Kam na výlet

Nevíte kam vyrazit lyžovat, nebo na výlet? Přinášíme vám přehled ski areálů a lyžařských středisek

Reklama

Ústecký kraj - Pokud nevíte, kam vyrazit lyžovat, nebo na výlet, přinášíme vám přehled ski areálů a lyžařských středisek v krušných horách. Nejste-li ale vášniví milovníci zimních sportů, vyražte třeba na lanovku.

0201strediska

Na Klínech mají 20-40 centimetrů technického sněhu. Ilustrační foto

Ski areály

Ski areál Boží Dar - Neklid - Nabízí přes 6km perfektně upravených prostorných, až 1,2km dlouhých sjezdovek. Sníh: 20 - 40 cm. V provozu.

Ski areál Klínovec - Největší lyžařské středisko Krušných hor. Nabízí po celou sezónu výtečné sněhové podmínky na 18 km sjezdových tratích, které jsou z 90% zajištěny technickým sněhem. Sníh: 50 - 80 cm. V provozu.

Ski Centrum Bublava - Stříbrná - Středisko je ideální pro rodiny s dětmi a lyžařské výcviky. Mezi srovnatelnými areály patří k nejlevnějším. Sníh: 30 - 70 cm. V provozu.

Sport Areál Klíny - Rodinné středisko umístěné ve východní části Krušných hor, vzdálené 6 km od Litvínova. Nabízí návštěvníkům 5 technicky zasněžovaných sjezdovek lehké a střední obtížnosti. Sníh: 20 - 40 cm. V provozu.

Ski Bouřňák - Sportovní centrum v prostoru obcí Mikulov a Moldava v Krušných horách. Z vrcholu Bouřňáku vede 6 sjezdovek. V Mikulově se nachází dětský svah Údolíčko, kde působí lyžařské školy. Provoz vleků a sjezdovek je celotýdenní. Sníh: 0 - 50 cm. V provozu.

Ski areál Fichtelberg - Areál disponuje více jak 13 km sjezdových tratí. Na lyžaře a snowboardisty tu čeká funpark, Halfpipe a tréningová sjezdovka. Nároční sportovci jistě ocení také černou trasu dlouhou 1,2km. Sníh: 40 cm. V provozu.

Ski areál Telnice - Nejvýchodněji položené lyžařské středisko v Krušných horách vzdálené 18km od krajského města Ústí nad Labem. Sníh: 20 - 40 cm. V provozu.

Ski areál Novako Boží Dar - Hlavně pro začátečníky, rodiny s dětmi a seniory je určen Ski areál Novako na Božím Daru, který se nachází v centru obce. Sníh: 30 - 60 cm. V provozu.

Ski areál Český Jiřetín - Nachází v Krušných horách, nedaleko města Litvínov. Areál tvoří čtyři sjezdovky a v blízkosti jsou k dispozici dvě parkoviště. Sníh: 20 - 40 cm. V provozu.

Běžecký areál Dlouhá Louka - Hojně navštěvovaný bežecký areál u obce Dlouhá Louka - Osek v nadmořské výšce 872m n. m. Sníh: 2 cm. Mimo provoz.

Ski areál Pyšná - Nachází se v Krušných horách. Na své si tu přijdou začátečníci, rodiny s dětmi, i zdatní lyžaři. Mimo provoz.

SKI Komáří vížka - SKI Komáří vížka se nachází při obci Krupka. Tento rodinný skiarál nabízí 3 sjezdovky modré obtížnosti. Mimo provoz.

Lyžařský areál Loučná - Nachází se v blízkosti lyžařského střediska Klínovec. Areál nabízí dva vleky a tři sjezdovky modré obtížnosti. Mimo provoz.

Ski areál Mezihoří - Ski areál Mezihoří se nachází ve stejnojmenné obci. Díky nenáročnému terénu je středisko vhodné především pro lyžaře mírně a středně pokročilé. Mimo provoz.

Ski areál Nové Hamry - Nové Hamry jsou vyhledávaným rekreačním místem vzhledem k dobrým lyžařským podmínkám a to jak pro sjezdové tak běžecké lyžování. Mimo provoz.

SKIPOT Potůčky - Skiareál v malebné obci Potůčky na česko-německé hranici. Dětská sjezdovka, sjezdovka pro extrémní lyžování, veřerní lyžování, perfektního zázemí a vysoká kvalita služeb. V provozu.

Ski areál Plešivec - Krušnohorský skiareál Plešivec je nejmladší a vysoce moderní areál v ČR. Areál mezi obcemi Pstruží a Abertamy disponuje třemi čtyřsedačkovými lanovkami s vysokou přepravní kapacitou - každá přepraví až 2 400 osob za hodinu, dále je zde osm sjezdovek o celkové délce až 12 kilometrů. Sníh: 60 - 90 cm. V provozu.

Ski areál Pernink - Nádraží - Ski areál Pod nádražím se nachází v obci Pernink a nabízí 3 lyžařské vleky. V provozu.

Sjezdovka Horní Halže - Sjezdovka Horní Halže nabízí upravovanou trať vhodnou i pro rodiny s dětmi. Mimo provoz.

Ski areál Velflink - Pernink - Skiareál je vhodný především pro rodiny s dětmi, 4 lyžařské vleky zajišťují plynulý provoz, celý areál je uměle zasněžován a denně strojově upravován, výuka lyžování i snowboardu, večerní lyžování, půjčovna, úschovna, pronájem zamykatelných skříněk, drobný prodej sportovních doplňků. Sníh: 15 - 30 cm. Provoz So-Ne.

Lyžařský vlek Tisá - Ski areál se nachází v obci Tisá u Ústí nad Labem a nabízí 400m dlouhou modrou sjezdovku a jeden vlek. Mimo provoz.

 

Lanovky

Lanovka na Komáří vížku - Tato lanovka je 2348 m dlouhá a vychází od železniční zastávky v obci Bohosudov u Teplic. Její vrcholová stanice je na Komáří Hůrce ve výšce 809 m.n.m. a převýšení činí 482 m.

Lanovka Jáchymov - Klínovec - Čtyřsedačková lanovka krytá oranžovými bublinami vás vyveze až na vrchol Klínovce. Přepravní kapacita je 2 400 os/h.

Sedačková lanovka Klínovec - Nachází se pod Klínovcem nedaleko Loučné. A vyveze vás do turisticky lákavé oblasti, vhodné jako výchozí bod pro výlety.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×