Kde se pobavit

Tipy na víkend: MIG 21 v Kadani; derniéra Dífčí války; taneční Gala v Chomutově nebo jirkovské Ventilky

Reklama

Chomutovsko – Už víte, jak strávíte třetí listopadový víkend? Připravili jsme pro vás pár tipů, kam se můžete vypravit...

PÁTEK 14. LISTOPADU

Kadaň – Dífčí válka

Jako první tip na zpestření prodlouženého víkendu nabízíme divadelní představení kadaňského souboru Navenek. Naposledy se bude hrát slavná komedie podle námětu Františka Ringo Čecha, Dífčí válka, a ochotníci se budou mít hodně co otáčet. Pro velký úspěch hry totiž ke svému vyprodanému večernímu vystoupení přidali ještě jedno představení odpolední. To začíná v 17 hodin v KZ Orfeum, za lístek zaplatíte 50 korun.

SOBOTA 15. LISTOPADU

Chomutov – Farmářské trhy

Chomutovské náměstí obsadí opět stánky pěstitelů a prodejců. Další díl farmářských trhů proběhne tradičně od 8 do 12 hodin.

Chomutov – Řemeslná dílna v zooparku

Chcete si vyrobit vlastní lampion? Pak si nenechte ujít Řemeslnou dílnu ve Staré Vsi (Podkrušnohorský zoopark). Zábavné odpoledne začíná ve 14 hodin a kromě platné vstupenky do zooparku nepotřebujete vůbec nic. Jak organizátor uvádí, veškerý materiál pro výrobu lampionků bude zajištěn.

Kadaň – MIG 21

Kapela MIG 21 v čele se svým charismatickým vůdcem Jiřím Macháčkem sice deset let nevydala řadové album, ale vloni se rozhodla, že zamrzlé ledy malinko roztají a ona s nimi pohne. V důsledku toho vydala i nový videoklip a hovoří o plánech na novou desku. Videoklip ke skladbě "Mávej" si kapela režírovala sama, za kameru se postavil Miki Křen. "'Mávej' není nová věc, je to stará dobrá Sinatrova 'My Way' s českým textem, kterou už dva roky hrajeme, ale teprve teď jsme se rozhodli ji dodělat i ve studiu a natočit k ní klip a podle toho ji hrát. Tím je, snad dá se říci jako že nová, ale máme vedle ní už i čerstvější kusy," řekl Macháček.

Do Kadaně přijedou MIG 21 představit to nejlepší ze své třináctileté kariéry. Koncert proběhne v KZ Orfeum, začátek je naplánován na 20 hodin. Vstupné v předprodeji (kadaňské infocentrum a portál ticketstream) stojí 250 korun, na místě zaplatíte 300 korun.

NEDĚLE 16. LISTOPADU

Chomutov – taneční Gala

Na zajímavou sportovně – společenskou akci můžete vyrazit v neděli do chomutovského divadla. Od 14 hodin se zde bude konat další ročník Velké ceny města Chomutova v mezinárodní soutěži ve sportovním tanci.

Jirkov – Výroční koncert pěveckého sboru Ventilky

Komorní smíšený sbor Ventilky vznikl v roce 1998 při ZUŠ v Jirkově. Repertoár sboru tvoří díla všech slohových období s akcentací na sborovou tvorbu 20. století - především spirituály a jazzové skladby. Sbormistry sboru jsou Mgr. Luboš Hána, absolvent oboru sbormistrovství, který v současné době působí na katedře hudební výchovy Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a Marie Hánová, absolventka oboru sbormistrovství tamtéž.

Šestnáct let svého působení oslaví Ventilky tradičním výročním koncertem, ten se uskuteční v sále základní umělecké školy v Jirkově od 18 hodin. Předpokládaná délka koncertu je 120 minut.

Kadaň – O princezně Leontýnce

Divadlo v Kadani ještě jednou, tentokrát pro děti. Od 15 hodin vystoupí na Střelnici soubor profesionálních herců pražského Liduščina divadla a zahraje veselou dračí pohádku o pravém přátelství. Za představení zaplatíte 30 korun, děti do tří let a dospělý doprovod půjde zdarma.

Klášterec nad Ohří – Kocour Modroočko

Na divadelní pohádku mohou v neděli vyrazit rodiče s dětmi také v Klášterci nad Ohří, od 15 hodin tady v místním Kulturním domě vystoupí se svým Kocourem Modroočkem Mladá scéna z Ústí nad Labem. Vstupné činí 50 korun.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×