E-CHOMUTOVSKO.CZ | Nejaktuálnější zpravodajství z Chomutovska http://www.e-chomutovsko.cz/component/content/?view=featured Sat, 25 Jun 2016 14:07:07 +0200 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz Opilá žena zapálila v Kadani popelnice. Způsobila škodu za 60 tisíc korun http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5313-opila-zena-zapalila-v-kadani-popelnice-zpusobila-skodu-za-60-tisic-korun http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5313-opila-zena-zapalila-v-kadani-popelnice-zpusobila-skodu-za-60-tisic-korun

Kadaň – Opilá 38letá žena má v Kadani na svědomí požár několika popelnic v Koželužské ulici. Město vyčíslilo škodu na téměř 60 tisíc korun. Případ vyšetřuje policie.

Požár popelnic v Koželužské ulici. Foto: hasiči Kadaň

Plastové kontejnery hořely ve čtvrtek 23. června v noci. „Žena položila do kontejnerového stání poblíž domu v Koželužské ulici papírový karton a zapálila ho. Oheň zničil zde umístěné nádoby i přístřešek,“ uvedla policejní mluvčí Marie Pivková. Město Kadaň vyčíslilo celkovou škodu na téměř 60 tisíc korun.

Žena byla zanedlouho po požáru zadržena. Při dechové zkoušce na alkohol jí policisté naměřili 1,66 promile. „Co ženu k uvedenému jednání vedlo, je předmětem dalšího vyšetřování. Skutek policisté vyšetřují jako trestný čin poškození cizí věci,“ doplnila Piková.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Fri, 24 Jun 2016 17:29:23 +0200
Chystáte se autem do kláštereckého aqvaparku? Dejte pozor, kde zaparkujete http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5312-chystate-se-autem-do-klastereckeho-aqvaparku-dejte-pozor-kde-zaparkujete http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5312-chystate-se-autem-do-klastereckeho-aqvaparku-dejte-pozor-kde-zaparkujete

Klášterec nad Ohří – Městská policie v Klášterci žádá všechny návštěvníky aqvaparku, kteří přijedou autem, aby svá vozidla nechávali na vyznačených parkovištích a nekomplikovali dopravu.

Letecký snímek aquaparku. Zdroj: Aquapark Klášterec

Řidiči, kteří budou parkovat na místech, kde se to nesmí, musí počítat s pokutou. Mimo to někteří svým bezohledným parkováním komplikují provoz na silnici v okolí aqvaparku a ohrožují i případný průjezd hasičů a záchranky, která zvláště ve vedrech mívá často napilno. Zaparkovat lze například za aqvaparkem ke Dlouhé ulici, radí návštěvníkům na svých webových stránkách město Klášterec.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Fri, 24 Jun 2016 16:53:57 +0200
Pozdvižení v kadaňské pivnici. Do hospody přišel úplně nahý muž http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5311-pozdvizeni-v-kadanske-pivnici-do-hospody-prisel-uplne-nahy-muz http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5311-pozdvizeni-v-kadanske-pivnici-do-hospody-prisel-uplne-nahy-muz

Kadaň – Striptýz zadarmo měli před několika dny v jedné kadaňské hospodě. Do místní pivnice totiž vpodvečer zavítal úplně nahý muž. 

Naháč před pivnicí. Foto: Měp Kadaň

Naháč přišel do hospody kolem šesté hodiny večer, záhy na něj někdo zavolal městskou policii. Strážníci zjistili, že muž bydlí v ubytovně vedle pivnice. Proč ale běhá po ulici bez oblečení, se nedozvěděli. Muž totiž tvrdil, že vůbec neví, jak se ocitl nahý venku. Za jeho výpadek paměti zřejmě mohl alkohol. Byl totiž evidentně opilý, ale se strážníky komunikoval.

Hlídka městské policie následně kontaktovala majitele ubytovny, který naháči otevřel dveře, aby mohl zpět do svého pokoje. Strážníci muži uložili za veřejné pohoršení pokutu.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Fri, 24 Jun 2016 16:07:21 +0200
OBRAZEM: Tuto nádheru na kolejích můžete v Chomutově obdivovat jen pár hodin v roce. Tak rychle! http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5310-obrazem-tuto-nadheru-na-kolejich-muzete-v-chomutove-obdivovat-jen-par-hodin-v-roce-tak-rychle http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5310-obrazem-tuto-nadheru-na-kolejich-muzete-v-chomutove-obdivovat-jen-par-hodin-v-roce-tak-rychle

Chomutov - Naprosto jedinečné stroje můžete obdivovat až do neděle 26. června a poté 26. až 28. srpna 2016 v železničním depozitáři Národního technického muzea v Chomutově. Všichni fandové historie, cestování a železnic, pospěšte si, jinak nepřístupný sklad je otevřený doslova jen pár hodin v roce.

