E-CHOMUTOVSKO.CZ | Nejaktuálnější zpravodajství z Chomutovska http://www.e-chomutovsko.cz/component/content/?view=featured Sat, 01 Oct 2016 20:50:40 +0200 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz VIDEOMEDAILON: Pavel Csonka, kandidát do zastupitelstva Ústeckého kraje za ČSSD http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5803-videomedailon-pavel-csonka-kandidat-do-zastupitelstva-usteckeho-kraje-za-cssd http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5803-videomedailon-pavel-csonka-kandidat-do-zastupitelstva-usteckeho-kraje-za-cssd

Ústecký kraj - Dvacet let jsem pracoval u Policie České republiky, a z toho také vyplývá můj postoj ke společnosti: Ochrana slabších a nekompromisní a tvrdý postoj ke grázlům a nepřizpůsobivým občanům, říká Pavel Csonka, kandidát do zastupitelstva Ústeckého kraje za ČSSD.

 

0110csonka

]]>
oldrich.hajek@citytalk.cz (Sponzorováno) Hlavní Zpravodajství Sat, 01 Oct 2016 15:45:58 +0200
Radek Štejnar: Zneužívání sociálních dávek je velký nešvar, proti kterému lze bojovat pouze důslednou kontrolou http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5798-radek-stejnar-zneuzivani-socialnich-davek-je-velky-nesvar-proti-kteremu-lze-bojovat-pouze-duslednou-kontrolou http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5798-radek-stejnar-zneuzivani-socialnich-davek-je-velky-nesvar-proti-kteremu-lze-bojovat-pouze-duslednou-kontrolou

Ústecký kraj - Další rodák z Ústeckého kraje, který se spolu s ostatními kandidáty shoduje v tom, že vláda tomuto regionu hodně dluží. Ing. Radek Štejnar - kandidát do zastupitelstva Ústeckého kraje za ČSSD - je pro prosazování legislativních změn, které by důsledně řešily problematiku zneužívání sociálního systému, ale i pro rekultivaci těžbou zničené krajiny nebo zlepšení situace v oblasti zaměstnanosti a pracovních příležitostí.

3009stejnar

Jak se tomuto kraji daří snižovat koncentraci nepřizpůsobivých občanů na jednom místě?
Nemá smysl si něco nalhávat – nedaří. Tento negativní trend je přímým důsledkem stavu, který má mnohem širší dopad a souvisí s celou řadou témat. Jde o vnímání našeho kraje zbytkem republiky. Jedním ze způsobů jak to změnit, je výrazně zlepšit vzdělanost v našem kraji. Potřebujeme tu lidi vzdělané, kvalifikované. Ale změnit tuto situaci rozhodně není úkol na jedno, ani na dvě volební období. Ta situace nazrávala po desetiletí, a jak dlouhá bude cesta k její nápravě, nezáleží jen na nás, ale také na podpoře z centra.

Co lze udělat proto, aby tyto osoby nezneužívaly sociální systém?
Zneužívání sociálních dávek je velký nešvar, proti kterému lze bojovat pouze důslednou kontrolou. V Jirkově se osvědčují pravidelné kontroly příjemců těchto dávek. Minimálně jednou za měsíc chodí společné skupiny pracovníků z úřadu práce, městského úřadu, městské a státní policie a vedení města do lokalit s největší koncentrací příjemců dávek. Přímo v terénu se kontroluje, jakým způsobem jsou tyto prostředky využívány. Určitě by pomohlo, kdyby se místním orgánům dostalo větších pravomocí – aby mohly takové věci řešit hned na místě, takříkajíc chytit „zloděje" za ruku, a ne zahajovat zdlouhavé administrativní procesy. Když je postih rychlý, může mít i jistý výchovný dopad, zejména u lidí, kteří neuvažují v delších časových úsecích, ale žijí ze dne na den. A taková je většina příjemců dávek.

Lze jejich chování nějakým způsobem změnit?
Různé výchovné aktivity, projekty na začleňování a práce v terénu se setkávají jen s omezeným ohlasem, leckdy přímo nezájmem těch, na něž jsou zaměřeny. Na druhou stranu soustavná výchovná činnost spolu s již zmiňovanou důslednou kontrolou jsou nutné, aby situace zůstávala alespoň stejná - každé malé zlepšení je dobré. Kdybychom na tyto aktivity rezignovali, jak po tom některé hlasy volají, obávám se, že by se situace mohla zhoršit natolik, že by se mohla v některých lokalitách vymknout kontrole. Musím opět zmínit to, co v předchozí odpovědi - už léta tvrdím, že ke zlepšení situace v této oblasti by přispěly legislativní změny, jež by daly větší pravomoci obcím. Tak, aby mohly důsledně uplatňovat systém, který nazývám „metoda cukru a biče."

