Kde se pobavit

Tipy na víkend: Halloween v zoo, Katovce a Strupčicích, Šakalí léta a Testosteron, jirkovské požehnání

Reklama

Chomutovsko – První listopadový víkend neoplývá akční rozmanitostí, přesto doma sedět nemusíte. Následujícímu volnu dominuje původně anglosaský, nyní již ale i v naší zemi zlidovělý svátek Halloween. Vypravit se můžete také za kulturou, v Klášterci finišují „divadelní žně", a divadlo nachystali i v Kadani.

halloween3110

PÁTEK 31. ŘÍJNA

Kadaň

Jako první se na Halloween můžete vypravit dnes odpoledne do Kadaně. Akce s názvem Stezka odvahy Katovou uličkou začíná v 17.15 hodin a poběží až do 19 hodin. Na dobrodružné cestě čekají na děti strašidla a tajemné přízraky, ale také překvapení na konci stezky. Vstupenky na dobrodružnou výpravu pořídíte za 40 korun v předprodeji (Infocentrum Kadaň a Mateřské centrum Radka), za 60 na místě (Mírové náměstí v Kadani).

Klášterec nad Ohří

Jestli máte rádi divadlo, můžete dnes zavítat do Kulturního domu v Klášterci nad Ohří. 12. ročník Kláštereckých divadelních žní se blíží ke svému konci, jako předposlední se zde představí rakovnický ochotnický soubor Tyl se svým nastudováním hry Šakalí léta. Představení začíná v 19 hodin, za lístek zaplatíte 50 korun (KMD 20 Kč).

SOBOTA 1. LISTOPADU

Chomutov

Halloweenský víkend pokračuje v sobotu v chomutovském zooparku. Zábavné odpoledne začíná v 16 hodin, těšit se můžete na soutěže o nejlepšího strašáka z dýně, o nejzdařilejší halloweenskou masku, lampionový průvod či ohňovou show. Celý program doplní svým vystoupením hudební skupina Úlet. Nezapomeňte doma nožík či lžíci na výrobu dýňového strašáčka, dýni a vše ostatní zakoupíte přímo na místě (prostory Dětské zoo).

Jirkov

Další pozvánka je poněkud netradičního charakteru. Jirkovské Děkanství zve na slavnostní požehnání obnovené fresky „Oplakávání Krista" na kostele sv. Jiljí v Jirkově. Restaurování probíhalo od července do října tohoto roku, sobotní požehnání se uskuteční v 14 hodin.

Klášterec nad Ohří

Týdenní maraton kláštereckých divadelních představení zakončí sobotní vystoupení souboru Point Prostějov a jejich hra Testosteron. I v tomto případě začíná divadlo v 19 hodin a za jeho zhlédnutí zaplatíte 50 korun.

Kadaň

Na „prkna, která znamenají svět" se můžete vypravit i do Kadaně. Tady se na Střelnici představí ve hře „Ani za milion" Michaela Kuklová a Marcel Vašinka. V celovečerní detektivní komedii pro dva herce na vás čeká pořádná porce překvapení a především humoru. Prostředí přímořského majáku, brilantní dialogy, strhující tempo a originální zápletka dávají této současné komedii obrovský potenciál. Představení začíná v 19 hodin, za lístek zaplatíte v předprodeji 150, na místě pak 200 korun. Organizátoři připravili také zvláštní akci pro návštěvníky nad šedesát let, na jednu vstupenku mohou jít dva diváci.

Strupčice

Nabídku akčního víkendu zakončíme opět strašidly. Od 17.30 do 20 hodin proběhne ve Strupčicích Halloweenská dětská párty. I tady budete moci soutěžit o nejhezčí masku či nejzajímavější dýni, také vás v 18.30 čeká Cesta za Bludičkou (výprava po vesnici, baterku s sebou) a nakonec se zde rozhoří parádní táborák.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×