E-CHOMUTOVSKO.CZ | Nejaktuálnější zpravodajství z Chomutovska http://www.e-chomutovsko.cz/component/content/?view=featured Sat, 10 Dec 2016 00:01:23 +0100 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz OBRAZEM: První kabelkový veletrh se povedl, prodaly se jich stovky http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/6154-obrazem-prvni-kabelkovy-veletrh-se-povedl-prodaly-se-jich-stovky http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/6154-obrazem-prvni-kabelkovy-veletrh-se-povedl-prodaly-se-jich-stovky

Kadaň – První charitativní kabelkový veletrh měl v Kadani velký úspěch. Podařilo se prodat asi polovinu z darovaných kabelek a získat 16 tisíc korun.

0912kabelky3

V kadaňském Orfeu si lidé mohli vybírat z více než osmi set kabelek. Foto:5xfacebook Naděje

Akci pořádalo středisko chráněného bydlení Naděje, které nejprve několik týdnů organizovalo velkou kabelkovou sbírku. Zájem lidí předčil očekávání organizátorů, sešlo se více než 800 kabelek – od retro až po top moderní kusy. V kadaňském Orfeu se pak ve čtvrtek 8.prosince odpoledne kabelky za symbolické ceny prodávaly. Nejlevnější bylo možné pořídit už od 15 korun, nejdražší stály 200 korun.

„Zájem lidí nás velmi mile překvapil. Všem, co se do našeho veletrhu zapojili, děkujeme,“ řekla Miroslava Chrzová, vedoucí pobočky Naděje. Výtěžek z akce půjde na zakoupení zahradního náčiní pro klienty Naděje.

Kabelky, které se neprodaly, určitě v koši neskončí. Objeví se na dalším ročníku kabelkového veletrhu.

0912kabelky4

0912kabelky

0912kabelky2

0912kabelky1

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Fri, 09 Dec 2016 18:23:08 +0100
Do centra Chomutova dorazí v sobotu děsiví krampusové http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/6153-do-centra-chomutova-dorazi-v-sobotu-desivi-krampusove http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/6153-do-centra-chomutova-dorazi-v-sobotu-desivi-krampusove

Chomutov – V sobotu 10. prosince vypukne peklo v Chomutově. Do města dorazí odpoledne děsiví krampusové. Budou hned na dvou místech.

0912krampus

Rohatec z Krampus šou v Žatci. Foto: Oldřich Hájek

Hrůzostrašní čerti budou od 16.00 do 17.00 hodin ve venkovním atriu městské knihovny. Tato akce je hlavně pro rodiny s dětmi a organizátoři apelují na dospělé a teenagery, aby byli ohleduplní a skutečně na tomto prvním vystoupení dali přednost rodinám. Čerti budou v atriu umírněnější, slibují, že caparty příliš strašit nebudou. Kromě pekelníků by měl přijít i Mikuláš a anděl.

Kdo chce vidět rohatce v ráži, ať dorazí v 17.00 hodin na chomutovské náměstí. Tady se totiž prý čerti pořádně rozparádí. Krampusáci na svém facebooku ještě upřesnili, že v centru Chomutova nebude žádný průvod krampusů, ale čerti budou chodit volně mezi lidmi. Prosí proto o slušnost a ohleduplnost, aby mohli projít celé náměstí a vidělo je co nejvíce zájemců.

A odkud se vlastně krampusové vzali? Krampus je rohaté stvoření, které se objevuje během Adventu. Má původ v rakouských Alpách, odkud se postupně rozšířil do celého Rakouska a sousedních zemí. Dodnes se v mnoha alpských vesničkách pořádají celé průvody krampusů a soutěží se o nejlepší masku. Masky čerta jsou vlastně malá umělecká díla. Jsou ručně vyřezávané ze dřeva a mají pravé rohy, kožichy jsou šité z pravé kůže.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Fri, 09 Dec 2016 15:43:43 +0100
Vláda chce vyšší platy pro řidiče některých autobusů. Neřekla ale, kdo to zaplatí http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/6150-vlada-chce-vyssi-platy-pro-ridice-nekterych-autobusu-nerekla-ale-kdo-to-zaplati http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/6150-vlada-chce-vyssi-platy-pro-ridice-nekterych-autobusu-nerekla-ale-kdo-to-zaplati

Ústecký kraj – Od nového roku si mají polepšit řidiči linkových autobusů. Rozhodla o tom vláda. Podle zástupců Ústeckého kraje ale vláda už nesdělila, kdo konkrétně navýšení mezd zaplatí, tak aby například nebyly porušeny již uzavřené smlouvy a navíc to oproti dalším zaměstnancům, například vůči řidičům MHD, nebylo diskriminační.

0912autobus

Linkový autobus Dopravy Ústeckého kraje. Ilustrační foto

Společným dopisem na vládu a výzvou k jednání chtějí reagovat zástupci Ústeckého kraje a měst na nedávné vládní usnesení o zvýšení platů řidičů autobusů linkových spojů. Vládní usnesení, podle kterého by měly platy řidičů stoupnout na nejméně 98,10 korun za hodinu, by mělo vejít v platnost 1. ledna 2017. Náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek se proto sešel se zástupci dopravních podniků i statutárních měst.

