Kam na výlet

Navštivte Muzeum pro čarodějnice v Kadani

Reklama

Kadaň - Prázdniny skončily a školy otevřely své brány. Některé děti se už nemohly dočkat, jiné se trochu posmutněle loučí s volnými dny. Ale jak to vlastně mají se školou čarodějnice? A teď vůbec nemáme na mysli kouzelnickou školu Harryho Pottera, ale školu našich pravých českých čarodějnic!


foto: Radovan Smokoň

Že žádné nejsou? To byste se divili!!! V „Muzeu čarodějnic“ v Kadani jich můžete potkat hned několik. Kromě toho, že si můžete vyzkoušet tu „jejich“ školu. Posadit se do třídy, kde na vás místo sešitů čekají jen psací tabulky a křídy, místo moderních počítačů rozvrzaná tabule, zaprášené knihy a tajemná atmosféra starých časů. Poznáte i alchymistickou dílnu s bublajícími lektvary, seznámíte se s prvopočátky magie u nás, můžete obdivovat i malé planetárium s projekcí noční oblohy a mnoho dalšího.  

Můžeme vám zaručit, že nudit se tu rozhodně nebudete a na své si přijdou malí i velcí. A pokud byste k nim chtěli zavítat i s větším kolektivem dětí, po předchozí telefonické domluvě je možné domluvit si i doprovodný program ve formě pracovních či výtvarných dílniček.

Krásné královské město Kadaň kromě „Muzea čarodějnic“ nabízí též proslulou „Katovu uličku“ ( nejužší ulička v ČR ), gotickou uličku, kterou do města vcházel mistr popravčí, a která leží téměř přímo proti muzeu, nádherné městské hradby a v neposlední řadě i známé „nábřeží maxipsa Fíka“, které nabízí nejrůznější sportovní, kulturní i společenské vyžití.

Tak neváhejte a přijeďte, nebudete litovat. Těší se na vás krásná čarodějnice Safíra a čarodějnická teta Agáta!
        
Prohlídka trvá cca 45min. Vstupné: Dospělí: 80,- Kč Děti: 50,- Kč. Pedagogický doprovod: ZDARMA                                      

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×