Kde se pobavit

Chomutovské atletické hrátky s vícebojařem Adamem Helceletem přiblíží dětem královnu sportu

Reklama

Chomutov – Už po čtyři roky přináší projekt Českého atletického svazu, Atletika pro děti, nové impulzy, které mají ty nejmenší motivovat ke sportování. Díky úspěšné spolupráci s vedením kraje mají děti možnost nejen navštěvovat kvalitní kroužky atletiky, ale také se bavit na akcích, na kterých se jim věnují známí atleti. Nejinak tomu bude v úterý 24. června v Chomutově, kdy se na místním atletickém stadionu představí v roli lektora a do tajů své oblíbené disciplíny (skoku do výšky) děti zasvětí nejlepší český vícebojař současnosti, medailista loňského ME do 22 let, Adam Sebastian Helcelet.

atletika226

„Pokusím se děti motivovat"

Akce, která proběhne za podpory města Chomutova a náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje, Jany Vaňhové, bude mít dva bloky. Od 9 do 12:30 si atletický osmiboj šitý na míru nejmenším sportovcům vyzkoušejí děti z přihlášených mateřských a základních škol, odpolední blok (od 15 do 17 hodin) je určen veřejnosti. „Rád se pokusím motivovat děti, které z různých důvodů třeba těžko hledají vhodnou náplň svého volného času, aby si vyzkoušely sportování a rozvinuly tak potenciál, který v nich je a nemají ho kde uplatnit," slibuje Helcelet.

Základní sady nahradí speciály

Součástí akce je i slavnostní akt plánovaný na 16 hodinu, při němž Jana Vaňhová ocení práci vybraných atletických klubů a kroužků atletiky z Ústeckého kraje. Právě podpora a vybavování subjektů, které se dětem na Ústecku věnují, je totiž dalším důležitým bodem spolupráce kraje a projektu Atletika pro děti. „Za čtyři roky bylo obdarováno atletickými sadami již 22 sportovních klubů Ústeckého kraje. Zatím se vždy jednalo o základní sady, pro tentokrát bychom rádi ocenili práci čtyř nejaktivnějších subjektů a to darováním speciálních výškařských sad," říká náměstkyně.

Samotná sada pro hravé skákání do výšky je v projektu Atletiky pro děti novinkou. „Děti skok vysoký láká, ale závodní doskočiště, která jsou ve většině klubů, jim nácvik základů této technické disciplíny neumožní. Jsou pro ně příliš vysoká. Dětské doskočiště má výšku jen 60 nebo 70 cm a počítá i s tím, že pro malé sportovce je nejemocionálnější momentem dopad a proto dopadají do měkkého, jako do peřiny," vysvětluje koordinátorka projektu Atletika pro děti, Iveta Rudová.

„Atletická základna se rozšiřuje"

„Tento typ sportovní akce již získal v Ústeckém kraji tradici a myslím, že i díky němu se nám rozšiřuje dětská základna atletických oddílů," říká náměstkyně hejtmana Vaňhová a dodává, že v druhé polovině tohoto roku dojde k podpisu memoranda o dlouhodobé spolupráci mezi Českým atletickým svazem a Ústeckým krajem.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×