Proč jste si zvolil Ústecký kraj jako místo pro život, jak zde bydlíte dlouho?
Na to je jednoduchá odpověď – narodil jsem se tu. Žiji zde od narození, nikdy mě žádná jiná alternativa, kde jinde bych měl žít, nenapadla. Je to místo specifické, někdy by se hodilo i pojmenování podle našich hor – krušné, ale na druhou stranu je tu spousta nádherných míst, kouzelných koutů. A v neposlední řadě výjimečných lidí, což je pro život také velmi důležité. Je to zkrátka můj domov.

Jakým způsobem přesvědčit mladou generaci, aby v regionu zůstala?
Vytvářet jim možnosti k plnohodnotnému životu, tedy k tomu, aby pro ně byly dosažitelné ty zdánlivě základní věci – zaměstnání, bydlení, možnosti kulturního i sportovní vyžití a v neposlední řadě bezpečnost. To se samozřejmě lehce říká, ale vlastními silami to v regionu nezvládneme. Opakovaně tvrdím, že celá republika nám nepřestává dlužit za věci, které jí tento kraj obětoval – zlikvidované domovy, vykořenění lidé, poničená příroda, nedobrá demografická struktura obyvatel, ve srovnání s většinou ostatních regionů velmi špatná situace v oblasti zaměstnanosti a pracovních příležitostí... Jsem přesvědčen, že za desetiletí devastace, jíž náš region prošel, by nám – a také severní Moravě – měl zbytek republiky hodně a dlouho splácet. Splácení tohoto dluhu by mohlo jít právě na ty „obyčejné" věci, jež jsem uvedl v úvodu této odpovědi. Bohužel, vůli tento dluh splatit nikde nepociťuji, a tak považuji za povinnost všech politiků regionu o to neustále a vytrvale usilovat.

Která kulturní, sportovní nebo společenská akce vás v posledním roce nejvíce oslovila?
Závody Světového poháru v rychlostní kanoistice, který proběhl koncem května v Račicích. Líbí se mi tento sport, který kombinuje sílu s taktikou, věnuje se mu i můj syn, a areál v Račicích je špičkové sportoviště. Na Světovém poháru se představila světová elita, závody byly strhující. Jsem rád, že se náš kraj může pyšnit takovým areálem, který splňuje nejpřísnější mezinárodní kritéria.

Kdybyste měl tu možnost změnit v našem kraji jakékoli tři věci, které by to byly?
Především bych zlepšil vzdělanost obyvatelstva. Zvýšení počtu vzdělaných mladých lidí znamená ekonomický růst, zlepšení kvality života - a to jde ruku v ruce s další věcí, kterou bych změnil – vnímání našeho kraje. Když se tu lidem bude dařit, budou tu spokojeni a nebudou odsud utíkat, bude to signál, že svůj region nevnímají negativně, a pak už bude jen krůček k tomu, aby se změnilo vnímání našeho kraje i lidmi z ostatních částí republiky. To by byla ta druhá změna. A pak bych chtěl, aby se z lidí stali patrioti, lidé hrdí na svůj domov. A zase: lidé, kterým dá jejich kraj vzdělání a zaměstnání, se snadno ztotožní s místem, kde se jim dobře žije. Takže jak je vidět, ty tři věci spolu velmi úzce souvisí, jsou nedělitelné a navzájem propojené.

2208retroplakat

]]>
oldrich.hajek@citytalk.cz (Sponzorováno) Hlavní Zpravodajství Fri, 30 Sep 2016 16:35:42 +0200
Klášterečtí přišli o netradiční knihovničku – ledničku. Zdemoloval ji vandal http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5796-klasterecti-prisli-o-netradicni-knihovnicku-lednicku-zdemoloval-ji-vandal http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5796-klasterecti-prisli-o-netradicni-knihovnicku-lednicku-zdemoloval-ji-vandal

Klášterec nad Ohří - Z hřiště v Sadové ulici v Klášterci musela být v minulých dnech demontována lednička - knižnička, kterou někdo zdemoloval. Na hřišti vydržela pouhý měsíc.

Zničená knižnička. Foto: město Klášterec nad Ohří

Město netradiční knihovničky zřídilo na konci srpna. Na dvě dětská hřiště v Sadové a Topolové ulici umístili pracovníci dvě staré ledničky, které se po menších úpravách staly pouličními knižničkami. Lidé si z nich mohli zadarmo půjčovat knížky přímo na hřišti, nebo si je třeba odnést domů a po přečtení je vrátit.

