Kde se pobavit

CHOMUTOVSKÉ VÁNOCE: Mladí umělci zabubnují, zazpívají i zatančí

Reklama

Chomutov - První prosincový den bude na náměstí 1. máje v Chomutově čistě v režii Základní umělecké školy T. G. Masaryka v Chomutově. Své hudební i taneční umění předvedou žáci školy od čtyř hodin odpoledne.

Pěvecké oddělení Martiny Hoštové a taneční oddělení Světlany Dundrové​ při nácviku vystoupení. Foto: Martina Hoštová​

Jako první se představí bubenické soubory Oklep a Tamburo. Bubenická skupina Oklep se dala dohromady zhruba před šesti lety, dnes patří mezi republikovou špičku ve svém oboru. Zatímco Oklep tvoří samí chlapci, ve skupině Tamburo jsou jen děvčata. Hrají spolu třetím rokem a sbírají potřebné zkušenosti. Oklep a Tamburo rozezní své bubny v 16 hodin.

O tři čtvrtě hodiny později zaplní jeviště tanečníci spolu se zpěváky umělecké školy. Ti mají v programu několik ukázek z představení Lakomec aneb Vánoční koledy, které uvedou 17. prosince v městském divadle. Ochutnávka z představení zahrnuje tanec i zpěv. "Trénujeme od září, lidé uvidí tanec na vánoční koledy v populárním provedení," uvedla Světlana Dundrová, která mladé tanečníky vede. Hudba k tanci bude reprodukovaná, zpěv se však poline z úst zpěváků třídy Martiny Hoštové. "Koledy v českém i anglickém jazyce zazpívá sedm děvčat ve věku mezi sedmi a třinácti lety," doplnila učitelka.

Velmi příjemný poslech čeká přítomné také od 17.25 hodin. Dvojice chlapce a děvčete z akustického projektu Sun základní umělecké školy zahraje na kytaru a zpěvem obohatí známé rockové písně. Ty však převedené do akustického provedení dostávají nový rozměr. Lidé uslyší například písně Jon Bon Joviho, Guns and Roses a další.

Více informací o programu Chomutovských Vánoc na webu www.echomutov.cz/vanoce.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×