Kam na výlet

Eduardova skála nabízí daleké výhledy po Krušných horách

Reklama

Krušné hory - Zdaleka viditelný skalní útvar ve tvaru sedící žáby – Eduardova skála, je jedním z častých výletních míst v Krušných horách. Leží ve výšce 908 metrů nad mořem. Podívejte se na vrcholek s námi a rozhlédněte se po okolí. Fotku si můžete prohlédnout i v brýlích pro virtuální realitu, je interaktivní.

Skálu najdeme na okraji lesa jihovýchodně od osady Malý Háj na rozhraní Mostecka a Chomutovska. Eduardova skála je z osady Malý Háj pěkně vidět, dojdeme k ní po lesní cestě z rozcestí v Rudolicích v Horách, jež vede k hájovně a od ní pak dál cestou lesem až k lesnímu průseku. Odsud už je jen kousek k horské louce, po které ke skále za minutku dojdete. Skála umožňuje rozhled po části Krušných hor – od Medvědí skály na jihovýchodě, přes Lesenskou pláň, Liščí vrch, Horu Svaté Kateřiny na severu, Malý Háj a Rudolice v Horách na západě, Kamenný vrch a údolí Telčského potoka až k Lesné na jihu.

Skála je tvořena hrubozrnou žulou a je využívaná horolezci jako cvičná stěna. Skalní bloky jsou vlivem eroze zaobleny do typických bochníkovitých tvarů.3105skalaweb

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×