Kde se pobavit

Říjen v Chomutově: Přijeďte se poslechnout bubeníky, ochutnat jablka nebo pouštět draka

Reklama

Chomutov - V říjnu stojí za to navštívit Chomutov. Nikde jinde totiž neoslavíte Den zvířat křtem mláďat rysa, každičký nerv v těle vám nerozechvějí bubny umělců tří kontinentů a neochutnáte dobroty z jablek či placaté pokrmy.

Výstava v galerii Špejchar.

Kvalitní české výrobky a produkty si budou moci lidé zakoupit na tradičních farmářských trzích na náměstí 1. máje v sobotu 4. října. Nákupy však zpestří Jablečné slavnosti, při kterých bude k dostání bezpočet odrůd jablek i pokrmů z nich. Ten nejlahodnější bude navíc oceněn. Trhy začínají v osm hodin ráno.

Cesta z jablečných slavností nemusí vést domů, časově totiž navazuje akce v Podkrušnohorském zooparku. Tam se od 12 hodin koná Den zvířat. Pro návštěvníky je připraven pestrý doprovodný program. Dětská Zoo ožije pohádkami, písničkami, workshopy a kouzelnickým vystoupením. Na statku domácích zvířat předvede své umění sokolník, děti i dospělí vyzkouší svou zručnost při výrobě krušnohorské hračky a inspiraci načerpají při výtvarném workshopu. Organizátoři představí novu atrakci pro děti, spolu s návštěvníky přivítají samici pandy červené, která přijela z Francie, aby zde zplodila potomky.Vzácní hosté, režisér Juraj Jakubisko a Deana Horváthová-Jakubisková, pokřtí čtyřčata rysa karpatského.

O den později, v neděli 5. října se středem města rozezní zpěv. Bude vycházet z atria knihovny, kde se od tří hodin odpoledne uskuteční závěrečný koncert hudebního festivalu Jirkovský písňovar. Vystoupí umělci z Prahy, Bratislavy i z Chomutova.

K podzimu neodmyslitelně patří Hubertova jízda. Tou ukončí v sobotu 11. října jezdci sezónu v jezdeckém areálu zooparku. Slavnostní nástup koní a honců začne v jedenáct hodin dopoledne.

Nezapomenutelný zážitek čeká na návštěvníky 16. října ve tři hodiny odpoledne při Sletu bubeníků. Při třináctém ročníku vystoupí špičkoví hudebníci ze tří kontinentů. Letošní ročník je zaměřen na setkání několika hudebních oblastí. Základ tvoří jako vždy hráči na klasické západní bicí nástroje používané v rockové i ethno hudbě, ty podpoří latinsko-americká rytmika, arabské bubny, indické hudební nástroje či africká rytmika. A ani letos nebude v týmu chybět dívka. Liron Meyuhas pochází z Tel Avivu a její hra, prezentace i zjev jsou vskutku pozoruhodné.

Třetí říjnový víkend bude patřit stromům a přírodě vůbec. Kdo chce podpořit ekologii a životní prostředí, může přijít 18. října v jedenáct hodin dopoledne do zooparku a zasadit tam strom. Také o týden později bude v zooparku živo. Ve skanzenu Stará Ves se totiž budou tvořit placky na všechny způsoby. Nejlepší usmažená nebo uvařená placka bude náležitě oceněna.

S hlavou vzhůru uvidíte v neděli 26. října návštěvníky areálu Domovinka, a pokud vlastníte cokoli, co se aspoň chvíli udrží ve vzduchu, neváhejte se k nim přidat. Při desátém ročníku Drakiády nebude nouze o fantastické modely draků, letadel, ptačích dravců a čehokoli jiného přivázaného na šňůrce a hrdě držícího svým malým či velkým majitelem. Na této akci jsou totiž vítáni opravdu všichni.

Do konce října mohou lidé navštívit výstavu Mona Lipi a její tygři, při které tři autoři vystaví obrazy a plastiky. Výstava bude mít charitativní účel, část výnosu z prodaných děl věnují autoři na podporu záchrany tygrů sumaterských, outloňů váhavých a dalších ohrožených druhů v rámci podpory projektu Green Life – první české soukromé přírodní rezervace na Sumatře. Tato výstava se koná v galerii Špejchar.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×