Kde se pobavit

Máte rádi inteligentní humor? Do Kadaně míří jedinečný glosátor Ivo Šmoldas…

Reklama

Kadaň – Nakladatelský redaktor, kulturní publicista, scénárista, moderátor, překladatel, ale také básník a v posledních letech populární glosátor. Představovat veřejnosti doktora filosofie pana Ivo Šmoldase ani moc netřeba. Jeho nezaměnitelný hlas a dikce a trefné, vtipné glosy zaznívají z televizních obrazovek či rádií s pravidelnou přesností. Nyní ho budete moci spatřit „live" na kadaňské Střelnici.

smoldas1012

„Halině nelze odolat"

Jak Ivo Šmoldas kdysi uvedl (Show Jana Krause), do showbyznysu byl vlastně tak trochu zavlečen. Osobou, která měla toto na svědomí, byla Halina Pawlowská. „Jí nelze odolat, má sílu," komentoval vstup mezi populární tváře Šmoldas.

„Zaskakovat za mrtvolu? To ne..."

V pořadu Jana Krause také okamžitě vysvětlil, jak k tomu vlastně došlo. „S Halinou, která měla svůj pořad Banánové rybičky, se známe takřka od dětství. Jednoho dne zazvonil telefon a ozvala se produkce s pozváním. První co mě napadlo, bylo, že umřel někdo z pozvaných hostů a oni potřebují rychle náhradu a nikdo nemohl. Tak jsem si říkal, proč já bych tam měl zaskakovat za mrtvolu... a hodil jsem to na někoho jiného. Když se pak ozvali podruhé, začali velice dobře a takticky. Tedy nikoliv o čem bude řeč, ale jaký bude honorář. A to se má lakota zatetelila a řekl jsem si, že to té rodině nemohu udělat. Já jsem se tedy vlastně šel obětovat pro rodinu," vzpomíná na počátek televizního vystupování filozof (celý sestřih najdete zde).

Sto v předprodeji, sto padesát na místě

Že to nakonec bylo výtečné rozhodnutí, naznačuje současná Šmoldasova popularita. Časté hostování v televizních pořadech, pozvánky na moderování nebo třeba vlastní talkshow na vlnách Českého rozhlasu jsou toho jasným důkazem. Rádi byste viděli Ivo Šmoldase „naživo"? Není nic jednoduššího. Již zítra, čtvrtek 11. prosince, se glosátor v 19 hodin představí v kadaňském kulturním domě Střelnice. Za večer plný inteligentního humoru zaplatíte sto korun v předprodeji, sto padesát na místě. Přejeme vám příjemnou zábavu!

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×