E-CHOMUTOVSKO.CZ | Nejaktuálnější zpravodajství z Chomutovska http://www.e-chomutovsko.cz/component/content/?view=featured Mon, 24 Oct 2016 21:55:59 +0200 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz Muži se vymstila neopatrnost při zatápění. Podpálil kotelnu http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5930-muzi-se-vymstila-neopatrnost-pri-zatapeni-podpalil-kotelnu http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5930-muzi-se-vymstila-neopatrnost-pri-zatapeni-podpalil-kotelnu

Volyně – Na svoji neopatrnost při zatápění v kotli doplatil 29letý muž z Chomutova. Shořela mu část kotelny u obytného domu ve Volyni. O případu informovala policie.

Ilustrační foto. Zdroj. hasiči

K požáru došlo v neděli 23. října. Muž při zatápění v kotelně nechal další uskladněné dřevo poblíž spalovací komory a popelníku u kotle a odešel. Po necelé půlhodině pak zjistil, že uskladněné dřevo hoří. „Požár zničil část místnosti a došlo k zakouření i garáže,“ řekla policejní mluvčí Marie Pivková.

Na místo sice vyjížděli hasiči, ale muž oheň uhasil ještě před jejich příjezdem pomocí vlastního hasicího přístroje. Škoda byla odhadnuta na 30 tisíc korun.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Mon, 24 Oct 2016 18:13:42 +0200
Jedenáctkrát trestaný zloděj z Chomutova chtěl zmizet v Anglii. Policisté ho chytili na letišti http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5929-jedenactkrat-trestany-zlodej-z-chomutova-chtel-zmizet-v-anglii-policiste-ho-chytili-na-letisti http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5929-jedenactkrat-trestany-zlodej-z-chomutova-chtel-zmizet-v-anglii-policiste-ho-chytili-na-letisti

Chomutov/Krupka – Do Anglie chtěl zmizet 11krát trestaných 29letý recidivista z Chomutova. Před tím ještě stihnul vykrást několik domů v Krupce na Teplicku. Kriminalisté zloději nasadili policejní klepeta jen pár desítek minut před tím, než měl odletět letadlem.

Ilustrační foto. Zdroj: Letiště Václava Havla Praha

Devětadvacetiletý Chomutovan vykradl v Krupce dva domy. Koncem září si z jednoho odnesl stravenky a peníze. V půlce října pak vnikl do další nemovitosti, ze které odcizil hodinky a herní notebook s příslušenstvím. „Celkem měl majitelům domů způsobit škodu přes padesát tisíc korun,“ řekl policejní mluvčí Daniel Vítek.

Zloděj se po vloupačkách chtěl „uklidit“ do ciziny. Vybral si Anglii. Nakonec tam ale neodletěl. Policisté si ho v klepetech odvedli přímo z letiště. „Během vyšetřování kriminalisté získali informace, které směřovaly k tomu, že se krádeží v Krupce dopustil 29letý Chomutovan. Protože se v místě bydliště nezdržoval, požádali o vydání předběžného souhlasu se zadržením podezřelého. Na konci minulého týdne ho chytili právě na letišti v Praze,“ popsal zadržení pachatele Vítek.

Muž byl obviněn z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, za které by mohl strávit až pět let ve vězení. „Z obavy, že by na svobodě pokračoval v páchání trestné činnosti a vyhýbal se trestnímu stíhání, byl podán návrh na jeho vzetí do vazby, který soudce akceptoval,“ uzavřel policejní mluvčí.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Mon, 24 Oct 2016 17:14:14 +0200
U Kryštofových Hamrů se srazila dvě auta. V jednom zůstala zaklíněna řidička http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5928-u-krystofovych-hamru-se-srazila-dve-auta-v-jednom-zustala-zaklinena-ridicka http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5928-u-krystofovych-hamru-se-srazila-dve-auta-v-jednom-zustala-zaklinena-ridicka

Chomutovsko – Vážná dopravní nehoda se stala v pondělí 24. října odpoledne na silnici u Kryštofových Hamrů. Srazila se tady dvě osobní auta, při kolizi byli dva lidé zraněni. O nehodě informovali hasiči, kteří na místě zasahovali.

Ilustrační foto

Ke střetu došlo kolem 14.00 hodin. V jednom z havarovaných aut zůstala zaklíněna žena. „Zraněnou řidičku hasiči vyprostili. Oba zraněné si následně vzala do péče záchranná služba,“ řekl mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Na místě zasahovali hasiči z Klášterce nad Ohří a dobrovolné jednotky z Vejprt a Kovářské. Příčinu nehody policisté vyšetřují.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Mon, 24 Oct 2016 16:06:19 +0200
Ústecký kraj hostil konferenci Venkov 2016 http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5925-ustecky-kraj-hostil-konferenci-venkov-2016 http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5925-ustecky-kraj-hostil-konferenci-venkov-2016

Ústecký kraj - Ve dnech 20. a 21. října se v Litoměřicích uskutečnilo největší setkání partnerů venkova v České republice v rámci národní konference VENKOV 2016. Ústředním tématem 8. ročníku, který po Zlínském kraji hostil Ústecký kraj, se stal člověk a jeho role ve vztahu k venkovu.

2310konference
Konference Venkov 2016

„Jsem rád, že náš kraj může hostit tuto významnou celorepublikovou akci, která nám připomíná význam rozvoje venkova a důležitost člověka, bez jehož aktivní účasti by venkov nemohl být tím, čím je,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček na zahájení konference, která je pořádána na podporu udržitelného a soběstačného venkova.