Jednání se zúčastnil primátor Teplic Jaroslav Kubera, primátorka Ústí nad Labem Věra Nechybová, náměstek děčínské primátorky Jiří Anděl a zástupci Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova. Spolu s Chomutovem jde o všechna města, která se zapojila do integrace krajské dopravy.

„Souhlasíme s tím, aby dostali řidiči přidáno. Jde ale o dohodu mezi dopravci, odbory a vládou. Vláda tedy rozhodla o krajích, ale bez nás. Ústecký kraj má navíc každoroční navýšení mezd pro řidiče již ve smlouvách s dopravci. Chceme se tedy nyní i se starosty a s městskými dopravními podniky společně domluvit na dalším postupu,“ uvedl při jednání náměstek hejtmana Jaroslav Komínek.

Jen pro Dopravu Ústeckého kraje, která je od začátku roku 2015 vysoutěžena na dalších 10 let, by navýšení mezd znamenalo 75 milionů korun každý rok. Kraj i zástupci samospráv navíc chtějí řešit navyšování mezd i u řidičů autobusů a trolejbusů městské hromadné dopravy, tak aby navýšení pouze jednomu segmentu této profese nebylo diskriminační. „Jsem rád, že jsme se dnes zcela shodli na dalších krocích. Mám informace i od primátora města Chomutov, který se dnes nemohl zúčastnit, ale také souhlasí s tímto postupem. Chceme dojít hlavně k rozumnému řešení, tak aby nebyla ohrožena služba pro občany v našem kraji,“ dodal Komínek.

]]>
oldrich.hajek@volny.cz (Oldřich Hájek) Hlavní Zpravodajství Fri, 09 Dec 2016 10:59:10 +0100
OBRAZEM: Hasiči zasahovali v zóně Verne u požáru hliníkové pece http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/6148-obrazem-hasici-zasahovali-v-zone-verne-u-pozaru-hlinikove-pece http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/6148-obrazem-hasici-zasahovali-v-zone-verne-u-pozaru-hlinikove-pece

Klášterec nad Ohří – Hasiči z Klášterce nad Ohří a Kadaně zasahovali ve čtvrtek 8. listopadu ve 3.43 hodin ráno v jedné z firem v průmyslové zóně Verne u požáru hliníkové pece.

0812Verne

Hasiči při zásahu v průmyslové zóně. Foto: 4xhasiči Kadaň

Z pece vytekl roztavený hliník do záchytné jímky a došlo k drobnému zahoření. Jednalo se o technickou závadu, hasiči na místě poskytovali technickou pomoc.

0812Verne2

0812verne3

0812verne4

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Thu, 08 Dec 2016 17:14:45 +0100
Z deníku kadaňských strážníků: Opilý manžel musel z bytu, host neměl v hospodě na útratu http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/6147-z-deniku-kadanskych-strazniku-opily-manzel-musel-z-bytu-host-z-budejovic-nemel-v-hospode-na-utratu http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/6147-z-deniku-kadanskych-strazniku-opily-manzel-musel-z-bytu-host-z-budejovic-nemel-v-hospode-na-utratu

Kadaň – Strážníci Městské policie v Kadani vyjížděli v uplynulých dnech řešit domácí hádku, hlučné nájemnici vysvětlovali, že už jsou dvě ráno, a v pivnici domlouvali hostovi, který neměl na zaplacení útraty.

0812mepkadan

Manžel hrubián

Na městskou policii se 25. listopadu v půl sedmé večer obrátila žena z ulice U Stadionu, která si stěžovala na hrubé chování svého manžela. Strážníci po příjezdu na místo muže nalezli sedícího před bytem na schodech. Viditelně byl pod vlivem alkoholu. Žena strážníky požádala, aby dohlédli na to, že manžel odejde z domu. Muž přislíbil, že na noc půjde přespat ke známému. Při incidentu nedošlo k žádnému zranění a ani jeden z dvojice nechtěl případ řešit na přestupkové komisi.

Hlučná sousedka

Na rušení nočního klidu si 20. listopadu před druhou hodinou v noci ztěžovali obyvatelé domu v Chomutovské ulici. Majitelka bytu, odkud hluk vycházel, se obhajovala tím, že si povídala s kamarádkou, u toho měla nahlas puštěnou televizi a zapomněla, kolik je hodin. Žena se za rušení nočního klidu omluvila a slíbila, že se to již nebude opakovat.

Objednával si bez peněz

Na městskou policii se večer 27. listopadu obrátil personál kadaňské pivnice, když se jeden z hostů neměl k placení útraty. Muž z Český Budějovic strážníkům sdělil, že u sebe nemá žádné peníze. Slíbil, že útratu ve výši 165 korun zaplatí následující den.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Thu, 08 Dec 2016 16:53:39 +0100