Kde se pobavit

Říjen v Chomutově: Přijeďte se poslechnout bubeníky, ochutnat jablka nebo pouštět draka

Reklama

Chomutov - V říjnu stojí za to navštívit Chomutov. Nikde jinde totiž neoslavíte Den zvířat křtem mláďat rysa, každičký nerv v těle vám nerozechvějí bubny umělců tří kontinentů a neochutnáte dobroty z jablek či placaté pokrmy.

Výstava v galerii Špejchar.

Kvalitní české výrobky a produkty si budou moci lidé zakoupit na tradičních farmářských trzích na náměstí 1. máje v sobotu 4. října. Nákupy však zpestří Jablečné slavnosti, při kterých bude k dostání bezpočet odrůd jablek i pokrmů z nich. Ten nejlahodnější bude navíc oceněn. Trhy začínají v osm hodin ráno.

Cesta z jablečných slavností nemusí vést domů, časově totiž navazuje akce v Podkrušnohorském zooparku. Tam se od 12 hodin koná Den zvířat. Pro návštěvníky je připraven pestrý doprovodný program. Dětská Zoo ožije pohádkami, písničkami, workshopy a kouzelnickým vystoupením. Na statku domácích zvířat předvede své umění sokolník, děti i dospělí vyzkouší svou zručnost při výrobě krušnohorské hračky a inspiraci načerpají při výtvarném workshopu. Organizátoři představí novu atrakci pro děti, spolu s návštěvníky přivítají samici pandy červené, která přijela z Francie, aby zde zplodila potomky.Vzácní hosté, režisér Juraj Jakubisko a Deana Horváthová-Jakubisková, pokřtí čtyřčata rysa karpatského.

O den později, v neděli 5. října se středem města rozezní zpěv. Bude vycházet z atria knihovny, kde se od tří hodin odpoledne uskuteční závěrečný koncert hudebního festivalu Jirkovský písňovar. Vystoupí umělci z Prahy, Bratislavy i z Chomutova.

K podzimu neodmyslitelně patří Hubertova jízda. Tou ukončí v sobotu 11. října jezdci sezónu v jezdeckém areálu zooparku. Slavnostní nástup koní a honců začne v jedenáct hodin dopoledne.

Nezapomenutelný zážitek čeká na návštěvníky 16. října ve tři hodiny odpoledne při Sletu bubeníků. Při třináctém ročníku vystoupí špičkoví hudebníci ze tří kontinentů. Letošní ročník je zaměřen na setkání několika hudebních oblastí. Základ tvoří jako vždy hráči na klasické západní bicí nástroje používané v rockové i ethno hudbě, ty podpoří latinsko-americká rytmika, arabské bubny, indické hudební nástroje či africká rytmika. A ani letos nebude v týmu chybět dívka. Liron Meyuhas pochází z Tel Avivu a její hra, prezentace i zjev jsou vskutku pozoruhodné.

Třetí říjnový víkend bude patřit stromům a přírodě vůbec. Kdo chce podpořit ekologii a životní prostředí, může přijít 18. října v jedenáct hodin dopoledne do zooparku a zasadit tam strom. Také o týden později bude v zooparku živo. Ve skanzenu Stará Ves se totiž budou tvořit placky na všechny způsoby. Nejlepší usmažená nebo uvařená placka bude náležitě oceněna.

S hlavou vzhůru uvidíte v neděli 26. října návštěvníky areálu Domovinka, a pokud vlastníte cokoli, co se aspoň chvíli udrží ve vzduchu, neváhejte se k nim přidat. Při desátém ročníku Drakiády nebude nouze o fantastické modely draků, letadel, ptačích dravců a čehokoli jiného přivázaného na šňůrce a hrdě držícího svým malým či velkým majitelem. Na této akci jsou totiž vítáni opravdu všichni.

Do konce října mohou lidé navštívit výstavu Mona Lipi a její tygři, při které tři autoři vystaví obrazy a plastiky. Výstava bude mít charitativní účel, část výnosu z prodaných děl věnují autoři na podporu záchrany tygrů sumaterských, outloňů váhavých a dalších ohrožených druhů v rámci podpory projektu Green Life – první české soukromé přírodní rezervace na Sumatře. Tato výstava se koná v galerii Špejchar.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×