V rámci prvního dne konference, kterého se účastnilo několik desítek zástupců veřejných, neziskových i soukromých organizací celostátní, regionální a místní úrovně, zazněla významná témata týkající se aktuálních trendů podpory venkova, politiky jeho rozvoje, sociálního zemědělství, problematiky rodinných farem nebo současného zemědělského hospodaření a kvality půd.

Druhá část odpoledne byla věnována rozpracování diskusních témat v rámci pěti workshopů. „Mám velmi dobrý pocit z proběhlé konference, která přivedla zkušené odborníky státní i veřejné správy, podnikatele i další partnery venkova z celé České republiky k jednomu stolu. Zde v rámci workshopů vznikla řada nosných témat, se kterými budeme dále pracovat,“ vyjádřil se ředitel konference Václav Bešta. Ten je také předsedou Spolku pro obnovu venkova Ústeckého kraje i starostou Brozan nad Ohří. V návaznosti na danou problematiku se účastníci vydali druhý den na exkurze do čtyř vybraných oblastí - Podřipska, Lounska, Úštěcka a Lovosicka, kde se seznámí s těžbou českého granátu, vinařstvím, rodinnými farmami, pštrosí farmou a s dalšími zajímavými místy.

Hlavním pořadatelem konference je Spolek pro obnovu venkova ČR. Akce se uskutečnila pod záštitou Ministerstva zemědělství, Ústeckého kraje a města Litoměřice. Společné závěry budou zveřejněny na stránkách konferencewww.konferencevenkov.cz.

]]>
redakce@e-mostecko.cz (Kuba Zápotocký) Hlavní Zpravodajství Sun, 23 Oct 2016 13:27:58 +0200
OBRAZEM: Stovky amatérských závodníků na autodromu! Neodradilo je ani počasí http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5924-obrazem-stovky-amaterskych-zavodniku-na-autodromu-neodradilo-je-ani-pocasi http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5924-obrazem-stovky-amaterskych-zavodniku-na-autodromu-neodradilo-je-ani-pocasi

Most - Vytrvalý déšť a chlad provázely v sobotu 22. října podzimní pokračování oblíbených celodenních volných jízd na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu The Most AUTOSHOW #4. Ani nepřízeň počasí však neodradila spousty místních ani přespolních motoristických nadšenců, kteří neváhali na sever Čech přijet.

2310louda

Přípava na závod Louda Cup. Cílem bylo neztratit z kapoty tenisák při jízdě na okruhu. Foto: Oldřich Hájek

„Návštěvnost byla srovnatelná s jarní autoshow začátkem dubna, kterou navíc hojně prohřívaly sluneční paprsky. Na dráze se tentokrát vystřídalo na 650 řidičů, jízdu po okruhu s vlastním vozem si pořádně užili. Zájem byl i o taxijízdy ve speciálech řízených zkušenými piloty," uvedla eventová manažerka společnosti Autodrom Most Veronika Raková.

O zpestření programu se postaral exhibiční závod upravených speciálů a zejména druhý ročník jednokolového, odlehčeně pojatého klání amatérských jezdců Louda Cup. Závodu se zúčastnilo dvanáct odvážlivců, kteří startovali formou Le Mans. Organizátoři jim na přední kapotu jejich vozu umístili košík a do něj vložili tenisový míček. Pokud by při jízdě vypadl, znamenalo by to diskvalifikaci. Na vítěze pak čekala v cíli velmi zajímavá odměna.

„K partnerství závodu se přihlásila společnost Louda Auto. Kromě smyslu pro humor na našem partnerovi oceňujeme i velkorysou nabídku, která byla pro účastníky jistě velkou motivací. Prvnímu v cíli totiž společnost zapůjčí zcela nový model vozu Audi A4 s plnou nádrží na celý víkend. Štěstí – i když evidentně podpořené řidičským uměním – se nakonec usmálo na Daniela Trnku s Hondou S2000, který závod s přehledem vyhrál. Při dekorování tří nejlepších svou radost z originální ceny vůbec neskrýval," popsala Raková.

Podzimní autoshow nabídla i novinku. Na své si totiž přišli také řidiči s drifterskými choutkami, kteří krotili své vozy na více než čtyřkilometrovém okruhu mosteckého autodromu v kontrolovaném smyku.

{phocagallery view=category|categoryid=229|limitstart=0|limitcount=0}

Přesně za týden se autodrom rozloučí se sezonou posledním podnikem tohoto roku. Přivítá závod The Most RALLY #1, který se pojede v areálu mosteckého autodromu jako rallyexhibice v sobotu 29. října. Mezi dosud přihlášenými jezdci nechybějí zajímavá jména ostřílených soutěžáků, například Lukáš Pondělíček na Citroënu C2R2 Max, Martin Hudec se Škodou Fabií R5 či loňský absolutní vítěz Rallysprint Série Ondřej Bisaha s Fordem Fiesta R5. Na sever Čech dorazí také Břetislav Enge, který usedne za volant historické Škody 130 LR. Navigovat mu bude stejně jako loni dcera Lucie. Kromě napínavé podívané diváky čeká i bohatý doprovodný program.

]]>
info@e-mostecko.cz (Jan Foukal) Hlavní Zpravodajství Sun, 23 Oct 2016 09:35:14 +0200