E-CHOMUTOVSKO.CZ | Nejaktuálnější zpravodajství z Chomutovska http://www.e-chomutovsko.cz/component/content/?view=featured Wed, 01 Jun 2016 03:38:05 +0200 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz Hokej v Chomutově: Fanoušci a politici se přes tři hodiny hádali. Jasno bude za měsíc http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5189-hokej-v-chomutove-fanousci-a-politici-se-pres-tri-hodiny-hadali-jasno-bude-za-mesic http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5189-hokej-v-chomutove-fanousci-a-politici-se-pres-tri-hodiny-hadali-jasno-bude-za-mesic

Chomutov – Řev, pískot, nadávky, obviňování, politické hádky. Tak vypadala v pondělí na jednání zastupitelstva více než tříhodinové diskuse kolem hokeje v Chomutově. A výsledek? Vedení města hokej v Chomutově chce, ale jakou částkou ho podpoří, zatím není stále jasné. Pořád se jedná. Konkrétní návrh bude předložen až na dalším zasedání zastupitelstva 20. června.

Hokejoví fanoušci na jednání zastupitelstva

Hokej se na program zastupitelů dostal proto, že na radnici byla doručena petice za podporu zachování extraligy v Chomutově, kterou podepsalo 1 800 lidí. Do jednacího sálu dorazily desítky hokejových fanoušků, kteří chtěli od vedení města slyšet, jestli tedy hokej podpoří. Během velmi emotivní a vypjaté diskuse se nakonec přítomní dozvěděli, že město je ochotno klubu Pirátů nějaké peníze dát, padla dokonce částka 17 milionů korun, zatím se ale pořád jedná. Výsledky jednání budou předloženy až na červnovém zastupitelstvu.

A co na to hokejoví fanoušci, kteří na zastupitelstvo dorazili? „Řečeno sportovní terminologií, představily se sestavy, odehrál se první poločas a čeká nás druhý, na který budeme ještě víc připraveni a který chceme vyhrát,“ komentuje na facebooku pondělní diskusi kolem hokeje vedení fanklubu Pirátské srdce.

Co požadují od města majitelé klubu Piráti Chomutov jsme psali zde:

[article]5115[/article]

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Tue, 31 May 2016 18:04:22 +0200
Centrum Jirkova zdobí barevné květináče. Město se inspirovalo ve Francii http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5188-centrum-jirkova-zdobi-barevne-kvetinace-mesto-se-inspirovalo-ve-francii http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5188-centrum-jirkova-zdobi-barevne-kvetinace-mesto-se-inspirovalo-ve-francii

Jirkov – Jirkov má v centru města novou květinovou výzdobu. Na náměstí Dr. E. Beneše přibylo 9 nových barevných květinových mís o různých velikostech a 4 závěsné sestavy na lampy veřejného osvětlení.

Nové barevné květináče na jirkovském náměstí. Foto: město Jirkov

„Inspirací nám byla francouzská a také některá česká města, jako například Sokolov,“ vysvětluje novinku starosta Jirkova Radek Štejnar. Jirkov letos vybral nádoby z tvrzeného
plastu, které jsou odolné a jednodušší pro přemisťování.

V Jirkově bude k vidění ještě další druh nádob na květiny. Jedná se o deset nádob z betonu, které tvarem připomínají plástev medu. „Ty budou natřeny a osázeny drobnými jehličnany,“ informovala místostarostka Dana Jurštaková. Objeví se pak na vybraných místech ve městě, kde zůstanou natrvalo. Při přemisťování se totiž beton rozpadal.

Kamenné mísy, které zdobily náměstí Dr. E. Beneše v loňském roce, byly umístěny do Kostelní ulice a na prostranství před Lezeckou arénu v Ervěnické ulici.

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Tue, 31 May 2016 15:32:26 +0200
Jirkov chce zachránit bývalou synagogu. Teď je v ní sběrna http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5187-jirkov-chce-zachranit-byvalou-synagogu-ted-je-v-ni-sberna http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5187-jirkov-chce-zachranit-byvalou-synagogu-ted-je-v-ni-sberna

Jirkov – Jirkov chce zachránit bývalou synagogu, která se nachází na ulici 5. května. Chátrající budova, ve které je sběrna odpadu, patří soukromému majiteli. Ten ji teď chce prodat.

Bývalá synagoga. Foto: město Jirkov

Město Jirkov by bývalou židovskou modlitebnu rádo koupilo a opravilo. „Jakožto historický objekt si zaslouží lepší péči. Nejbližší podobná památka je až v Žatci,“ vysvětluje postoj města jirkovský starosta Radek Štejnar.

Budovu v současnosti nabízí na webu realitní kancelář. Dle ústní informace, kterou město obdrželo od zástupce majitele, je prodejní cena dva miliony korun. K objektu patří ještě dva pozemky o rozloze 1 200 metrů čtverečních. „Pokud budeme mít o objekt zájem, bude se naše finanční nabídka odvíjet od odhadní ceny,“ doplnila místostarostka Dana Jurštaková.

Pokud by město bývalou synagogu koupilo, nechá ji opravit a kolem objektu provést parkové úpravy. Uvažuje též o rekonstrukci nedalekého dětského hřiště.

Budova bývalé synagogy byla vybudována v letech 1846 až 1847, fungovala do třicátých let minulého století, po válce byla využívána jako skladiště. Současný majitel má v objektu sběrnu.