Některé vystavené lokomotivy jsou ještě nezrenovované

Takto to vypadá z pohledu strojvedoucího parní lokomotivy

Modrá lokomotiva řady 498.1 přezdívaná Albatros byla naší nejrychlejší

Strojový prostor elektrické lokomotivy přezdívané Malá Bobina

Při příležitosti výročních Dní otevřených dveří mohou všichni zájemci o dopravní techniku, zejména o dějiny a vývoj kolejové drážní dopravy, navštívit běžně nepřístupné prostory, ve kterých jsou uložena a příležitostně vystavována historická kolejová vozidla ze sbírky Národního technického muzea.

Národní technické muzeum spravuje největší státní sbírku historických kolejových vozidel na území České republiky. Návštěvníci si budou moci prohlédnout téměř 100 kolejových vozidel několika rozchodů a nejrůznějších typů – od parní lokomotivy vyrobené v roce 1870 až po kolejový sněhový pluh z roku 1980. K vidění budou lokomotivy bývalých ČSD, salonní, osobní i motorové vozy, elektrické a motorové lokomotivy, historické drezíny, ale i vozidla, která donedávna sloužila v pravidelném provozu u Českých drah a teď jsou připravena pro zachování ve sbírce Národního technického muzea.

Největším lákadlem jsou parní lokomotivy v čele s rychlíkovým „Albatrosem“ 498.106, který v srpnu 1964 vytvořil dosud nepřekonaný rekord parních lokomotiv tehdejších Československých státních drah rychlostí 162 km/h. Majestátní obdiv budí rovněž první poválečná lokomotiva 534.0301, kterou dodaly Škodovy závody už 22. prosince 1945, nebo tramvajová parní lokomotiva „Gartenau“ vyrobená v Linci roku 1887. Stranou pozornosti jistě nezůstane ani část kolekce salonních vozů zastoupená v depozitáři vyhlídkovým salonním vozem Ústecko-teplické dráhy z roku 1900, jenž pochází ze smíchovské továrny F. Ringhoffera, nebo salonním vozem vyrobeným Kopřivnickou vozovkou v roce 1906 pro barona Adolpha Rothschilda.

Železniční depozitář Národního technického muzea se nachází v sousedství areálu depa Českých drah v Chomutově. Přístup do oploceného areálu je možný pouze po značené trase z Černovické ulice z prostoru parkoviště nákupního centra Globus (směr Karlovy Vary).2406muzeumweb

Depozitář bude otevřen:

  • pátek + sobota + neděle – od 10:00 do 17:00

Vstupné:

  • 50 Kč (plné)
  • 30 Kč (snížené – pro seniory nad 65 let, držitele průkazů ZTP, ISIC, ITIC, Staff Card, děti 6-15 let, studenty SŠ a VŠ po předložení studijního průkazu)

{phocagallery view=category|categoryid=188|limitstart=0|limitcount=0}

]]>
oldrich.hajek@volny.cz (Oldřich Hájek) Hlavní Zpravodajství Fri, 24 Jun 2016 15:19:42 +0200
Zajímavost z Kadaně: Hasiči sundali ze střechy sirénu z 2. světové války. Ve šrotu neskončí http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5306-zajimavost-z-kadane-hasici-sundali-ze-strechy-sirenu-z-2-svetove-valky-ve-srotu-neskonci http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5306-zajimavost-z-kadane-hasici-sundali-ze-strechy-sirenu-z-2-svetove-valky-ve-srotu-neskonci

Kadaň – Kadaňští hasiči demontovali ze střechy střední školy sirénu z 2. světové války. Siréna, kterou hasiči používali dodnes, musela být sundána kvůli rekonstrukci střechy. Ve šrotu neskončí.

Foto: hasiči Kadaň

Přestože je siréna funkční a podle hasičů ve velmi dobrém stavu, už se na střechu nevrátí. Hasiči ji vystaví v prostorách své stanice. A možná si ještě zahouká v rámci různých ukázek. V Kadani jsou další 2 funkční varovné sirény, které jsou řízeny centrálně.

Sirénu demontovali kadaňští hasiči ve spolupráci s hasiči z Klášterce, kteří zapůjčili k tomuto účelu vysokozdvižnou plošinu.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Thu, 23 Jun 2016 17:43:06 +0200