Kam na výlet

Víkendová expedice: Z Flájí na Moldavu můžete hledat novou turistickou stezku podél historické lanovky

Reklama

Krušné hory - Obec Moldava společně s Českojiřetínským spolkem, Dopravou Ústeckého kraje a Klubem českých turistů chystají expedici z Flájí na Moldavu. Jde o první vyhledání a zmapování trasy lanovky, která před více než 50 lety dopravovala z nádraží v Moldavě materiál pro výstavbu pilířové přehrady Fláje.

Přehrada Fláje. Foto: Oldřich Hájek

Kdo má zájem podílet se na vytyčení nové dvanáctikilometrové turistické stezky z flájské přehrady na moldavské nádraží podél historické stavební lanovky, může se expedice zúčastnit už tuto sobotu 30. dubna. Sraz je v deset hodin dopoledne na litvínovském autobusovém nádraží.

ČASOVÝ PLÁN:

  • 10:05 odjezd autobusem Dopravy Ústeckého kraje ze zastávky linky č. 523 směr Český Jiřetín
  • 10:38 příjezd do Flájí
  • 10:45 začátek komentované expedice u domku hrázného na Flájích, následně odchod účastníků po trase bývalé lanovky směr Moldava. Zastávka v bývalém centru Flájí, u původních základů přesunutého kostela a u sochy sv. Jana Nepomuckého, obnovené Českojiřetínským spolkem v roce 2015.
  • 16:00 Moldava – nádraží – slavnostní odhalení informační tabule o nákladní lanovce, po kterém zve obec Moldava ke společnému posezení u ohně
  • 18:05 konec expedice a odjezd vlakem linky U25 Dopravy Ústeckého kraje z Moldavy směr Dubí – Osek – Litvínov – Most

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×