Kde se pobavit

Tipy na víkend: Vinobraní, blues světového rozměru, pětisté narozeniny nebo třeba bouldering

Reklama

Chomutovsko – Na poslední zářijový víkend jsme pro vás vybrali pár akcí, na které se můžete vypravit. Vybrat by si měl každý, je zde od všeho něco.

bouldering259

Pátek 26. září

Chomutov – Fanoušci dobré muziky si určitě nenechají ujít koncert trojnásobných držitelů ceny Hudební akademie Anděl (2004, 2007, 2010), kapelu TRABAND. Jak sami hudebníci uvádí, hrají nekomplikované rockové písničky bez sebestředných kytarových sól, s texty, které vyprávějí příběhy.
Kdy / kde / za kolik: 19.00 hodin / Kulisárna u divadla / 200 korun

Kadaň – Máte rádi divadlo? Vydejte se do Kadaně na VEČÍREK. Ochotníci souboru Navenek hrají originální českou hru Michala Suchánka. Dialogy postav a události příběhu připomínají nejvíce asi trilogii filmů o rodině Homolkových, pokračuje se tu v nekompromisním pojmenovávání toho, jaký unikát je ten obyčejný český člověk a co za důležité problémy se většinu času řeší v běžných českých domácnostech. Komedie je přístupná pouze od 16 let a pro otrlé a náročné diváky.
Kdy / kde / za kolik: 19.00 hodin / KZ Orfeum / 50 korun

JirkovBOULDERING SESSION 1 aneb otevřený závod v lezecké aréně. Závody probíhají ve dvou kategoriích, muži, ženy. Žádná předběžná registrace není nutná, prostě přijdete a zalezete si.
Kdy / kde / za kolik: 17.00 – 21.00 hodin / lezecká aréna Jirkov / 75 korun

Sobota 27. září

Kadaň - Vinice byly v Kadani od nepaměti, viniční právo udělil Kadani už Karel IV. Rozsáhlé vinice o rozloze sta hektarů se však postupně zmenšovaly, až po roce 1945 zcela zanikly. V roce 1997 se město rozhodlo na starobylou tradici vinařství v areálu františkánského kláštera navázat a v areálu zahrad byla vysázena vinice o výměře 0,5 hektaru. A se znovuobnovením vinic byl obnoven i tradiční vinařský svátek – VINOBRANÍ. Těšit se můžete na výstavu zaměřenou na vinařství na Kadaňsku (dozvíte se vše o mletí, odzrnění, rmutování a lisování) a ochutnáte i letošní burčák, čerstvý vinný mošt a víno. Čeká Vás bohatá tombola, ve které můžete vyhrát mj. kadaňské klášterní víno, klášterní med nebo vstupenky na akce pořádané KZK. Stejně jako vloni Vás svátečním dnem bude provázet příjemná muzika a v AmFíku bude pro děti připravený doprovodný program a různé atrakce.
Kdy / kde / za kolik: od 10.00 hodin / Františkánský klášter / 30 korun

Radonice - oslavy 500 let od povýšení na město. Na radonických oslavách zavzpomínáte nad místními kronikami, zazpíváte si s heligonkáři z Podřipska nebo kapelou Funny orchestra Jaroslava Kleina, kouknete na vystoupení mažoretek a tanečních skupin. Zlatým hřebem odpoledne bude vystoupení zpěváka Jakuba Smolíka.
Kdy / kde: od 13.30 hodin / areál Kulturního domu

Neděle 28. září

Kadaň - Bluesový kytarista z Cape Breton (Kanada) JOHN CAMPBELLJOHN TRIO má za sebou přes 20 let hraní, 6 CD a neuvěřitelné tituly: Bluesový umělec roku, Kytarista roku a Slide-kytarista roku. Právě hra na dobro tzv. slidem se stala jeho doménou, v níž jen sotva najde konkurenci, ale hudebně se svým triem hrají blues ve všech formách a podobách a získali si tím fanoušky od australského Sydney po německý Stuttgart. Na letošní evropské šňůře nechybí ani Kadaň!
Kdy / kde / za kolik: 19.00 hodin / Amfík / vstupné 80 v předprodeji, 100 korun na místě

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×