E-CHOMUTOVSKO.CZ | Nejaktuálnější zpravodajství z Chomutovska http://www.e-chomutovsko.cz/component/content/?view=featured Wed, 31 Aug 2016 23:39:15 +0200 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz Tomuhle neuvěříte! Žena zdemolovala byt, pak skočila z okna na projíždějící náklaďák http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5616-tomuhle-neuverite-zena-zdemolovala-byt-pak-skocila-z-okna-na-projizdejici-nakladak http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5616-tomuhle-neuverite-zena-zdemolovala-byt-pak-skocila-z-okna-na-projizdejici-nakladak

Kadaň – Scéna jako z akčního filmu se odehrála v Prunéřově. Psychicky nemocná žena tady nejdříve zdemolovala byt, pak vyskočila z okna na projíždějící nákladní automobil.

Ilustrační foto

Případ se stal 16. srpna, teď o něm informovali kadaňští strážníci. Žena se nejprve hádala se svým druhem, poté začala ničit zařízení bytu. Její běsnění vyvrcholilo tím, že se vrhla z okna na projíždějící náklaďák. Na autě odjela směrem k elektrárně Prunéřov I. Strážníci, kteří byli k události přivoláni, rozlícenou ženu posléze nalezli na parkovišti naproti elektrárně i s jejím psem.

Žena je psychicky nemocná, je pacientkou léčebny v Petrohradu. Odtud byla převezena na ošetření do kadaňské nemocnice. Do Petrohradu se ale už nevrátila, místo toho ztropila scénu v Prunéřově. Poté, co ji strážníci objevili na parkovišti u elektrárny, tak okamžitě volali záchranku. Lékaři ženu dopravili zpět do léčebny. Pes byl předán do péče jejího druha.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Wed, 31 Aug 2016 17:50:10 +0200
Prvňáky čeká velký den. V Klášterci dostanou ve škole na přivítanou kufřík se štěňátky http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5615-prvnaky-ceka-velky-den-v-klasterci-dostanou-ve-skole-na-privitanou-kufrik-se-stenatky http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5615-prvnaky-ceka-velky-den-v-klasterci-dostanou-ve-skole-na-privitanou-kufrik-se-stenatky

Klášterec nad Ohří - Město Klášterec nad Ohří již tradičně zakoupilo kufříky na výtvarné potřeby pro všechny prvňáčky, kteří ve čtvrtek 1. září zahájí školní docházku. Malý dárek jim má zpříjemnit vstup do školy.

Foto: město Klášterec nad Ohří

"Každý rok objednáváme na zakázku kufříky s jinými motivy, aby se prvňáčci měli na co těšit," říká Zdena Janichová z odboru sociálních věcí, školství a sportu. Letošní kufříky na výtvarné potřeby mají modrou barvu a zdobí je čtyři roztomilá štěňátka.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Wed, 31 Aug 2016 17:06:34 +0200
Rodiče sedmi dětí z Jirkova stíhá policie. Neposílají své potomky do školy http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5614-rodice-sedmi-deti-z-jirkova-stiha-policie-neposilaji-sve-potomky-do-skoly http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5614-rodice-sedmi-deti-z-jirkova-stiha-policie-neposilaji-sve-potomky-do-skoly

Jirkov – Policie prošetřuje situaci v jedné rozrostlé rodině z Jirkova. Matka s otcem zapomínají svých 7 potomků posílat do školy. „Pětačtyřicetileté ženě a stejně starému muži z Jirkova hrozí obvinění z trestného činu ohrožování výchovy dítěte,“ sdělila policejní mluvčí Marie Pivková.

