Kde se pobavit

Farmářské trhy obohatí „Jablečné slavnosti“!!! V Jirkově již tuto sobotu, v Chomutově první říjnovou

Reklama

Jirkov; Chomutov – Letošní sezóna Severočeských farmářských trhů se v našich městech pomalu, ale jistě blíží ke svému finále. O jejich oblíbenosti není třeba dlouze diskutovat, každé jejich konání navštěvují stovky i tisíce zájemců. Ani na těch nadcházejících tomu určitě nebude jinak, zvláště pak, když se ponesou ve znamení „Jablečných slavností".

jablka229

Jablečné slavnosti

Jablečné slavnosti připravil jejich pořadatel, sdružení Český um - Artificium Bohemicum ve spolupráci s místní samosprávou jako zpestření pravidelných trhů.

Co takové slavnosti obnášejí? „Kromě speciálního a rozšířeného výběru samotných jablek to bude rozšířená nabídka pečiva s jablky, křížal, moštů nebo třeba cider (jablečné víno vyráběné řízeným kvašením jablečného moštu)," láká k návštěvě zástupce pořadatele Adam Weber.

jablkalogo229Soutěžíte rádi?

To ale zdaleka není vše. Pro návštěvníky je připravena „chutná" soutěž o interesantní ceny. „Účastníci soutěže mohou dle svého nápadu připravit jablečný pokrm či nápoj, který přinesou v den konání trhů mezi osmou a desátou hodinou na náměstí, kde se trhy konají. Porota vybere nejlepší, nejchutnější a nejzajímavější nápady a trojice výherců obdrží zajímavé ceny. Vyhlášení výsledků proběhne vždy přibližně v 11 hodin," vysvětluje Weber.

Rozhodli jste se přihlásit?

Pak neváhejte s registrací. Zájemci o soutěž v Jirkově a Chomutově se mohou zaregistrovat ve svých městských informačních centrech, tam si také mohou rovnou vyzvednout dvě kila jablek na osobu. Odběr je samozřejmě ZDARMA, jablka do soutěže věnoval pořadatel Severočeských farmářských trhů.

Zúčastnit se mohou i ti, kteří se rozhodnou zpracovávat jablka vlastní, i v tomto případě je ale registrace nutná. S tou byste neměli v žádném případě otálet, jablíček je připraveno omezené množství.

„Třeba objevíme nějakou místní fantazii"

„Jablečnými slavnostmi chceme obohatit tradiční farmářské trhy, podpořit místní pěstitele jablek a jejich zpracovatele, a také vyzkoušet invenci místních obyvatel a jejich kulinářské umění," usmívá se Adam Weber a doplňuje, „tak trochu doufáme, že štrůdly budou v menšině, a že třeba objevíme nějaký fantastický místní jablečný recept, který, pokud nebude tajný, rádi zveřejníme i na webu Severočeských farmářských trhů."

Kdy a kde...jablkaa229

Nyní zbývá doplnit to nejdůležitější. Jablečné slavnosti v Jirkově proběhnou tuto sobotu 27. září na náměstí Dr. E. Beneše od 8 do 12 hodin, v Chomutově pak o týden později, v sobotu 4. října na náměstí 1. máje taktéž od 8 do 12 hodin.

Registrace a výdej jablek

Jirkov - od úterý 23. září do pátku 26. září mezi 10.00 a 16.30 v jirkovském Infocentru v Kostelní ulici.
Chomutov – od pondělí 29. září do pátku 3. října mezi 10.00 a 17.00 v chomutovském Infocentru, ulice U Městských mlýnů 5885

Další informace budou průběžně zveřejňovány www.severoceskefarmarsketrhy.cz a facebookovém profilu SFT.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×