Zábava pro všechny generace s orchestrem Milana Baranijaka. Vstupné 70 korun, pro seniory za 50.

Klášterec nad Ohří / Kulturní dům – 20.00 hodin – Reprezentační ples města. Hraje Big Band Bonit, jako hosté vystoupí Tereza Kerndlová, mistři v rock n ́rollu Capoeira Axé, brazilské bojové umění a Taneční studio M. Vstupné je 250 korun.

Neděle 15. února

Chomutov / areál Domovinka – 14.00 hodin – Fašank aneb Kozí masopust. Vydejte se na druhý díl chomutovského Rodinného zápolení, na programu bude masopustní průvod, loutkové divadlo, zabijačkové hody a další. Registrace a výdej známek bude probíhat od 13.30 do 15 hodin, začátek průvodu bude ve 14 hodin.

Chomutov / Domeček – 15.00 hodin – Karneval. Čeká vás diskotéka a soutěže. Nejkrásnější masky budou odměněny.

Jirkov – 14.00 hodin – Masopust. Masopustní veselí připravili i v Jirkově, sraz bude v atriu Galerie Jirkov, maškary projdou městem až do restaurace Bremen. Tekutiny na cestu povoleny, hlučet nařízeno.

Jirkov / Kulturní dům – 15.00 hodin – Karneval show. Hudební divadlo Hnedle vedle uvádí Velký dětský maškarní rej, pořad plný bezprostředního humoru, dětských písniček, soutěží a řádění s Tomem a jeho kamarády, masky s sebou! Plné vstupné 50 korun.

Kadaň / KD Střelnice – 15.00 hodin – Včelí medvídci zpívají. Bráškové Brumda s Čmeldou se probudí po dlouhém, zimním spánku a protože zrovna nemají co na práci, začnou společně vzpomínat, co všechno už společně prožili. Nejvíce ze všeho se ale mají do zpěvu a tak zpívají a zpívají! Když poprvé spatří diváky v publiku, snaží se zjistit, co je to za podivný druh hmyzu. Kromě Roháčka, Kvapníka, Čmelinky a loupežníka Čmelobuba, se v příběhu divadla Věž objeví také neviditelný brouk Bubeníček a neviditelná čmeláčí tanečnice Medovinka. Vstupné 30 korun, dospělý doprovod zdarma.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×