Kde se pobavit

Máte rádi inteligentní humor? Do Kadaně míří jedinečný glosátor Ivo Šmoldas…

Reklama

Kadaň – Nakladatelský redaktor, kulturní publicista, scénárista, moderátor, překladatel, ale také básník a v posledních letech populární glosátor. Představovat veřejnosti doktora filosofie pana Ivo Šmoldase ani moc netřeba. Jeho nezaměnitelný hlas a dikce a trefné, vtipné glosy zaznívají z televizních obrazovek či rádií s pravidelnou přesností. Nyní ho budete moci spatřit „live" na kadaňské Střelnici.

smoldas1012

„Halině nelze odolat"

Jak Ivo Šmoldas kdysi uvedl (Show Jana Krause), do showbyznysu byl vlastně tak trochu zavlečen. Osobou, která měla toto na svědomí, byla Halina Pawlowská. „Jí nelze odolat, má sílu," komentoval vstup mezi populární tváře Šmoldas.

„Zaskakovat za mrtvolu? To ne..."

V pořadu Jana Krause také okamžitě vysvětlil, jak k tomu vlastně došlo. „S Halinou, která měla svůj pořad Banánové rybičky, se známe takřka od dětství. Jednoho dne zazvonil telefon a ozvala se produkce s pozváním. První co mě napadlo, bylo, že umřel někdo z pozvaných hostů a oni potřebují rychle náhradu a nikdo nemohl. Tak jsem si říkal, proč já bych tam měl zaskakovat za mrtvolu... a hodil jsem to na někoho jiného. Když se pak ozvali podruhé, začali velice dobře a takticky. Tedy nikoliv o čem bude řeč, ale jaký bude honorář. A to se má lakota zatetelila a řekl jsem si, že to té rodině nemohu udělat. Já jsem se tedy vlastně šel obětovat pro rodinu," vzpomíná na počátek televizního vystupování filozof (celý sestřih najdete zde).

Sto v předprodeji, sto padesát na místě

Že to nakonec bylo výtečné rozhodnutí, naznačuje současná Šmoldasova popularita. Časté hostování v televizních pořadech, pozvánky na moderování nebo třeba vlastní talkshow na vlnách Českého rozhlasu jsou toho jasným důkazem. Rádi byste viděli Ivo Šmoldase „naživo"? Není nic jednoduššího. Již zítra, čtvrtek 11. prosince, se glosátor v 19 hodin představí v kadaňském kulturním domě Střelnice. Za večer plný inteligentního humoru zaplatíte sto korun v předprodeji, sto padesát na místě. Přejeme vám příjemnou zábavu!

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×