Kam na výlet

Desítky let veřejnosti zavřený zámek v Rabštejně je konečně otevřený!

Reklama

Rabštejn nad Střelou - Zámek v Rabštejně nad Střelou na severu Plzeňska, v tolik známé krajině okolo škol v přírodě Sklárna, Poustky či Bálková, je znovu otevřený pro veřejnost. Kromě prohlídek se tam můžete nechat i oddat. Podívejte se na první interaktivní fotografie z jeho prostor, které jsme tam pořídili! Interiéry zámku jsme pro vás nafotili rovněž ve 360° a podívat se na ně můžete zde.

 • Toto je 360° stupňová fotografie
 • Rozhlížejte se tažením myši či prstem po dotykové obrazovce
 • V mobilním telefonu se rozhlížejte také natáčením telefonu
 • Pokud máte brýle pro virtuální realitu, vložte telefon do nich. Rázem se ocitnete přímo na místě


Rabštejn nad Střelou naleznete v málo osídleném a turisticky atraktivním regionu mezi Plzní, Rakovníkem, Žatcem a Karlovými Vary.2508zamekrab

První zprávy o Rabštejnu pocházejí ze 13. století, kdy na skalnatém ostrohu vyrostla kamenná tvrz. Tu další vlastník-významná osoba-podkomoří a rádce krále Jana Lucemburského Oldřich Pluh přestavěl na hrad, který se stal významným šlechtickým sídlem a v předhradí založil opevněné město, kterému u krále vymohl městské právo.

V roce1748 se stali posledními šlechtickými majiteli sídla v manětínských lesích až do roku1 945 Lažanští. Zámek byl na základě Benešových dekretů znárodněn a původním majitelům se nikdy nevrátil.

Na zámku byla jeden čas armáda, v posledních letech byl majetkem České tiskové kanceláře i Sazky, ale chátral a byly v něm prováděny barbarské stavební zásahy. Poslední majitel, plzeňská realitka AZA-REAL, pokračuje ve zdařilé rekonstrukci a zámek otevřel pro veřejnost. Dají se zde pořádat i svatby.

Chcete navštívit zámek a absolvovat jeho prohlídku s průvodcem?

Máte možnost od června do září:

 • Pondělí zavřeno
  Úterý – pátek v časech 11 a 13 hodin
  Sobota zavřeno
  Neděle v časech 10, 12 a 14 hodin (12. 6. 2016 prohlídky zrušeny)
 • Skupinové prohlídky nad 20 osob je možno domluvit individuálně
  mimo tyto časy na tel. čísle 607 027 357

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×