Ilustrační foto

Povinnou školní docházku svých sedmi dětí zanedbávali rodiče celý minulý školní rok. „Děti neposílali řádně do školy a umožnili jim tak vést zahálčivý život,“ řekla Pivková. Situaci v rodině už v minulosti řešil chomutovský magistrát. Rodiče byli předvolání k přestupkové komisy. Zřejmě to ale nepomohlo. Teď jim hrozí vězení.
.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Wed, 31 Aug 2016 16:45:55 +0200
Městská policie varuje: Po Klášterci opět chodí podomní prodejci. Zvažte, co komu podepisujete! http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5613-mestska-policie-varuje-po-klasterci-opet-chodi-podomni-prodejci-zvazte-co-komu-podepisujete http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5613-mestska-policie-varuje-po-klasterci-opet-chodi-podomni-prodejci-zvazte-co-komu-podepisujete

Klášterec nad Ohří – V Klášterci nad Ohří opět obcházejí domácnosti podomní prodejci a nabízení lidem levnější energie. Na protiprávní jednání upozorňuje městská policie.

Ilustrační foto

Prodejci se představují jako energetičtí konzultanti a nabízejí levnější dodávky energií. Mnohdy využívají psychologického nátlaku a manipulace s cílem podepsat okamžitě smlouvu, aniž by si ji občan řádně prostudoval. "Dobře zvažte, jaké osobní údaje podomnímu prodejci předáváte a co podepisujete. Jenom tak se vyhnete pozdějším komplikacím," říká velitel městské policie Petr Hörbe.

Strážníci apelují na občany, aby v případě, že je nějaký podomní prodejce kontaktuje, okamžitě zavolali na městskou policii na telefon 606 629 868.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Wed, 31 Aug 2016 15:39:12 +0200
PŘEDSTAVUJE SE: Gabriela Nekolová, kandidátka do zastupitelstva Ústeckého kraje za ČSSD http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5612-predstavuje-se-dis-gabriela-nekolova-kandidatka-do-zastupitelstva-usteckeho-kraje-za-cssd http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5612-predstavuje-se-dis-gabriela-nekolova-kandidatka-do-zastupitelstva-usteckeho-kraje-za-cssd

Ústecký kraj - Narodila jsem se před 38 lety v Mostě, a protože jsem patriotka, hned po studiu v Praze jsme se s manželem vrátili zpět na sever Čech a v Mostě žijeme dodnes.

3108gnekolovaPo škole jsem byla rozhodnutá věnovat se propagaci kraje a cestovnímu ruchu, který jsem studovala. Brzy jsem pochopila, že náš region potřebuje rozvíjet i v jiných oblastech a začala jsem pracovat pro Hospodářskou a sociální radu Ústeckého kraje tehdy jako asistentka.

Tématům regionálního rozvoje jsem se pak věnovala po celou dobu v různých funkcích, od asistentky senátora přes vedoucí kanceláře poslance Evropského parlamentu až po současnou pozici zástupkyně zmocněnce vlády pro strukturálně postižené kraje, do níž mě v říjnu loňského roku jmenovala vláda.

Spjatá jsem zůstala i s Hospodářskou sociální radou Ústeckého kraje, kde jsem po letech činnosti byla zvolena předsedkyní. Mandátu, který mi tak dala města, obce, firmy, odbory, výzkumné i vzdělávací instituce Ústeckého kraje, které hospodářskou radu tvoří , si vážím tím víc, že všichni členové vykonávají svou práci bez nároku na honorář nad rámec svých profesí s cílem společně rozvíjet region a jednotně prosazovat jeho zájmy.

Jako maminku dvou malých dcer mě trápí, že kvůli sociálním a ekonomickým problémům kraje stále více mladých lidí z regionu odchází. A za svůj cíl považuji změnit tento stav tak, aby se z Ústeckého kraje stal prosperující a hrdý region. S řadou opatření nám musí pomoci stát, ale část si musíme odpracovat sami. V tuto chvíli přešlapujeme na místě, vedení kraje nepřichází s jasnou vizí a většině představitelů schází rozhodnost a snaha věc radikálně změnit. Mladí lidé odcházejí, protože nevidí perspektivu a naději na změnu.

2208retroplakat

]]>
info@e-mostecko.cz ((PI)) Hlavní Zpravodajství Wed, 31 Aug 2016 13:10:16 +0200