Kde se pobavit

Tipy na víkend: MIG 21 v Kadani; derniéra Dífčí války; taneční Gala v Chomutově nebo jirkovské Ventilky

Reklama

Chomutovsko – Už víte, jak strávíte třetí listopadový víkend? Připravili jsme pro vás pár tipů, kam se můžete vypravit...

PÁTEK 14. LISTOPADU

Kadaň – Dífčí válka

Jako první tip na zpestření prodlouženého víkendu nabízíme divadelní představení kadaňského souboru Navenek. Naposledy se bude hrát slavná komedie podle námětu Františka Ringo Čecha, Dífčí válka, a ochotníci se budou mít hodně co otáčet. Pro velký úspěch hry totiž ke svému vyprodanému večernímu vystoupení přidali ještě jedno představení odpolední. To začíná v 17 hodin v KZ Orfeum, za lístek zaplatíte 50 korun.

SOBOTA 15. LISTOPADU

Chomutov – Farmářské trhy

Chomutovské náměstí obsadí opět stánky pěstitelů a prodejců. Další díl farmářských trhů proběhne tradičně od 8 do 12 hodin.

Chomutov – Řemeslná dílna v zooparku

Chcete si vyrobit vlastní lampion? Pak si nenechte ujít Řemeslnou dílnu ve Staré Vsi (Podkrušnohorský zoopark). Zábavné odpoledne začíná ve 14 hodin a kromě platné vstupenky do zooparku nepotřebujete vůbec nic. Jak organizátor uvádí, veškerý materiál pro výrobu lampionků bude zajištěn.

Kadaň – MIG 21

Kapela MIG 21 v čele se svým charismatickým vůdcem Jiřím Macháčkem sice deset let nevydala řadové album, ale vloni se rozhodla, že zamrzlé ledy malinko roztají a ona s nimi pohne. V důsledku toho vydala i nový videoklip a hovoří o plánech na novou desku. Videoklip ke skladbě "Mávej" si kapela režírovala sama, za kameru se postavil Miki Křen. "'Mávej' není nová věc, je to stará dobrá Sinatrova 'My Way' s českým textem, kterou už dva roky hrajeme, ale teprve teď jsme se rozhodli ji dodělat i ve studiu a natočit k ní klip a podle toho ji hrát. Tím je, snad dá se říci jako že nová, ale máme vedle ní už i čerstvější kusy," řekl Macháček.

Do Kadaně přijedou MIG 21 představit to nejlepší ze své třináctileté kariéry. Koncert proběhne v KZ Orfeum, začátek je naplánován na 20 hodin. Vstupné v předprodeji (kadaňské infocentrum a portál ticketstream) stojí 250 korun, na místě zaplatíte 300 korun.

NEDĚLE 16. LISTOPADU

Chomutov – taneční Gala

Na zajímavou sportovně – společenskou akci můžete vyrazit v neděli do chomutovského divadla. Od 14 hodin se zde bude konat další ročník Velké ceny města Chomutova v mezinárodní soutěži ve sportovním tanci.

Jirkov – Výroční koncert pěveckého sboru Ventilky

Komorní smíšený sbor Ventilky vznikl v roce 1998 při ZUŠ v Jirkově. Repertoár sboru tvoří díla všech slohových období s akcentací na sborovou tvorbu 20. století - především spirituály a jazzové skladby. Sbormistry sboru jsou Mgr. Luboš Hána, absolvent oboru sbormistrovství, který v současné době působí na katedře hudební výchovy Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a Marie Hánová, absolventka oboru sbormistrovství tamtéž.

Šestnáct let svého působení oslaví Ventilky tradičním výročním koncertem, ten se uskuteční v sále základní umělecké školy v Jirkově od 18 hodin. Předpokládaná délka koncertu je 120 minut.

Kadaň – O princezně Leontýnce

Divadlo v Kadani ještě jednou, tentokrát pro děti. Od 15 hodin vystoupí na Střelnici soubor profesionálních herců pražského Liduščina divadla a zahraje veselou dračí pohádku o pravém přátelství. Za představení zaplatíte 30 korun, děti do tří let a dospělý doprovod půjde zdarma.

Klášterec nad Ohří – Kocour Modroočko

Na divadelní pohádku mohou v neděli vyrazit rodiče s dětmi také v Klášterci nad Ohří, od 15 hodin tady v místním Kulturním domě vystoupí se svým Kocourem Modroočkem Mladá scéna z Ústí nad Labem. Vstupné činí 50 korun.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×