Kde se pobavit

Tipy na víkend: MIG 21 v Kadani; derniéra Dífčí války; taneční Gala v Chomutově nebo jirkovské Ventilky

Reklama

Chomutovsko – Už víte, jak strávíte třetí listopadový víkend? Připravili jsme pro vás pár tipů, kam se můžete vypravit...

PÁTEK 14. LISTOPADU

Kadaň – Dífčí válka

Jako první tip na zpestření prodlouženého víkendu nabízíme divadelní představení kadaňského souboru Navenek. Naposledy se bude hrát slavná komedie podle námětu Františka Ringo Čecha, Dífčí válka, a ochotníci se budou mít hodně co otáčet. Pro velký úspěch hry totiž ke svému vyprodanému večernímu vystoupení přidali ještě jedno představení odpolední. To začíná v 17 hodin v KZ Orfeum, za lístek zaplatíte 50 korun.

SOBOTA 15. LISTOPADU

Chomutov – Farmářské trhy

Chomutovské náměstí obsadí opět stánky pěstitelů a prodejců. Další díl farmářských trhů proběhne tradičně od 8 do 12 hodin.

Chomutov – Řemeslná dílna v zooparku

Chcete si vyrobit vlastní lampion? Pak si nenechte ujít Řemeslnou dílnu ve Staré Vsi (Podkrušnohorský zoopark). Zábavné odpoledne začíná ve 14 hodin a kromě platné vstupenky do zooparku nepotřebujete vůbec nic. Jak organizátor uvádí, veškerý materiál pro výrobu lampionků bude zajištěn.

Kadaň – MIG 21

Kapela MIG 21 v čele se svým charismatickým vůdcem Jiřím Macháčkem sice deset let nevydala řadové album, ale vloni se rozhodla, že zamrzlé ledy malinko roztají a ona s nimi pohne. V důsledku toho vydala i nový videoklip a hovoří o plánech na novou desku. Videoklip ke skladbě "Mávej" si kapela režírovala sama, za kameru se postavil Miki Křen. "'Mávej' není nová věc, je to stará dobrá Sinatrova 'My Way' s českým textem, kterou už dva roky hrajeme, ale teprve teď jsme se rozhodli ji dodělat i ve studiu a natočit k ní klip a podle toho ji hrát. Tím je, snad dá se říci jako že nová, ale máme vedle ní už i čerstvější kusy," řekl Macháček.

Do Kadaně přijedou MIG 21 představit to nejlepší ze své třináctileté kariéry. Koncert proběhne v KZ Orfeum, začátek je naplánován na 20 hodin. Vstupné v předprodeji (kadaňské infocentrum a portál ticketstream) stojí 250 korun, na místě zaplatíte 300 korun.

NEDĚLE 16. LISTOPADU

Chomutov – taneční Gala

Na zajímavou sportovně – společenskou akci můžete vyrazit v neděli do chomutovského divadla. Od 14 hodin se zde bude konat další ročník Velké ceny města Chomutova v mezinárodní soutěži ve sportovním tanci.

Jirkov – Výroční koncert pěveckého sboru Ventilky

Komorní smíšený sbor Ventilky vznikl v roce 1998 při ZUŠ v Jirkově. Repertoár sboru tvoří díla všech slohových období s akcentací na sborovou tvorbu 20. století - především spirituály a jazzové skladby. Sbormistry sboru jsou Mgr. Luboš Hána, absolvent oboru sbormistrovství, který v současné době působí na katedře hudební výchovy Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a Marie Hánová, absolventka oboru sbormistrovství tamtéž.

Šestnáct let svého působení oslaví Ventilky tradičním výročním koncertem, ten se uskuteční v sále základní umělecké školy v Jirkově od 18 hodin. Předpokládaná délka koncertu je 120 minut.

Kadaň – O princezně Leontýnce

Divadlo v Kadani ještě jednou, tentokrát pro děti. Od 15 hodin vystoupí na Střelnici soubor profesionálních herců pražského Liduščina divadla a zahraje veselou dračí pohádku o pravém přátelství. Za představení zaplatíte 30 korun, děti do tří let a dospělý doprovod půjde zdarma.

Klášterec nad Ohří – Kocour Modroočko

Na divadelní pohádku mohou v neděli vyrazit rodiče s dětmi také v Klášterci nad Ohří, od 15 hodin tady v místním Kulturním domě vystoupí se svým Kocourem Modroočkem Mladá scéna z Ústí nad Labem. Vstupné činí 50 korun.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×