Kam na výlet

360° VIDEO: Souprava za 130 milionů mimořádně vyjíždí do Krušných hor

Reklama

Louka u Litvínova - Jedinečný zážitek nabízí mimořádné únorové jízdy moderní soupravy RegioShark, zvané taktéž Žralok, horskou železnicí plnou tunelů a mostů na krušnohorskou Moldavu. Mimořádnost celé akci dodává fakt, že se jedná o přímý spoj z Ústí nad Labem, vedený na vrcholky Krušných hor přes Teplice. Zachytili jsme příjezd tohoto vlaku na nádraží v Louce naší 360° kamerou.

360° video není zatím podporováno v prohlížečích v mobilních telefonech. Video si můžete prohlédnout v počítači, v naší aplikaci pro zařízení Android či jej otevřete přímo v aplikaci Youtube. Pro prohlédnutí videa stačí táhnout myší či prstem po obrazu videa kamkoliv do stran, ten úplně nejlepší zážitek na vás čeká při užívání brýlí pro virtuální realitu, třeba snadno dostupných Google CardBoard.

Na Moldavu doposud podobná železniční souprava nikdy nejela a podobný spoj byste jinak v jízdním řádu hledali marně. Doprava Ústeckého kraje (DÚK) zajistila ve spolupráci s Českými drahami v období jarních prázdnin celkem čtyři jízdy této soupravy. RegioShark vyráží z krajského města naposledy v úterý 16. února.

Pokud byste chtěli využít jen jednu cestu RegioSharkem a nebudete chtít trávit na vrcholcích hor celý den, můžete využít pro cestu nahoru nebo dolů dopravu moldavským motoráčkem, který jezdí na lince U25 mezi Moldavou, Osekem a Mostem a jede na Moldavu v období zimních prázdnin čtyřikrát za den.

Video bylo natočeno kamerou 360fly, která je již dostupná i na našem trhu (více o kameře zde).

Jízdní řád
 • Ústí nad Labem - Teplice - Moldava (spoj 26850
 • Moldava - Teplice - Ústí nad Labem (spoj 26851
Ústí hl. n. 8,24 Moldava 16,02
Ústí západ 8,27 Nové Město 16,06 x
Proboštov 8,40 x Mikulov 16,13 x
Teplice 8,43 Dubí 16,27
Lom 9,00 x Hrob 16,38
Louka 9,10 Osek město 16,46
Lom zastávka 9,12 x Lom zastávka 16,52 x
Osek město 9,23 Louka 17,00
Hrob 9,30 Lom 17,04 x
Dubí 9,46 Teplice 17,21
Mikulov 9,53 x Proboštov 17,23
Nové Město 10,00 x Ústí západ 17,36
Moldava 10,05 Ústí hl. n. 17,40
x = zastávka na znamení

 

Charakteristika

Maximální rychlost vozidla vozidel RegioShark je 120 km/h, délka vlaku je 44 metrů, počet míst k sezení je 120, z toho je 15 sedaček sklopných a 9 míst je v 1. třídě, celková kapacita vlaku je 240 osob. Vlak je vybaven uzavřeným systémem WC v bezbariérové úpravě, prostorem pro jízdní kola, klimatizací, audiovizuálním informačním systémem. Výkon vlaku je téměř 800 kW.

České dráhy objednaly celkem u polského výrobce PESA Bydgoszcz 31 vlaků za téměř 2 miliardy Kč. Kromě Karlovarského kraje jezdí tyto moderní regionální vlaky ještě v Ústeckém (osm souprav), Plzeňském a Zlínském kraji. Do Krušných hor vyráží dvojice těchto vlaků, z nichž jeden přišel České dráhy na přibližně 64 milionů.

Vlak nabízí:

• moderní, světlý a dobře přehledný interiér;
• bezbariérový nástup do prostor se sníženou podlahou;
• bezbariérové WC s uzavřeným systémem WC, které lze využívat i ve stanici;
• audiovizuální informační systém;
• klimatizaci;
• moderní ergonomické sedačky potažené textilem;
• centrálně zavírané a za jízdy blokované dveře, které jsou snadno ovladatelné tlačítky;
• univerzální prostory pro kočárky, jízdní kola a objemná zavazadla.
• Vlak je ekologický a vysoce bezpečný, odpovídá současným přísným ekologickým a bezpečnostním požadavkům.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×