Kde se pobavit

Tipy na víkend: Halloween v zoo, Katovce a Strupčicích, Šakalí léta a Testosteron, jirkovské požehnání

Reklama

Chomutovsko – První listopadový víkend neoplývá akční rozmanitostí, přesto doma sedět nemusíte. Následujícímu volnu dominuje původně anglosaský, nyní již ale i v naší zemi zlidovělý svátek Halloween. Vypravit se můžete také za kulturou, v Klášterci finišují „divadelní žně", a divadlo nachystali i v Kadani.

halloween3110

PÁTEK 31. ŘÍJNA

Kadaň

Jako první se na Halloween můžete vypravit dnes odpoledne do Kadaně. Akce s názvem Stezka odvahy Katovou uličkou začíná v 17.15 hodin a poběží až do 19 hodin. Na dobrodružné cestě čekají na děti strašidla a tajemné přízraky, ale také překvapení na konci stezky. Vstupenky na dobrodružnou výpravu pořídíte za 40 korun v předprodeji (Infocentrum Kadaň a Mateřské centrum Radka), za 60 na místě (Mírové náměstí v Kadani).

Klášterec nad Ohří

Jestli máte rádi divadlo, můžete dnes zavítat do Kulturního domu v Klášterci nad Ohří. 12. ročník Kláštereckých divadelních žní se blíží ke svému konci, jako předposlední se zde představí rakovnický ochotnický soubor Tyl se svým nastudováním hry Šakalí léta. Představení začíná v 19 hodin, za lístek zaplatíte 50 korun (KMD 20 Kč).

SOBOTA 1. LISTOPADU

Chomutov

Halloweenský víkend pokračuje v sobotu v chomutovském zooparku. Zábavné odpoledne začíná v 16 hodin, těšit se můžete na soutěže o nejlepšího strašáka z dýně, o nejzdařilejší halloweenskou masku, lampionový průvod či ohňovou show. Celý program doplní svým vystoupením hudební skupina Úlet. Nezapomeňte doma nožík či lžíci na výrobu dýňového strašáčka, dýni a vše ostatní zakoupíte přímo na místě (prostory Dětské zoo).

Jirkov

Další pozvánka je poněkud netradičního charakteru. Jirkovské Děkanství zve na slavnostní požehnání obnovené fresky „Oplakávání Krista" na kostele sv. Jiljí v Jirkově. Restaurování probíhalo od července do října tohoto roku, sobotní požehnání se uskuteční v 14 hodin.

Klášterec nad Ohří

Týdenní maraton kláštereckých divadelních představení zakončí sobotní vystoupení souboru Point Prostějov a jejich hra Testosteron. I v tomto případě začíná divadlo v 19 hodin a za jeho zhlédnutí zaplatíte 50 korun.

Kadaň

Na „prkna, která znamenají svět" se můžete vypravit i do Kadaně. Tady se na Střelnici představí ve hře „Ani za milion" Michaela Kuklová a Marcel Vašinka. V celovečerní detektivní komedii pro dva herce na vás čeká pořádná porce překvapení a především humoru. Prostředí přímořského majáku, brilantní dialogy, strhující tempo a originální zápletka dávají této současné komedii obrovský potenciál. Představení začíná v 19 hodin, za lístek zaplatíte v předprodeji 150, na místě pak 200 korun. Organizátoři připravili také zvláštní akci pro návštěvníky nad šedesát let, na jednu vstupenku mohou jít dva diváci.

Strupčice

Nabídku akčního víkendu zakončíme opět strašidly. Od 17.30 do 20 hodin proběhne ve Strupčicích Halloweenská dětská párty. I tady budete moci soutěžit o nejhezčí masku či nejzajímavější dýni, také vás v 18.30 čeká Cesta za Bludičkou (výprava po vesnici, baterku s sebou) a nakonec se zde rozhoří parádní táborák.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×