Bývalá synagoga, pohled na dvůr. Foto: město Jirkov

]]>
monikadenik@gmail.com ((ika)) Hlavní Zpravodajství Tue, 31 May 2016 11:59:16 +0200
V Klášterci mají novinku: Komentované prohlídky parku http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5184-v-klasterci-maji-novinku-komentovane-prohlidky-parku http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5184-v-klasterci-maji-novinku-komentovane-prohlidky-parku

Klášterec nad Ohří - V Klášterci nad Ohří mají novinku pro turisty, lázeňské hosty a samozřejmě i zdejší patrioty. Jedná se o komentované prohlídky zámeckým parkem, kdy se dozvíte zajímavosti jak z historie, tak spoustu zajímavostí o zdejších jedinečných stromech.

Zámecký park v Klášterci nad Ohří. Foto: městský úřad

Začíná se tuto sobotu 4. června od 14 hodin, další termíny prohlídek se budou vyhlašovat postupně. Vždy je třeba zamluvit si vstupenku buď na telefonu 474 359 687 (Turistické informační centrum) nebo mailu: icklasterec@muklasterec.cz. Vstupenky je třeba si pak nejpozději 10 minut před začátkem vyzvednout v informačním centru. "A můžete se i ptát, náš průvodce, pan František Kroupa, toho o zeleni ví opravdu hodně. Absolvovala jsem tuto akci v „předpremiéře“, takže proto vřele doporučuji," dodává Vlasta Fišrová z odboru komunikace a cestovního ruchu na Městském úřadu Klášterec nad Ohří a kurátorka galerie Kryt.

]]>
oldrich.hajek@volny.cz (Vlasta Fišrová) Hlavní Zpravodajství Tue, 31 May 2016 09:03:17 +0200
Knihovny lákají cyklisty. Ujedou mezi nimi 147 kilometrů http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5183-knihovny-lakaji-cyklisty-ujedou-mezi-nimi-147-kilometru http://www.e-chomutovsko.cz/zpravodajstvi/5183-knihovny-lakaji-cyklisty-ujedou-mezi-nimi-147-kilometru

Chomutovsko - Již 2. ročník cyklomaratonu Bibliotour nabízejí svým návštěvníkům knihovny v Klášterci nad Ohří, Chomutově, Litvínově, Jirkově, Mostě, Lounech, Postoloprtech, Žatci, Podbořanech a Kadani.

Ilustrační foto: e-deniky.cz

Svaz knihovníků a informačních pracovníků regionu Chomutovsko připravil cyklomaraton BIBLIOTOUR 2016 na podporu knihoven regionu! Jízda má poukázat na to, že knihovny mají moderní neotřelý přístup hlavně ke svým návštěvníkům, kterým chtějí nabídnout zajímavé zážitkové aktivity.

Akce je určena pro širokou veřejnost, startující ani nemusí být registrovaní čtenáři knihoven. "Každý může jet od knihovny ke knihovně, nebo se prostě připojit kdekoliv na trase a jet se svými knihovníky libovolně dlouhý úsek. Trasa není příliš náročná, vede lehkým terénem a je vhodná i pro zdatnější děti," říká hlavní organizátor akce Martin Biša, ředitel klášterecké knihovny.

Etapy začínají a končí u zúčastněných knihoven. 17. června začíná první etapa ve 12,30 u klášterecké knihovny. Trasa dále vede přes knihovny v Chomutově, Jirkově a končí v Mostě. Je dlouhá 47 km. 18. června v 10 hodin startuje druhá etapa od litvínovské knihovny do Loun, která měří 42 km. Vede většinou vedlejšími silnicemi přes Záluží, Komořany, Bylany, Nemilkov, Lišnice, Polerady, Volevčice, Počerady, Břvany, Lenešice až k lounské knihovně na náměstí. 19. června cyklomaraton uzavře třetí etapa, která začíná v 10 hodin od lounské knihovny do Kadaně a účastníci překonají 58 km.

Pro bezpečnost cyklistů je nutné, aby měli všichni cyklistickou přilbu. Každý účastník jede na vlastní nebezpečí, což stvrdí podpisem prezenční listiny. Zdatnější děti do 15 let mohou jet pouze v doprovodu rodiče. Mladí lidé 15–18 mohou jet sami, ale s písemným svolením rodiče, které odevzdají na startu.

"Cyklomaraton je hlavně myšlen jako zážitková jízda, nejde o to, být někde první, naopak, chceme udržet "peloton" co nejvíce pohromadě. Rychlíci se tedy budou muset přizpůsobit tempu pomalejších. Na druhou stranu bychom ale chtěli udržovat slušné turistické tempo," dodává Marcela Gűttnerová, ředitelka zapojené litvínovské knihovny. Pořadatel zajišťuje jednoho cyklistu jako doprovod znalý plánované trasy, který bude označen trikem s logem akce. To pro Bibliotour vytvořil ilustrátor dětských knih Adolf Dudek. Doprovod poveze lékárničku a technickou první pomoc (lepení, pumpu, nářadí). V průjezdních a cílových knihovnách bude možnost doplnění vody a drobného občerstvení. Pořadatel ale NEZAJIŠŤUJE dopravu z cíle etapy zpět domů a lékařskou pomoc při rozsáhlejším úrazu. V tom případě je nutné volat LSPP (průkazky pojišťovny s sebou). Pořádající knihovny také v průběhu celé akce nepřebírají zodpovědnost za škody na zdraví ani materiální škody, které se přihodí účastníkům v průběhu nebo v souvislosti s akcí. Každý účastník, který pojede alespoň jednu vypsanou etapu obdrží drobný dárek jako poděkování za podporu knihovny a za účast v cyklomaratonu.

]]>
info@e-mostecko.cz ((mg, oh)) Hlavní Zpravodajství Tue, 31 May 2016 08:35:48 +0200