Radnice nápad s netradičními knihovničkami nehodlá vzdát ani po útoku vandala, zanedlouho se na hřišti v Sadové ulici objeví nová knižnička. Již od začátku září totiž město spolupracuje s Mgr. Miloslavou Koubovou z Gymnázia a střední odborné školy v Klášterci nad Ohří, kde studenti v rámci výuky zpracovávají výtvarné návrhy na výzdobu nové knižničky. Z 10 nejlepších návrhů bude v půlce října vybrán jeden vítězný, který se zrealizuje. Vyzdobená knižnička pak bude opět k dispozici právě na hřišti v Sadové ulici. Radnice doufá, že nová výzdoba snad trochu přispěje k tomu, aby se knihovnička znovu nestala terčem vandalů.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Fri, 30 Sep 2016 14:20:39 +0200
Chcete dres Vladimíra Růžičky? Zapojte se do charitativní aukce, jejíž výtěžek pomůže mladíkovi se zákeřnou nemocí http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5795-chcete-dres-vladimira-ruzicky-zapojte-se-do-charitativni-aukce-jejiz-vytezek-pomuze-mladikovi-se-zakernou-nemoci http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5795-chcete-dres-vladimira-ruzicky-zapojte-se-do-charitativni-aukce-jejiz-vytezek-pomuze-mladikovi-se-zakernou-nemoci

Chomutov - Chcete získat originální zápasový dres chomutovských Pirátů už nyní a nečekat až po skončení sezóny? Máte jedinečnou příležitost. Zapojte se do charitativní aukce, jejíž výtěžek půjde na pomoc skalnímu fanouškovi Pirátů, kterého zákeřná nemoc upoutala na invalidní vozík.

Vladimír Růžička. Foto: Piráti Chomutov

Hokejový útočník Vladimír Růžička se před časem rozhodl pro změnu čísla. Aby uctil památku své zesnulé maminky, nosí nově na dresu číslo 62, což je ročník narození jeho mámy. Obě varianty dresu s předchozím číslem 89 se tak stávají unikátní relikvií a jsou nyní k mání ve výjimečné charitativní aukci, jejíž výtěžek půjde na pomoc velkému fanouškovi Pirátů 24letému Janu Moravcovi. Ten trpí mukopolysacharidozou a potřebuje se svým stejně postiženým bratrem nové prostorné auto pro dva invalidní vozíky s autojeřábem, aby mohli dojíždět za lékařem.

Aukce odstartovala ve čtvrtek 29. září v 16.00 hodin a skončí o dva týdny později ve čtvrtek 13. října v 18.00 hodin. V následujících dvou týdnech budete mít tedy možnost přihazovat a dres získat. 

Mukopolysacharidosa je vrozené dědičně podmíněné onemocnění látkové výměny. Choroba je způsobena absencí životně důležitého enzymu v buňkách. Absence tohoto enzymu má za následek střádání škodlivých látek v tkáních, čímž dochází k těžkým poruchám orgánů. Děti s touto vzácnou nemocí se zpočátku vyvíjejí většinou normálně, nemoc se projeví až po nějaké době.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Fri, 30 Sep 2016 12:26:01 +0200
Pozor, uzavírka v centru Chomutova! Mezi bankou a Centralem budou vodaři měnit kanalizaci http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5793-pozor-uzavirka-v-centru-chomutova-mezi-bankou-a-centralem-budou-vodari-menit-kanalizaci http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5793-pozor-uzavirka-v-centru-chomutova-mezi-bankou-a-centralem-budou-vodari-menit-kanalizaci

Chomutov – V Chomutově bude od pondělí 3. října uzavřena Táboritská ulice v místech mezi Raiffeisenbankou a vchodem do Centralu. Vodaři tam budou vyměňovat sto let starou kanalizaci.

Horní výjezd z náměstí bude uzavřen od 3. do 11. října.

Horní výjezd z náměstí bude úplně uzavřen až do 11. října, poté se bude pracovat na chodníku a jeden pruh bude průjezdný. Práce potrvají až do konce října. Objízdná trasa povede z náměstí 1. máje do ulic Nerudova, Revoluční, Na Příkopech, Mánesova, Jakoubka ze Stříbra a Puchmayerova.

Investorem stavby je Severočeská vodárenská společnost, zhotovitelem Vodohospodářská stavební společnost.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Fri, 30 Sep 2016 11:22:30 +0200